Padomju Savienība

Padomju Savienība

Padomju Sociālistisko Republiku Savienība (PSRS) bija totalitāra lielvalsts, kas pastāvēja no 1922. līdz 1991.gadam. Tā izveidojās pēc Krievijas pilsoņu kara, sabrūkot Krievijas Republikai un visai varai koncentrējoties lielinieku partijas rokās. PSRS konstitūcija 1936.gadā definēja valsts iekārtu kā proletariāta diktatūru, vēlāk - kā sociālistisko demokrātiju, kopš 1977. gada kā "attīstītu sociālismu". Padomju Savienība anektēja Latviju 1940. gada 5. augustā, bet bija spiesta atzīt tās neatkarību 1991. gada 6. septembrī.

Populārākie raksti
10 joprojām neatrisinātas Otrā pasaules kara mistērijas  (82)
10.marts 2016 03:00
Pagājušajā gadā divi avantūristi paziņoja, ka zina pazudušā nacistu zelta vilciena atrašanās vietu. Lai gan zelta vilciena sargāšanā iesaistījās pat Polijas bruņotie spēki, un tika demonstrētas dažādas liecības zelta vilciena eksistencei, pagaidām tā atrašanās vieta joprojām ir tikai neatrisināta mistērija. Otrais pasaules karš bija notikumu bagāts, un daudzus no tiem pat šobrīd, jau vairāk nekā 70 gadus pēc tiem, nav izdevies atklāt.
Kā būtu, ja būtu: 10 populāras spekulācijas par citādu Otrā pasaules kara scenāriju  (286)
01.marts 2016 00:01
Lielu daļu cilvēku vienmēr ir interesējusi pasaules politiskā uzbūve un sava vieta tajā, savukārt to izprast palīdz vēsture. Ir tik aizraujoši uzzināt kāpēc kaut kas ir noticis, kā tas ietekmējis citus apstākļus, lai galu galā mēs būtu tur, kur esam. Tāpat vienmēr pastāvējuši minējumi, kā būtu, ja būtu citādi.
10 pārsteidzošākie pēdējo gadu Otrā pasaules kara laika atklājumi  (21)
07.aprīlis 2016 00:02
Otrā pasaules kara dzīvo liecinieku paliek aizvien mazāk, bet dažādās zemeslodes malās pēdējo gadu laikā uzietas aizvien jaunas liecības par to. Kamēr Polijā vēl tikai plāno atrakt , iespējams, leģendām apvīto nacistu zelta vilcienu, citviet pasaulē ar apbrīnojamu regularitāti joprojām tiek atrasti slaveni kuģi, tanki un lidmašīnas.