Pakistāna

Pakistāna

Pakistānas Islāma Republika ir valsts Dienvidāzijā. Tā robežojas ar Irānu, Afganistānu, Ķīnu un Indiju. Pakistānas dienvidus apskalo Arābijas jūra, kas ir viena no Indijas okeāna jūrām. Pakistānas valsts ir deklarēta 1947.gadā. Pirms tam tā bija daļa no Britu Indijas, kuru apdzīvoja musulmaņi. Lielākā daļa no pārējās Britu Indijas, kuru apdzīvoja hinduisti un citu reliģiju pārstāvji, bija pamats Indijas valstij. Mūsdienās joprojām Pakistānai ar Indiju ir konflikts par musulmaņu apdzīvoto Kašmīru. 1956. gadā Pakistāna pati sevi proklamēja par pirmo islāma republiku pasaulē.

Populārākie raksti
Deviņas spēcīgākās specvienības pasaulē  (146)
11.oktobris 2015 09:32
Speciālo uzdevumu vienības ir vieni no valstu labāk apmācītajiem un draudīgākajiem spēkiem. Tās dodas tur, kur citi karavīri baidās spert kāju, un, lai gan ir grūti šīs vienības salīdzināt savā starpā, vairākas no tām pazīstamas ar saviem sasniegumiem un bailēm, kuras spēj iedvest savos pretiniekos.
Latvietis, kas pie Āfrikas krastiem sargā kuģus no pirātiem: Ir tādi, kas uzreiz šauj  (24)
01.novembris 2016 06:00
Izlasot Roberta Dimanta CV, var šķist, ka tas ir kādas asa sižeta filmas varoņa apraksts – viņš 2006. gadā pabijis armijas misijā Irākā, tad strādājis divu Valsts prezidentu apsardzē, vēlāk arī ASV vēstniecībā, bet tad pieteicies un nokļuvis starptautiskā apsardzes firmā, kas sargā lielos kravas kuģus no pirātiem Āfrikas krastos. Tieši šis darbs viņa dzīvi trīs gadu garumā saistījis ar aizraujošiem ceļojumiem. Kolēģis ar ilgu pieredzi drošības jautājumos Edmunds Visendorfs viņu raksturo kā cilvēku ar unikālu pieredzi: "Latvijā otra tāda nav!"
Pareģojumi literatūrā, mākslā un mūzikā, kas piepildījās  (41)
13.jūnijs 2013 08:36
Tehnoloģijām attīstoties ātrāk nekā lielākā daļa cilvēces spēj tām tikt līdzi, futorologus aizvien vairāk vilina censties uzminēt, kas mums sagaidāms nākotnē.