Pasaules gals

Pasaules gals

Pasaules gals ir visas portāla "Delfi" publikācijas, kas tiešāk vai netiešāk veltītas baumām par Pasaules galu jeb Jaunas ēras sākumu 2012.gada 21.decembrī, balstoties uz liecībām, kas šo notikumu pareģo dažādu reliģiju un ezotērisku mācību tekstos.

Pasaules gals iespējams 2880. gada 16. martā  (24)
20.augusts 2014 11:52
Tie, kuri satraukti gaida pasaules galu, uz kādu laiku var atviegloti uzelpot - zinātnieki aprēķinājuši, ka Zemes bojāeja varētu notikt 2880. gada 16. martā, bet jaunākie pētījumi liecina, ka, iespējams, tiks atrasts veids, kā to novērst.
Viljamsa: esmu satriekta par zaudējumu  (8)
28.maijs 2014 20:00
Šobrīd pasaules labākā tenisiste amerikāniete Serēna Viljamsa ir satriekta par trešdien Francijas atklātajā čempionātā piedzīvoto zaudējumu otrajā kārtā, taču darīs visu iespējamo, lai kortā atgrieztos vēl labāka.
Laimīgu vecāku un labi audzinātu bērnu tandēma noslēpumi  (7)
09.aprīlis 2014 18:00
Kas bērna izpratnē ir "labi vecāki"? Kā vajadzētu redzēt, uztvert, saprast pasauli, lai izprastu, ko jūt un domā bērns? Iespējams, ka pieaugušajiem tad būtu atkal jāiemācās ik dienu dzīvot tā, it kā tā ir pilna ar pārsteidzošiem atklājumiem, un vienlaikus arī ar pilnīgu laiku izjūtas ignorēšanu. Par to, ko īsti bērni gaida no vecākiem, stāsta ASV dzīvojoša psiholoģijas profesore, Bernarda koledžas Bērnu attīstības izpētes centra vadītāja Tovā Kleina, kas ir arī triju dēlu mamma. Viņa divdesmit gadus pēta vecāku un bērnu attiecības un uzskata, ka ir pietiekami labi izpratusi, kā darbojas bērna prāts, ko pieaugušies, izaugot, tik veiksmīgi piemirst.
Naudas dēļ var aizmirst arī par savu Latviju  (97)
24.marts 2014 13:41
Valsti var glābt tikai diktators. Valdnieks drīkst rīkoties nodevīgi, likt lietā viltu un vardarbību, jo varas vienīgais mērķis ir vara un tās saglabāšana – tā domāja 15.gadsimta itāļu filozofs Makjavelli. Laikam jau nekur daudz tālāk neesam tikuši arī šodien...
Septiņgadnieka krīze vai vienkārši nervozs bērns?  (4)
14.marts 2014 09:16
"Zēnam ir 7 gadi. Gudrs, bet ļoti nervozs bērns. Vienmēr grib būt pirmais un būt perfekts. Piemēram, sporta nodarbībās, spēlējot stafetes, uzvar meitenes. Zēnam uznāk dusmu lēkme. Viņš lēkā, mētājas ar rokām, kliedz: "Stulbās meitenes", līst asaras, no kliegšanas pat aizraujas elpa. Cita situācija bērnudārzā - gatavojoties pusdienām, kārto rotaļlietas. Meitenes savu leļļu stūri sakārto ātrāk un iet mazgāt rokas un sēžas pie galda. Zēns atkal kliedz: "Es neieredzu meitenes!". Arī darbiņus darot, zēns pārdzīvo, ja darbu nav pabeidzis pirmais. Ja audzinātāja parāda, ka uzrakstītajā vārdā ir kļūda, atkal seko iepriekš aprakstītais emociju izpausmes scenārijs. Ja viņam kaut kas tajā brīdī ir rokā, tiek mests vai sists citam bērnam. Vai tā ir septiņgadnieka krīze?"
Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos 'Vecpuiši un vecmeitas'  (2)
07.marts 2014 12:57
Marta sākumā Dailes teātrī paredzētas trīs pirmizrādes, no kurām viena top Mazajā zālē. Režisors Regnārs Vaivars iestudē izrādi "Vecpuiši un vecmeitas", tās autors ir Hanoks Levins. Pirmizrāde notiks 9. martā.
Vaivars iestudē sarežģīto attiecību caurvīto lugu 'Vecpuiši un vecmeitas'  (12)
25.februāris 2014 11:20
Marta sākumā Dailes teātrī paredzētas trīs pirmizrādes. Viena no tām - Regnāra Vaivara Mazajā zālē iestudētā "Vecpuiši un vecmeitas" - jau 9. martā.
Sestdien gaidāms vikingu pasaules gals Ragnaroks  (17)
21.februāris 2014 09:55
Līdz pasaules galam, kas seno skandināvu mitoloģijā nodēvēts par Ragnaroku, ir atlikusi tikai viena diena, un šī apokaliptiskā dienā ir gandrīz pienākusi.
Miris bēdīgi slavenais pasaules galu pareģotājs  (14)
18.decembris 2013 15:14
92 gadu vecumā miris amerikāņu sludinātājs un radio dīdžejs Herolds Kempings (attēlā), kurš kļuva bēdīgi slavens ar to, ka vismaz trīs reizes pareģoja pasaules galu.
Noklausies 'Es skaistu rozīt’ zinu' oriģinālaranžējumu!  (21)
11.decembris 2013 10:29
Gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus – sagaidot, svētot un pavadot, koncertus ar poētisku nosaukumu – "Pie Tavas sirds" – visā Latvijā uzsākuši trīs lieliski solisti: Latvijas Nacionālās operas soprāns Evita Zālīte, grupas "Pērkons" līdere, tautas Atmodas simbols Ieva Akuratere un liriskais tenors Ingus Pētersons .
Iesalnieks tviterī ironizē par NA 'dēmonizēšanu'  (66)
03.novembris 2013 20:39
Nacionālās apvienības biedrs un tvītera aktīvists Jānis Iesalnieks savā profilā pirms TV3 raidījuma "Nekā personīga", kurš solīja intervēt no NA izslēgto tieslietu ministru Jāni Bordānu" interesējās, vai uzklausīs ne tikai ministra viedokli, bet pēc raidījuma ironizēja par NA demonizēšanu.
'Aldaris' LBL nedēļas kopsavlikums: Hlebovicka koncerts Jēkabpilī, trauksmes zvans Jelgavā
21.oktobris 2013 10:32
"Aldaris" Latvijas Basketbola līgas čempionātā aizvadītajā nedēļā par pirmo līderi izvirzījās BK "Ventspils", pirmajā šosezon nospēlētajā pagarinājumā laimīga roka bija Jēkabpils komandai, kas sagādāja pirmo zaudējumu "Valmierai", pirmo uzvaru izcīnīja "Barons kvartāls", pirmās pieredzes kucēnus noslīcināja LMT Basketbola akadēmijas jaunieši. Nedēļas bilance – vienā teikumā.
Kārlis Langins: 'Politologs'  (27)
29.augusts 2013 08:11
Tik absurdai tēmai kā Krievijas politologa Mihaila Aleksandrova izteikumi vairāk piestāvētu "TVīkla" manierē veidotie zīmējumi "paintā", bet, ņemot vērā, ka nesenajos atbildes meklējumos uz jautājumu "Kas ir Kārlis Langins?" tiku nokristīts par feļetonistu, es centīšos darīt godu savam jaunajam titulam ar tēlainākiem izteicieniem un kalambūriem. Anniņu saukšu par Kanniņu un visādi centīšos radīt iespaidu, ka mana naida artikulācijām ir cēls mērķis.
Mazo, izvēlīgo ēdāju tipi - kā pazīt un pabarot  (10)
20.augusts 2013 08:46
Jūsu bērns grib ēst tikai saldumus? Vai viņš ēd kā zvirbulis? Vai arī viņš ēd pārāk daudz? Kādēļ atšķiras ēšanas paradumi un gaume, kādām jābūt pareizām ēdienreizēm katrā no gadījumiem, lai bērnam netrūktu augšanai nepieciešamās uzturvielas?
Brīnišķīgā Aotearoa jeb viesmīlīgo kivi zeme Jaunzēlande  (6)
14.jūnijs 2013 18:02
Dodoties uz pasaulē vistālāko valsti no Latvijas, es zināju, ka Jaunzēlande ir pasakaina, zaļa valsts, un, ka to noteikti nedrīkst jaukt ar Austrāliju. Jaunzēlandē dzīvoju un mācījos pusgadu un tagad droši varu teikt – Jaunzēlande ir pasakaina zeme!
Aculiecinieks: Rīgā ir elle cilvēkiem ar alerģiju pret papeļu pūkām  (55)
11.jūnijs 2013 15:02
Nudien žēl cilvēkus, kuriem ir alerģija pret papeļu pūkām. Tas, kas šobrīd notiek uz Rīgas ielām, viņiem noteikti liekas kā pasaules gals.
Kas tavā maģītī? Savas iemīļotākās kompozīcijas iesaka Ieva Melgalve  (6)
24.maijs 2013 13:33
Šoreiz "Delfi Kultūra" rubrikā " Kas tavā maģītī? " viesojas literāte Ieva Melgalve - nesen klajā laistās lugas "Necilvēki" autore.
Dumpim nav vietas! Saruna ar 'Radio SWH' 'veterānu' Andri Freidenfeldu  (94)
14.maijs 2013 00:02
"Cilvēks ir baigi izturīgais. Savulaik bija jāiet krievu armijā. Jāiet, jāceļas sešos, jāskrien plikam mīnus 10 grādos ap kazarmu. Jāskrien? Jāskrien. Ja jādara, tad jādara. Dumpim nav vietas," par to, kā viņam izdodas būt cīrulim un pūcei vienlaikus, neilgi pirms " Radio SWH " 20.jubilejas sarunā ar portālu "Delfi" smaidot stāsta viens no šī radio "veterāniem", ētera personība un mūziķis Andris Freidenfelds .
Jekimovs: arī ar šo sastāvu esam spējīgi uzvarēt Slovākiju un Vāciju  (46)
09.maijs 2013 10:41
Neatkarīgi no vairāku potenciālo līderu iztrūkuma, arī šis Latvijas hokeja izlases modelis ir spējīgs uzvarēt gan pasaules vicečempionus slovākus, gan allaž sīksto Vācijas izlasi, uzskata uzbrucējs Roberts Jekimovs .
Haruki Murakami jaunā grāmata uzsākusi ceļu pie lasītājiem  (1)
12.aprīlis 2013 10:15
Aizvadītajā naktī Japānā tieši 00:00 pēc vietējā laika tirdzniecībā nokļuva rakstnieka Haruki Murakami jaunais romāns, ziņo ārvalstu mediji.
Velga Vītola par cilvēku un alni  (13)
05.aprīlis 2013 08:58
Jebkurā diennakts laikā varu ieslēgt televizoru un redzēt cilvēku ejam vienā barā ar lauvām vai gepardiem. Taču Latvijā, ja tu ej ar alni, tas ir pasaules gals!
'Naudaslietas.lv': Saimons Bleids - Kuģniecība strādās ar nelieliem mīnusiem  (1)
03.aprīlis 2013 11:03
Neskatoties uz to, ka Latvijas kuģniecībai gandrīz izdevies panākt bezzaudējumu līmeni, visu 2013. gadu valde tomēr plāno strādāt ar nelieliem mīnusiem. Tomēr pagaidām tirgus izskatās labvēlīgāks, nekā iepriekš prognozēts, atzīst LSC valdes priekšsēdētājs Saimons Bleids. Tajā pašā laikā viņš nesteidzas iegādāties sava "dzimtā" uzņēmuma akcijas.
Filmas recenzija: Zēni nepatikšanās. Mammu, es tevi mīlu  (20)
13.februāris 2013 00:02
Jāņa Norda jaunākais darbs "Mammu, es tevi mīlu", tāpat kā viņa debija kino jomā 2008. gadā iznākusī spēlfilma "Amatieris", ir stāsts par zēniem, kuri mēdz iekulties nepatikšanās. Abās filmās saskatāmas dažādas līdzības – galvenā no tām – caurmērā uzteicama kino kvalitāte.
Tuvākajā laikā gaidāmi astoņi pasaules gali  (27)
03.janvāris 2013 11:07
Lai gan pagājušā gada 21. decembrī slavenais pasaules gals tā arī netika sagaidīts, ar to vēl viss nebeigsies – līdz 2020. gadam paredzēti vēl astoņas īstas apokalipses jeb vismaz pa vienam pasaules galam katru gadu.
Kā latvieši malu malās pasaules galu gaidīja  (13)
27.decembris 2012 16:55
Pirms Ziemassvētku brīvdienām ne viena vien latvieša prātu nodarbināja solītais pasaules gals – lai gan tas brīnumainā kārtā tā arī nepienāca, 21. decembra vakarā, kad bija gaidāma apokalipse, daudzviet risinājās vētrainas ballītes.
'Jelgavas autobusu parka' darbinieku 'drošības naudu lietu' VDI nosūtījusi izvērtēšanai policijai  (25)
26.decembris 2012 11:41
Valsts darba inspekcija (VDI) nosūtījusi Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldei materiālus par "Jelgavas autobusa parka" (JAP) lietu, kurā konstatēti vēl nepieredzēti pārkāpumi darba attiecībās ar JAP šoferiem.
Fotoreportāža: regbija klubs 'Eži/ LMT' atkal pulcējas pie eglītes
23.decembris 2012 17:18
Tradicionāli pirms Ziemassvētkiem punktu aizvadītajai sezonai pieliek Latvijas Mobilā telefona (LMT) Regbija kluba "Eži" dalībnieki, kuri pulcējās pie tradicionālās Ziemassvētku eglītes.
Pasaules gala gaidītāji līksmo 'Melnajā piektdienā'  (106)
22.decembris 2012 09:23
Piektdienas, 21. decembra, vakarā daudzviet Rīgā norisinājās solītā pasaules gala gaidīšanas ballītes, bet viens no skaļākajiem burziņiem notika dažādu subkultūru pārstāvju iecienītajā klubā Melnā piektdiena .
Prestižā žurnālā publicē ceļvedi pa elli  (7)
20.decembris 2012 14:19
Ietekmīgais britu biznesa žurnāls The Economist ļāvies vispārējai pasaules gala apspriešanai, publicējot plašu, ilustrētu ceļvedi pa elli, kurā šādam liktenim nolemj vairākus politiskus līderus.