Pasaules gals

Pasaules gals

Pasaules gals ir visas portāla "Delfi" publikācijas, kas tiešāk vai netiešāk veltītas baumām par Pasaules galu jeb Jaunas ēras sākumu 2012.gada 21.decembrī, balstoties uz liecībām, kas šo notikumu pareģo dažādu reliģiju un ezotērisku mācību tekstos.

Vecrīgas sievišķības oāzes saimniece Marina: mana veiksme ir pašas spēks, ne dāsns vīrs  (5)
20.novembris 2015 07:04
Mazuļa ienākšana sievietes dzīvē ir ne tikai skaists un, lielākajā daļā gadījumu, gaidīts notikums, bet arī milzu izaicinājums, kas liek pieņemt pārmaiņas ne tikai sevī un ierastajā ikdienā, bet arī apkārtējā pasaulē kopumā. Šādā brīdī atliek vien ļauties un mesties uz galvas nezināmajā, reizē gan atvēlot laiku ne tikai jaunajiem pienākumiem un iespaidiem, bet arī neaizmirstot sevi lolot un mīlēt vēl vairāk kā savulaik.
'Melnā sestdiena' - nedēļas nogalē paredz baisu katastrofu  (81)
16.oktobris 2015 13:11
Zemes iedzīvotāji saņēmuši kārtējo brīdinājumu par baisu katastrofu, kura tiek paredzēta jau pavisam drīz - 17. oktobrī. Atomzinātnieks Merans Keše nācis klajā ar paziņojumu, ka šajā datumā notiks īpaši spēcīga zemestrīce, kuras dēļ sadalīsies kontinenti un atsevišķus reģionus pāršalks milzu cunami.
Tīmeklī esošas kristiešu organizācijas vadītājs pareģo pasaules galu jau šonedēļ  (86)
06.oktobris 2015 21:14
Lai gan cilvēcei izdevies pārdzīvot septembra "asiņaino mēnesi", kura laikā dažs labs pareģoja pasaules galu, jau atkal parādījušies jauni pēdējās stundiņas sludinātāji, kas pauž pārliecību, ka 7. oktobrī Zeme tiks pilnībā iznīcināta, vēsta izdevums "The Guardian".
Iespaidīgi foto: Kā izskatītos festivāls pēc pasaules gala  (17)
29.septembris 2015 14:17
Kamēr daļa pasaules aizvadītajā nedēļā gaidīja tuvojamies kārtējo pasaules galu, krietns pulks cilvēku Kalifornijā vairākas dienas gluži reālā vidē izmēģināja, kāda tad būtu dzīve pēc apokalipses.
'Uzzinājis, ka esmu stāvoklī, viņš jau pēc nedēļas izklaidējās ar citām.' Kā dzīvo un kur spēku rod vientuļās mātes?  (13)
27.septembris 2015 18:07
Liela daļa sieviešu savas atvasītes audzina vienas. Iemesli, kāpēc dzīve izvērtusies tāda, kāda tā ir, ir dažādi. Tomēr lielākajā daļā gadījumu pie vainas ir vīrieša nodevība, kas cerētajiem sapņiem liek sabrukt, uz brīdi zūdot pamatam zem kājām arī pašai māmiņai. Ja arī tu konkrētajā dzīves posmā attopies ar bērnu zem sirds un bez mīļotā vīrieša atbalsta, ielūkojies mūsu apkopotajā sieviešu pieredzē, kas, iespējams, kalpos kā zināmi spēka vārdi, kuros dalījušās māmiņas portāla Cālis.lv forumā.
Zolitūdes traģēdijā – atbildīgie, propagandas inde Doņeckā, 'Dinamo' uzvara, šausminoša motocikla avārija  (7)
14.septembris 2015 17:12
Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisija lēmusi, ka politiskā un morālā atbildība par notikumu lielveikalā "Maxima" bojā gāja 54 cilvēki, jāuzņemas sešiem politiķiem. Tikmēr pēc kārtas jau septītajā aprakstā no Doņeckas izgaismotas dažas Krievijas propagandas šķautnes šajā reģionā, bet Rīgas "Dinamo" komanda Vladivostokā pārspējusi vietējo "Admiral" vienību. Savukārt Rīgā kāds garāmbraucējs nofilmējis asinis stindzinošu vieglās automašīnas un motocikla sadursmi, kurā smagas traumas guvuši divi cilvēki. Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu pirmdienas aktuālajos notikumos Latvijā un pasaulē.
Britu pētnieks paredz drīzu civilizācijas galu  (55)
14.septembris 2015 12:33
Vēl nesen tika ziņots, ka septembra beigās cilvēce ies bojā un beidzot pienāks ilgi gaidītais pasaules gals , taču aizvadītajā nedēļā iznākusi jauna grāmata, kurā apgalvots, ka patiesībā Zemes liktenis izšķirsies tuvāko 20 gadu laikā.
Nosaukts jauns pasaules gala datums  (85)
08.septembris 2015 13:44
Tie, kur šī mēneša beigās gatavojas doties ceļojumā vai ieplānojuši citus grandiozus notikumus, var droši visu atcelt – tāpat tos nebūs iespējams realizēt. Nosaukts jauns pasaules gala datums, un tas notiks pavisam drīz – laika posmā no 22. līdz 28. septembrim.
Sastrēgumi uz atpūtas vietām Latvijā sasniedz teju 20 kilometrus, cilvēki sašutuši  (76)
08.augusts 2015 10:35
Sestdien no rīta izveidojies ievērojams sastrēgums uz Jūrmalas šosejas.
Kā tulkot sapņus? Izplatītākie sapņu veidi, to būtība un nozīme
27.jūnijs 2015 12:31
Jau tūkstošiem gadu cilvēki, mēģinot tulkot sapņus, ir centušies rast sakarības starp nakts laikā "piedzīvoto" un reālo dzīvi. Parasti lielākā daļa sapņu aizmirstas tūlīt pēc pamošanās, bet ir tādi sapņi, kas paliek atmiņā uz visu mūžu.
Latviski izdota Haruki Murakami grāmata 'Par ko es runāju, runādams par skriešanu'
18.maijs 2015 13:41
Apgāds " Zvaigzne ABC " izdevis Haruki Murakami grāmatu "Par ko es runāju, runādams par skriešanu".
Una Bergmane, 'Rīgas Laiks': Brīnišķīgā jaunā pasaule  (21)
28.aprīlis 2015 00:02
"Mišela Velbeka kontroversiālais jaunais romāns "Pakļaušanās", kurā pār Franciju valda partija "Musulmaņu brālība", ir strauji nokļuvis valsts dižpārdokļu sarakstos, pirmajā nedēļā tiekot pārdotiem vairāk nekā 100 000 eksemplāriem." The Guardian, 16. janvārī "Francija nav Mišels Velbeks." Manuels Valss, Francijas premjerministrs
Apokalipses sludinātāji, kuri pirms 20 gadiem Japānai iedvesa šausmas  (17)
20.marts 2015 11:02
Pirms 20 gadiem televizoros visā pasaulē bija redzami kadri, kuros cilvēku pūļi skrien laukā no Japānas galvaspilsētas Tokijas metro. Zarīna gāzes uzbrukumā 1995. gada 20. martā bojā gāja 12, bet slimnīcās saindēšanās dēļ nonāca ap 5000 cilvēku, bet vēlāk pie ārstiem gāzes izraisītu veselības problēmu dēļ vērsās vēl aptuveni 1200 tokijiešu.
Foto: Ja slavenas sievietes būtu ļoti resnas  (30)
03.marts 2015 09:46
Daudzas daiļā dzimuma pārstāves apskauž aktrises, dziedātājas un citas šovbiznesa zvaigznes, kurām gandrīz vienmēr izdodas izskatīties fantastiski, bet nelielu prieciņu visām skaudīgajām būtnēm sagādājis kāds foto apstrādes programmu lietpratējs.
Meitenes biežāk nekā zēni pakļaujas sekstingam  (68)
10.februāris 2015 07:29
Kailfoto nosūtīšana ar mobilo tālruni ir kļuvusi tik izplatīta nodarbe, ka tai pasaulē pat ir piešķirts īpašs apzīmējums – sekstings. Arī Latvijā tas ir gana izplatīts. Izrādās, ka mūsu valstī katrs desmitais nepilngadīgais jaunietis ir nosūtījis savu kailfoto kādam. Turklāt meitenes to ir darījušas ievērojami biežāk – 73%, bet zēni 27%.
Neparasti fakti par mūsu prātu un ieteikumi tā darbības uzlabošanai
26.janvāris 2015 18:22
Nav noslēpums, ka cilvēka prāts un tā darbība, neraugoties uz dažādajiem pieņēmumiem, ko apstiprina zinātne, un jau noskaidrotajiem faktiem, ir viena no komplicētākajām un neparastakajām sistēmām Zemes virsū. Šai sakarā piedāvājam interesantus faktus par tā darbību, ko zinātnieki apstiprinājuši ar neskaitāmiem pētījumiem, kā arī ieteikumus, kā sava prāta darbību uzlabot ar pāris vienkāršiem paņēmieniem. Sāc jau no rītdienas!
10 no 10: polis Kajetanovičs uzvar visos ERČ 'Jannerallye' pirmās dienas ātrumposmos
05.janvāris 2015 23:47
Izcili jaunās Eiropas rallija čempionāta ( ERČ ) sezonas pirmo posmu, "Jannerallye", Austrijā iesācis poļu pilots Kajetans Kajetanovičs (" Ford Fiesta R5"), kurš uzvarējis visos 10 pirmās sacensību dienas ātrumposmos.
Oļegs Krasnopjorovs: Latvijas ekonomikas sniegums 2014.gadā. Un ieskats nākotnē  (50)
30.decembris 2014 00:04
Jaungada vakars ir īstais brīdis atslēgt ikdienišķus informācijas plūsmu trokšņus un fokusēties uz galveno: kas izdarīts gada laikā un kas paveicams nākamgad. Katram uz šo jautājumu ir jāatbild individuāli un mūsu darbu kopums noteiks turpmākās Latvijas sekmes. Savā rakstā mēģināšu atspoguļot Latvijas galvenos sasniegumus 2014. gadā un attīstības vektoru.
Dūklavs: Naudas atbalsta graudkopjiem nebūs; meklēs iespējas palīdzēt citādi  (14)
01.decembris 2014 17:36
Graudkopjiem papildus valsts atbalstu nemaksās, bet meklēs citus situācijas risinājumus, piemēram, nodokļu maksājumu termiņu pagarinājumus, bezakcīzes degvielas daudzuma palielināšanu vai papildu iespējas graudu bunkuru celtniecības finansēšanai, pirmdien pēc tikšanās ar Latvijas lielāko graudkopības kooperatīvu vadītājiem Edgaru Ružu un Induli Jansonu atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).
Novembra lasāmviela: Biedējoši ticami par cilvēces nākotni - 'Maiņa'
03.novembris 2014 15:14
Garie un tumšie novembra vakari ir vairāk nekā piemēroti, lai lasītu grāmatas un iepazītu jaunu pasauli. Kādēļ gan neiepazīt fantastikas žanru un nepadomāt par pasaules nākotni? Jo īpaši, ja tas tiek pasniegts saistošā valodā, jo tieši tāds ir amerikāņu fantasta Hjū Hovija romāns "Maiņa", kas ir Elevatora triloģijas otrā grāmata (triloģijas pirmā grāmata "Vilna" latviski izdota 2014.gada pavasarī ).
Mamma zina labāk jeb lietas, par ko viņai izrādījās taisnība  (1)
22.septembris 2014 14:08
Ar laiku sāc saprast, ka ēst dārzeņus ir veselīgi un, ka skaisti, bet neērti apavi spēj sabojāt pat vispārdomātāko tēlu. Bet, pag'.....vai tad tieši to tev nemēģināja ieskaidrot mamma jau daudzus gadus atpakaļ?
Nosaukts datums, kad pasaule varētu iet bojā  (13)
22.septembris 2014 13:30
Mūsu planētai kārtējo reizi pareģota bojāeja – šoreiz pie vainas ir amerikāņu zinātnieki, kas izskaitļojuši precīzu iespējamo cilvēces bojāejas datumu.
Kā uzaudzēt 'biezāku ādu' un mācīties no neveiksmēm
28.augusts 2014 13:50
Dzīvē tā notiek - mīļotais var salauzt tavu sirdi, priekšnieks izteikt rājiens un pavisam neliels nieks pamatīgi iedragāt ego. Taču tās ir lietas, kas vienkārši notiek un kuras tu nevari kontrolēt. Ir tikai divas opcijas – tu ļauj notiekošajam sevi saplēst gabalos un padoties, vai arī pielāgojies, lai tas tevi iedvesmotu tālākiem darbiem. Lai iemācītoes, kā būt stiprākai un veiksmīgi tikt pāri dažādām negācijām, ieskaties living.msn.com piedāvātajos ieteikumos.
Pasaules gals iespējams 2880. gada 16. martā  (25)
20.augusts 2014 11:52
Tie, kuri satraukti gaida pasaules galu, uz kādu laiku var atviegloti uzelpot - zinātnieki aprēķinājuši, ka Zemes bojāeja varētu notikt 2880. gada 16. martā, bet jaunākie pētījumi liecina, ka, iespējams, tiks atrasts veids, kā to novērst.
'Kamēr 'uz papīra' viss kārtībā, realitātē dzimumu līdztiesības nav' - Latvijas sieviešu pieredzes stāsti  (33)
13.augusts 2014 18:02
Trešdien, 13. augustā, aicinot sabiedrību atbrīvoties no mītiem par dzimtes stereotipiem un uzsverot ikviena profesionāļa vērtību darba tirgū, neatkarīgi no pretendenta dzimuma, ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu atklāta kampaņa "#Līdzvērtīgas iespējas".
Viljamsa: esmu satriekta par zaudējumu  (8)
28.maijs 2014 20:00
Šobrīd pasaules labākā tenisiste amerikāniete Serēna Viljamsa ir satriekta par trešdien Francijas atklātajā čempionātā piedzīvoto zaudējumu otrajā kārtā, taču darīs visu iespējamo, lai kortā atgrieztos vēl labāka.
Laimīgu vecāku un labi audzinātu bērnu tandēma noslēpumi  (7)
09.aprīlis 2014 18:00
Kas bērna izpratnē ir "labi vecāki"? Kā vajadzētu redzēt, uztvert, saprast pasauli, lai izprastu, ko jūt un domā bērns? Iespējams, ka pieaugušajiem tad būtu atkal jāiemācās ik dienu dzīvot tā, it kā tā ir pilna ar pārsteidzošiem atklājumiem, un vienlaikus arī ar pilnīgu laiku izjūtas ignorēšanu. Par to, ko īsti bērni gaida no vecākiem, stāsta ASV dzīvojoša psiholoģijas profesore, Bernarda koledžas Bērnu attīstības izpētes centra vadītāja Tovā Kleina, kas ir arī triju dēlu mamma. Viņa divdesmit gadus pēta vecāku un bērnu attiecības un uzskata, ka ir pietiekami labi izpratusi, kā darbojas bērna prāts, ko pieaugušies, izaugot, tik veiksmīgi piemirst.
Naudas dēļ var aizmirst arī par savu Latviju  (97)
24.marts 2014 13:41
Valsti var glābt tikai diktators. Valdnieks drīkst rīkoties nodevīgi, likt lietā viltu un vardarbību, jo varas vienīgais mērķis ir vara un tās saglabāšana – tā domāja 15.gadsimta itāļu filozofs Makjavelli. Laikam jau nekur daudz tālāk neesam tikuši arī šodien...
Septiņgadnieka krīze vai vienkārši nervozs bērns?  (4)
14.marts 2014 09:16
"Zēnam ir 7 gadi. Gudrs, bet ļoti nervozs bērns. Vienmēr grib būt pirmais un būt perfekts. Piemēram, sporta nodarbībās, spēlējot stafetes, uzvar meitenes. Zēnam uznāk dusmu lēkme. Viņš lēkā, mētājas ar rokām, kliedz: "Stulbās meitenes", līst asaras, no kliegšanas pat aizraujas elpa. Cita situācija bērnudārzā - gatavojoties pusdienām, kārto rotaļlietas. Meitenes savu leļļu stūri sakārto ātrāk un iet mazgāt rokas un sēžas pie galda. Zēns atkal kliedz: "Es neieredzu meitenes!". Arī darbiņus darot, zēns pārdzīvo, ja darbu nav pabeidzis pirmais. Ja audzinātāja parāda, ka uzrakstītajā vārdā ir kļūda, atkal seko iepriekš aprakstītais emociju izpausmes scenārijs. Ja viņam kaut kas tajā brīdī ir rokā, tiek mests vai sists citam bērnam. Vai tā ir septiņgadnieka krīze?"