Pasaules gals

Pasaules gals

Pasaules gals ir visas portāla "Delfi" publikācijas, kas tiešāk vai netiešāk veltītas baumām par Pasaules galu jeb Jaunas ēras sākumu 2012.gada 21.decembrī, balstoties uz liecībām, kas šo notikumu pareģo dažādu reliģiju un ezotērisku mācību tekstos.

'Zelta palmas zaru' Kannu kinofestivālā saņem Kens Loučs  (2)
22.maijs 2016 21:56
Kannu kinofestivāla galveno balvu – "Zelta palmas zaru" – svētdienas vakarā saņēmusi britu režisora Kena Louča filma "I, Daniel Blake" ("Es, Daniels Bleiks").
Kļūdas, ko būtu pat ieteicams pieļaut
03.maijs 2016 12:41
Kļūdīties esot cilvēcīgi, tas pat ir nepieciešams, lai mēs augtu un attīstītos. Bailes kļūdīties – patiesībā tā ir pati ļaunākā kļūda, ko mēs varam pieļaut. Tas gan nenozīmē, ka akli būtu jākāpj uz katra grābekļa, kas gadās pa ceļam, un nekas nebūtu jāmaina ikdienā pēc neveiksmēm. Labākais, ko varam darīt, ir mācīties no katras kļūdas, kas skar mūs vai mums apkārt esošo cilvēku dzīvi, jo, iespējams, kāda kļūda var pat izmainīt mūsu dzīvi uz visiem laikiem. Tāpēc piedāvājam dažas kļūdas no kurām nevajadzētu baidīties, bet pat drīzāk izbaudīt tās un ļauties pieredzei.
7 paņēmieni, kā labot domāšanas kļūdu un apklusināt savu iekšējo kritiķi
30.aprīlis 2016 18:18
Nereti mūsu lielākais šķērslis izaugsmei ir nevis ārējie faktori, bet tieši mēs paši. Vairums no mums savās galvās nepārtraukti risina iekšējus dialogus. Šīs sarunas var būt pavisam ikdienišķas, reizēm – iedvesmojošas, nereti – kritiskas un mūsu šaubas vai bailes apstiprinošas. Tas var notikt pat neviļus: ja esi radis būt pats sev bargākais kritiķis, tā arī būs pirmā balss, kas vienmēr ieskanēsies, reaģējot uz ārējiem notikumiem. Un kas ir ļaunākais? Tieši šādā, neapzinātā veidā cilvēks sevi nolemj neveiksmei.
Filozofa Brenifjera baušļi vecākiem jeb Ļauj bērnam domāt un nekrīti apsēstībā!  (1)
06.janvāris 2016 21:26
Oskars Brenifjers ( Oscar Brenifier ) ir filozofijas doktors, autors vairākiem desmitiem grāmatu, UNESCO oficiālais eksperts, kurš izvērsis teju revolūciju bērnu audzināšanā un izglītošanā, jo mācījis vecākiem saviem bērniem nevis sniegt gatavas atbildes uz jebkuriem, pat pašiem sarežģītākajiem un filozofiskākajiem jautājumiem, bet gan jau kopš mazotnes atvasēs attīstīt spēju domāt, analizēt, pārdomāt un atrast atbildes uz visiem jautājumiem patstāvīgi.
Visiem kož kā suns. Ja tas ir par tavu divgadnieku, ielāgo piecas svarīgas lietas  (5)
04.janvāris 2016 21:22
"Mans bērns kož," sev var atzīties gana daudz vecāku. Parasti šīs izpausmes novērojamas ap divu gadu vecumu. Kāpēc? Ko darīt, kā pareizi reaģēt, atbildi kādai vecmāmiņai, kuras pārdomu vēstuli saņēma portāls Cālis.lv , sniedz klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa.
Oļegs Krasnopjorovs: Latvijas ekonomikas sniegums ir mūsu pašu rokās!  (56)
31.decembris 2015 00:10
Aizvadītais 2015. gads Latvijai kopumā ir bijis veiksmīgs. Lai arī ārējā vide bija trausla, eiro zonas pieprasījums bija vājš un joprojām turpinājās ģeopolitisks saspīlējums, ieskaitot Krievijas sankcijas, Latvijas tautsaimniecības datos nebija ne miņas ne tikai no krīzes, bet pat attīstības tempu bremzēšanās. Bezdarba līmenis saruka līdz viencipara skaitlim un atalgojuma kāpums privātajā sektorā pārsniedza prognozēto.
Kas ir 'Daesh'? 3. daļa – viņi gaida krustnešus  (126)
04.decembris 2015 00:02
Par vienu no saviem lielākajiem militārajiem sasniegumiem teroristiskā organizācija "Daesh" uzskata nelielās Dabikas iekarošanu pērnā gada 13. augustā. Pirms Sīrijas konflikta aptuveni 3500 cilvēku apdzīvotajam ciemam nav šķietamas militāras vai politiskas nozīmes, bet tieši šeit "Daesh" cer nākotnē izcīnīt savu galējo uzvaru pret krustnešiem.
Vecrīgas sievišķības oāzes saimniece Marina: mana veiksme ir pašas spēks, ne dāsns vīrs  (6)
20.novembris 2015 07:04
Mazuļa ienākšana sievietes dzīvē ir ne tikai skaists un, lielākajā daļā gadījumu, gaidīts notikums, bet arī milzu izaicinājums, kas liek pieņemt pārmaiņas ne tikai sevī un ierastajā ikdienā, bet arī apkārtējā pasaulē kopumā. Šādā brīdī atliek vien ļauties un mesties uz galvas nezināmajā, reizē gan atvēlot laiku ne tikai jaunajiem pienākumiem un iespaidiem, bet arī neaizmirstot sevi lolot un mīlēt vēl vairāk kā savulaik.
'Melnā sestdiena' - nedēļas nogalē paredz baisu katastrofu  (81)
16.oktobris 2015 13:11
Zemes iedzīvotāji saņēmuši kārtējo brīdinājumu par baisu katastrofu, kura tiek paredzēta jau pavisam drīz - 17. oktobrī. Atomzinātnieks Merans Keše nācis klajā ar paziņojumu, ka šajā datumā notiks īpaši spēcīga zemestrīce, kuras dēļ sadalīsies kontinenti un atsevišķus reģionus pāršalks milzu cunami.
Tīmeklī esošas kristiešu organizācijas vadītājs pareģo pasaules galu jau šonedēļ  (86)
06.oktobris 2015 21:14
Lai gan cilvēcei izdevies pārdzīvot septembra "asiņaino mēnesi", kura laikā dažs labs pareģoja pasaules galu, jau atkal parādījušies jauni pēdējās stundiņas sludinātāji, kas pauž pārliecību, ka 7. oktobrī Zeme tiks pilnībā iznīcināta, vēsta izdevums "The Guardian".
Iespaidīgi foto: Kā izskatītos festivāls pēc pasaules gala  (17)
29.septembris 2015 14:17
Kamēr daļa pasaules aizvadītajā nedēļā gaidīja tuvojamies kārtējo pasaules galu, krietns pulks cilvēku Kalifornijā vairākas dienas gluži reālā vidē izmēģināja, kāda tad būtu dzīve pēc apokalipses.
'Uzzinājis, ka esmu stāvoklī, viņš jau pēc nedēļas izklaidējās ar citām.' Kā dzīvo un kur spēku rod vientuļās mātes?  (13)
27.septembris 2015 18:07
Liela daļa sieviešu savas atvasītes audzina vienas. Iemesli, kāpēc dzīve izvērtusies tāda, kāda tā ir, ir dažādi. Tomēr lielākajā daļā gadījumu pie vainas ir vīrieša nodevība, kas cerētajiem sapņiem liek sabrukt, uz brīdi zūdot pamatam zem kājām arī pašai māmiņai. Ja arī tu konkrētajā dzīves posmā attopies ar bērnu zem sirds un bez mīļotā vīrieša atbalsta, ielūkojies mūsu apkopotajā sieviešu pieredzē, kas, iespējams, kalpos kā zināmi spēka vārdi, kuros dalījušās māmiņas portāla Cālis.lv forumā.
Zolitūdes traģēdijā – atbildīgie, propagandas inde Doņeckā, 'Dinamo' uzvara, šausminoša motocikla avārija  (7)
14.septembris 2015 17:12
Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija lēmusi, ka politiskā un morālā atbildība par notikumu lielveikalā "Maxima" bojā gāja 54 cilvēki, jāuzņemas sešiem politiķiem. Tikmēr pēc kārtas jau septītajā aprakstā no Doņeckas izgaismotas dažas Krievijas propagandas šķautnes šajā reģionā, bet Rīgas "Dinamo" komanda Vladivostokā pārspējusi vietējo "Admiral" vienību. Savukārt Rīgā kāds garāmbraucējs nofilmējis asinis stindzinošu vieglās automašīnas un motocikla sadursmi, kurā smagas traumas guvuši divi cilvēki. Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu pirmdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Britu pētnieks paredz drīzu civilizācijas galu  (55)
14.septembris 2015 12:33
Vēl nesen tika ziņots, ka septembra beigās cilvēce ies bojā un beidzot pienāks ilgi gaidītais pasaules gals , taču aizvadītajā nedēļā iznākusi jauna grāmata, kurā apgalvots, ka patiesībā Zemes liktenis izšķirsies tuvāko 20 gadu laikā.
Nosaukts jauns pasaules gala datums  (86)
08.septembris 2015 13:44
Tie, kur šī mēneša beigās gatavojas doties ceļojumā vai ieplānojuši citus grandiozus notikumus, var droši visu atcelt – tāpat tos nebūs iespējams realizēt. Nosaukts jauns pasaules gala datums, un tas notiks pavisam drīz – laika posmā no 22. līdz 28. septembrim.
Sastrēgumi uz atpūtas vietām Latvijā sasniedz teju 20 kilometrus, cilvēki sašutuši  (76)
08.augusts 2015 10:35
Sestdien no rīta izveidojies ievērojams sastrēgums uz Jūrmalas šosejas.
Kā tulkot sapņus? Izplatītākie sapņu veidi, to būtība un nozīme
27.jūnijs 2015 12:31
Jau tūkstošiem gadu cilvēki, mēģinot tulkot sapņus, ir centušies rast sakarības starp nakts laikā "piedzīvoto" un reālo dzīvi. Parasti lielākā daļa sapņu aizmirstas tūlīt pēc pamošanās, bet ir tādi sapņi, kas paliek atmiņā uz visu mūžu.
Latviski izdota Haruki Murakami grāmata 'Par ko es runāju, runādams par skriešanu'
18.maijs 2015 13:41
Apgāds " Zvaigzne ABC " izdevis Haruki Murakami grāmatu "Par ko es runāju, runādams par skriešanu".
Una Bergmane, 'Rīgas Laiks': Brīnišķīgā jaunā pasaule  (21)
28.aprīlis 2015 00:02
"Mišela Velbeka kontroversiālais jaunais romāns "Pakļaušanās", kurā pār Franciju valda partija "Musulmaņu brālība", ir strauji nokļuvis valsts dižpārdokļu sarakstos, pirmajā nedēļā tiekot pārdotiem vairāk nekā 100 000 eksemplāriem." The Guardian, 16. janvārī "Francija nav Mišels Velbeks." Manuels Valss, Francijas premjerministrs
15 cilvēces attīstības scenāriji, kas var īstenoties tuvākajā laikā  (7)
30.marts 2015 20:07
Pateicoties cilvēku izdzīvošanas instinktam, mūsu civilizācija pastāv jau vairākus tūkstošus gadu. Pēdējo gadu laikā zinātnieki visvairāk ir nobažījušies par dažādām globāla mēroga katastrofām, bet iespējamie cilvēces attīstības scenāriji ir vēl dažādāki.
Apokalipses sludinātāji, kuri pirms 20 gadiem Japānai iedvesa šausmas  (17)
20.marts 2015 11:02
Pirms 20 gadiem televizoros visā pasaulē bija redzami kadri, kuros cilvēku pūļi skrien laukā no Japānas galvaspilsētas Tokijas metro. Zarīna gāzes uzbrukumā 1995. gada 20. martā bojā gāja 12, bet slimnīcās saindēšanās dēļ nonāca ap 5000 cilvēku, bet vēlāk pie ārstiem gāzes izraisītu veselības problēmu dēļ vērsās vēl aptuveni 1200 tokijiešu.
Foto: Ja slavenas sievietes būtu ļoti resnas  (30)
03.marts 2015 09:46
Daudzas daiļā dzimuma pārstāves apskauž aktrises, dziedātājas un citas šovbiznesa zvaigznes, kurām gandrīz vienmēr izdodas izskatīties fantastiski, bet nelielu prieciņu visām skaudīgajām būtnēm sagādājis kāds foto apstrādes programmu lietpratējs.
Meitenes biežāk nekā zēni pakļaujas sekstingam  (68)
10.februāris 2015 07:29
Kailfoto nosūtīšana ar mobilo tālruni ir kļuvusi tik izplatīta nodarbe, ka tai pasaulē pat ir piešķirts īpašs apzīmējums – sekstings. Arī Latvijā tas ir gana izplatīts. Izrādās, ka mūsu valstī katrs desmitais nepilngadīgais jaunietis ir nosūtījis savu kailfoto kādam. Turklāt meitenes to ir darījušas ievērojami biežāk – 73%, bet zēni 27%.
Neparasti fakti par mūsu prātu un ieteikumi tā darbības uzlabošanai
26.janvāris 2015 18:22
Nav noslēpums, ka cilvēka prāts un tā darbība, neraugoties uz dažādajiem pieņēmumiem, ko apstiprina zinātne, un jau noskaidrotajiem faktiem, ir viena no komplicētākajām un neparastakajām sistēmām Zemes virsū. Šai sakarā piedāvājam interesantus faktus par tā darbību, ko zinātnieki apstiprinājuši ar neskaitāmiem pētījumiem, kā arī ieteikumus, kā sava prāta darbību uzlabot ar pāris vienkāršiem paņēmieniem. Sāc jau no rītdienas!
10 no 10: polis Kajetanovičs uzvar visos ERČ 'Jannerallye' pirmās dienas ātrumposmos
05.janvāris 2015 23:47
Izcili jaunās Eiropas rallija čempionāta ( ERČ ) sezonas pirmo posmu, "Jannerallye", Austrijā iesācis poļu pilots Kajetans Kajetanovičs (" Ford Fiesta R5"), kurš uzvarējis visos 10 pirmās sacensību dienas ātrumposmos.
Oļegs Krasnopjorovs: Latvijas ekonomikas sniegums 2014.gadā. Un ieskats nākotnē  (50)
30.decembris 2014 00:04
Jaungada vakars ir īstais brīdis atslēgt ikdienišķus informācijas plūsmu trokšņus un fokusēties uz galveno: kas izdarīts gada laikā un kas paveicams nākamgad. Katram uz šo jautājumu ir jāatbild individuāli un mūsu darbu kopums noteiks turpmākās Latvijas sekmes. Savā rakstā mēģināšu atspoguļot Latvijas galvenos sasniegumus 2014. gadā un attīstības vektoru.
Dūklavs: Naudas atbalsta graudkopjiem nebūs; meklēs iespējas palīdzēt citādi  (14)
01.decembris 2014 17:36
Graudkopjiem papildus valsts atbalstu nemaksās, bet meklēs citus situācijas risinājumus, piemēram, nodokļu maksājumu termiņu pagarinājumus, bezakcīzes degvielas daudzuma palielināšanu vai papildu iespējas graudu bunkuru celtniecības finansēšanai, pirmdien pēc tikšanās ar Latvijas lielāko graudkopības kooperatīvu vadītājiem Edgaru Ružu un Induli Jansonu atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
Novembra lasāmviela: Biedējoši ticami par cilvēces nākotni - 'Maiņa'
03.novembris 2014 15:14
Garie un tumšie novembra vakari ir vairāk nekā piemēroti, lai lasītu grāmatas un iepazītu jaunu pasauli. Kādēļ gan neiepazīt fantastikas žanru un nepadomāt par pasaules nākotni? Jo īpaši, ja tas tiek pasniegts saistošā valodā, jo tieši tāds ir amerikāņu fantasta Hjū Hovija romāns "Maiņa", kas ir Elevatora triloģijas otrā grāmata (triloģijas pirmā grāmata "Vilna" latviski izdota 2014.gada pavasarī ).
Pieci latvieši Aļaskā, lāča sirds un iespaidu dažādība - Ekspedīcija 'Jukonas skartie'
24.septembris 2014 01:27
Katrs liels notikums mūsu dzīvē ko maina, un šis stāsts ir tieši par to. Misija ar savu vēsturi, smeķi un garšu - Jukonas kanoe ekspedīcija un viņi paši - 'Jukonas skartie'. Pieci latvieši - Māris Olte, Raimonds Dombrovskis, Sandris Jūra, Andis Pikāns un Jānis Kļaviņš - ar kanoe laivām devās lejup pa Jukonas upi, izbraucot vēsturiskā zelta drudža posmu gar mežonīgajiem Aļaskas krastiem. Kaut arī drudzis ir beidzies, tā vēsture un liecības paliek. Paliek dzīva pieredze, kas maina skatu uz pasauli, un atmiņas, kurās kavēties atkal un atkal. Skats.lv, kopā ar piedzīvojumu meklētāju komandu, piedāvā gremdēties atmiņās un ekskluzīvās ceļojuma fotogrāfijās.