Pele

Pele

Leģendārais futbolists Edisons Arantess du Nasimentu dzimis 1940.gada 23. oktobrī Brazīlijā. Viņš plašāk pazīstams kā Pele. Starptautiskā Olimpiskā komiteja viņam ir piešķīrusi titulu "Gadsimta sportists", bet 1999. gadā „Time Magazine” nosauca Pele par vienu no 20.gadsimta 100 svarīgākajām personībām.

14 frāzes, kuras sapratīs ikviens kaķa saimnieks  (2)
29.janvāris 2016 18:41
Ja par savu četrkājaino draugu uzskati kaķi, kurš tevi ik dienu sagaida mājās, tad noteikti zini - viņi var būt gan mīļi un jauki, gan arī pagalam nepaklausīgi. Portāls Metro.co.uk piedāvā frāzes, kuras tavs kaķis noteikti būs dzirdējis.
Viedais palīgs virtuvē – aplikācijas, kas noderēs kulināriem
26.janvāris 2016 14:52
Viedtālrunis jau sen vairs nav domāts tikai tam, lai nofotografētu savu tikko pagatavoto maltīti un atrādītu draugiem sociālajos tīklos. Telefons, ja vien tajā ir instalētas noderīgas aplikācijas, var kļūt par lielisku palīgu virtuvē.
Cik seksuālas ir latviešu sievietes? Viestura Rudzīša viedoklis un citu vīriešu pieredzes stāsti  (7)
21.janvāris 2016 08:20
Šķiet, šodienas sabiedrībā seksualitāte tiek demonstrēta vai vismaz pieminēta visdažādākajā tās kontekstā. Balstoties populārajā izteicienā "Sex sells", to sastopam gan, piemēram, plašsaziņas līdzekļos, gan tirdzniecībā un neskaitāmās citās jomās, kā arī visdažādākajās ikdienas dzīves situācijās. Tomēr, kā patiesībā uz to lūkoties, par ko aizdomāties un kā raksturot? Kāda ir latviešiem un mūsu tautas sievietēm piemītošā seksualitāte?
Arhīva video: Skaistā nostalģija - Vecgada karnevāls Lēdurgā 1996. gadā
29.decembris 2015 17:55
Dejojošas raganas, milzīga pele un tārps, kas nogūlies kultūras nama deju zāles vidū – tāda pirms 19 gadiem izskatījās Vecgada ieskandināšana Lēdurgas kultūras namā tālajā 1996. gada 30. decembrī, kad lēdurdzieši un ļaudis no malu malām jestri pavadījuši laiku karnevālā. Ar unikālajiem kadriem, kas liek ceļot atmiņās, padalījies Lēdurgas televīzijas arhīvs.
Tieslietu ministra balvu par radošumu saņem Tiesu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics  (1)
22.decembris 2015 00:10
Par radošo ieguldījumu tieslietu sistēmas efektivizēšanā tieslietu ministra balva "Jaunrade tiesiskai Latvijai 2015" piešķirta Tiesu administrācijas (TA) direktoram Edvīnam Balševicam. Šī gada balvu ir izveidojis mākslinieks Artis Nīmanis un tā tiek pasniegta jau ceturto reizi, portālu "Delfi" informēja Andris Vitenburgs, Tieslietu ministra preses sekretārs.
Marta apsteigusi Peli Brazīlijas izlasē gūto vārtu statistikā  (1)
11.decembris 2015 17:19
Uzbrucēja Marta Vjeiru da Silva ir apsteigusi leģendāro Peli Brazīlijas izlases gūto vārtu statistikā.
Foto: Sumina balvas 'Platīna pele 2015' ieguvējus
03.decembris 2015 18:08
Ceturtdien paziņoti un apbalvoti Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) 17.konferencē nosaukti prestižākās IKT nozares balvas "Platīna pele 2015" laureāti.
'Laimdota jau nezināja' - 'soctīklos' ļaudis iesmej par algas pielikumu  (294)
01.decembris 2015 13:08
Intervijā Latvijas Televīzijas raidījuma "Rīta panorāma" Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) komentēja valdības un Saeimas amatpersonu algu palielināšanu. Straujuma uzskata, ka algas bija jāpalielina un pieņem, ka daļa sabiedrības to saprot. Premjerministre gan atzina, ka, pirms viņa devās komandējumā uz Ķīnu, vēl nebija panākta konkrēta vienošanās par atsevišķu valsts pārvaldes amatpersonu algu celšanu. "Es justos komfortablāk, ja šis kāpums nebūtu tik augsts, jo, pirms es aizbraucu uz Ķīnu, bija vienošanās par citiem skaitļiem. Nebija pat vienošanās par algu pieaugumu," teica premjerministre. Tvitera lietotājiem Straujumas attaisnošanās ar nezināšanu liek apšaubīt viņas kompetenci un atbilstību amatam.
TOP 8: Īsākās laulības Latvijas šovbiznesā  (14)
29.novembris 2015 13:49
Lai gan valda stereotips, ka aktīva sabiedriskā dzīve un popularitāte ar ģimene dzīvi nav savienojama, ir tikai cilvēcīgi, ka katrs grib šo tēzi pārbaudīt pats uz savas ādas. Dažiem patiešām izdodas pierādīt pretējo, laimīgu laulību savienojot ar spožu karjeru šovbiznesā. Taču netrūkst arī tādu, kuru mēģinājums veidot ģimeni izgāžas ar īpaši skaļu blīkšķi. DELFI Izklaide apkopoja tos Latvijā populāros pārus pēdējo gadu laikā, kuriem laulību solījums "līdz nāve mūs šķirs" izplēnēja gada laikā vai nedaudz vēlāk.
Nosaki savu 'Platīna pele 2015' uzvarētāju!  (2)
26.novembris 2015 14:13
Aicinām piedalīties balsošanā, lai noteiktu portāla "Delfi" lasītāju vērtējumā veiksmīgākos Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) balvas "Platīna pele 2015" finālistus. Portālā ikviens lasītājs var noskatīties finālistu video, iepazīties ar izstrādātajiem projektiem un nobalsot par, viņaprāt, veiksmīgāko nominantu.
LIKTA konferences fokusā: Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi
20.novembris 2015 14:36
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17. gadskārtējās konferences, kas tiek rīkota šā gada 3. decembrī, galvenā tēma būs "Eiropa 2020" – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi. Konferences eksperti izvērtēs nozares attīstības tendences, kā arī noteiks svarīgākos uzdevumus nākotnei.
Latviešu runcis Tristans - viens no 11 skaistākajiem pasaules kaķiem  (2)
12.novembris 2015 19:15
Tristans ir Latvijā dzīvojošs itālis, Kartēziešu šķirnes kaķis, kurš šogad no teju diviem tūkstošiem konkurentu pasaules kaķu izstādē Fife ( Federation Internationale Feline ) tika atzīts par vienu no 11 skaistākajiem pasaules runčiem. Portāls Mansdraugs.lv devās iepazīties ar Latvijas pirmo kaķi, uzzināt, kā viņam gāja izstādē un kā itāļu skaistulis aizvada ikdienas gaitas.
Foto: Latvijas skaistāko meiteņu greznā dzīve  (186)
09.novembris 2015 10:32
Šoruden beidzot izveidots unikāls foto blogs, kurā vienuviet apkopoti pašu pievilcīgāko Latvijas meiteņu attēli. Katra no šīm daiļavām ir unikāla, bet viņas visas vieno greznais dzīvesveids un spēja atļauties vairāk, kā spēj vidusmēra pelēkā pele.
Par IT gada balvu 'Platīna pele 2015' sacentīsies 48 pretendenti  (1)
06.novembris 2015 11:11
Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) ikgadējai balvai "Platīna pele 2015" iesniegti 48 pieteikumi piecās konkursa kategorijās – "E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai", "Risinājumi biznesam", "Mobilās lietotnes", "Labākais E-skolotājs", kā arī jaunā kategorijā "Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums".
Video: Viltīgā pele prasmīgi maskējas kaķim deguna galā. 'Toms un Džerijs' reālajā dzīvē
02.novembris 2015 13:31
Kāds cilvēks bijis liecinieks Toma un Džerija nebeidzamajām spēlītēm Krievijā. Video sākumā nevar pamanīt, ko kaķis tik sirsnīgi meklē, bet pēc tam redzams, ka nešpetnais Džerijs prasmīgi paslēpies automašīnas riepā un bez maz vai ir saplūdis ar tās krāsu. Toms kādu mirkli izmisīgi meklē pazudušo draugu un beigās arī atrod. Kaķis pakampj peli zobos, aiznes gabaliņu tālāk un turpina spēlēties.
Ļoti netipiski kadri ar sirsnīgu kaķa un peles draudzību
30.oktobris 2015 13:00
Teiciens "plēšas kā pele ar kaķi" noteikti nav attiecināms uz Īrijā dzīvojošo kaķeni Lalu un kādu pelēnu, kuri pierādījuši, ka šo divu sugu tikšanās ne vienmēr beidzas ar asiņainu slaktiņu.
Bērnu grāmatas 'Pagrīdes ieceļotāji' autori piedāvā izspēlēt īpašās bada spēles Romā
23.oktobris 2015 09:22
Izdevniecībā " Pētergailis " iznākusi jauna bērnu grāmata "Pagrīdes ieceļotāji", kuras autori ir Itālijā pazīstami rakstnieki Valentīna Paravāno un Valerio Tasara. Jaunā lasāmviela piedāvā izspēlēt savas īpašās bada spēles tuvu Eiropas civilizācijas šūpulim – Romā, kur pulcējas stāsta varoņi – klaidoņi, vieglas dzīves tīkotāji un ceļotāji no visas pasaules.
'Viņa - dedzīga, skaista un veiksmīga. Es - pelēka pele.' Ko iesākt, ja vīrs krāpj emocionāli?  (3)
22.oktobris 2015 20:33
"Man ir radusies problēma, šķiet, ka manam vīram ir parādījusies sieviete, ko viņš nevar izmest no galvas. Ko darīt? Vīrs mani fiziski nekrāpj. Taču nekad nedomāju, ka garīga krāpšana sāpēs vēl vairāk. Esam precējušies desmit gadus, mums ir trīsdesmit gadu, divi bērni. Dzīvojām ne labāk un ne sliktāk kā visas ģimenes, ar savām problēmām un ikdienas priekiem.
Āķīgais jautājums: kāpēc truši ir tik nevaldāmi mīlnieki un vai mēdz būt bezbērnu truši?
15.oktobris 2015 10:50
Par cilvēkiem, kuriem daudz bērnu, mēdz jokojot teikt, ka tie nu gan vairojas kā truši. Ja salaiž kopā trušu mātīti un tēviņu, tiešām nav ilgi jāgaida, lai mīla starp abiem uzliesmotu un pasaulē nāktu prāvs mazuļu pulciņš. Bet, vai mēdz būt arī bezbērnu truši? Uz šo jautājumu savā grāmatā "Vai dzīvniekiem jātīra zobi? … un citi jautājumi zoodārza direktoram" asprātīgi atbildējis ilggadējais Hellabrunnas zooloģiskā dārza direktors Hennings Vīsners, skaidrojot arī, kāpēc truši ir kā apsēsti uz vairošanos.
Foto: Kaķis spēlējas ar peli un… palaiž to vaļā. Ekspertes komentārs  (10)
11.oktobris 2015 18:45
Īru fotogrāfam Paulam Mīlijam ( Paul Mealey ) izdevies uzņemt spilgtu fotoattēlu sēriju, kur kaķis spēlējas ar peli, līdz beigās… mierīgi ļauj tai aiziet, vēstī "Vida Press". Lūdzām kaķu eksperti Aiju Nuķi paskaidrot, kādēļ kaķi nereti ilgi spēlējas ar savu medījumu, nevis to uzreiz apēd. Un kā izprast tādus gadījumus kā šis, kad kaķis grauzēju beigu beigās vienkārši palaiž vaļā?
Kā nepadoties: Latvijas fitnesa skaistuļu slepenās receptes  (38)
10.oktobris 2015 12:33
Gandrīz ikvienam no mums gadījusies situācija, kad ieplānots treniņš, bet tā vietā gribas ieslīgt dīvānā ar šokolādes tāfelīti rokās. Un nākamajā reizē tāpat. Kā motivēt sevi sportam tad, kad visam gribas atmest ar roku? Pieci Latvijā populāri fitnesa treneri un entuziasti atklāj DELFI Izklaides lasītājiem savas slepenās receptes dienām, kad nu ļoti negribas iet uz spora zāli.
Aicina pieteikties komunikāciju tehnoloģijas gada balvai 'Platīna Pele 2015'  (1)
29.septembris 2015 17:35
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) izsludinājusi pieteikšanos Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvai "Platīna Pele 2015".
10 aizraujoši un mazzināmi fakti par kaķiem  (1)
23.septembris 2015 15:04
Kaķi ir apbrīnojami radījumi, kas nebeidz pārsteigt. Ar savu klātbūtni vien tie mājās ienes mieru un, liegi murrājot, gaišāku spēj padarīt pat cietumnieka ikdienu (Jā, jā, par to lasi tālāk!). "MansDraugs.lv" atlasīja desmit interesantus un mazāk zināmus faktus par murrātājiem.
Peles apsēdušas slaveno 'Old Trafford' futbola stadionu
02.septembris 2015 14:09
Anglijas premjerlīgas grandi " Manchester United " nekādi netiek galā ar pelēm, kas apsēdušas viņu slaveno mājas arēnu, "Old Trafford" stadionu, vēsta vietējie mediji.
Tests un konkurss: Cik gudrs ir tavs kaķis?  (2)
25.augusts 2015 10:11
Katra kaķa saimnieks ir pārliecināts – viņa mīlulis ir pats gudrākais, attapīgākais un inteliģentākais. Vai tiešām tā ir? Vai tavs minkāns ir pats gudrākais? Izpildi testu, godīgi atbildot uz visiem jautājumiem (drīksti konsultēties ar kaķi), saskaiti punktus un uzzini, cik tieši gudrs ir tavs kaķis!
Kāpēc kaķis nes saimniekam medību trofejas?
14.augusts 2015 10:21
Vai arī tavs mīlulis kādreiz sagādājis pārsteigumu, noliekot tev tieši pie kājām beigtu peli vai putniņu? Pastāv vairākas teorijas, kādēļ kaķi nes medību trofejas saimniekam.
Pieci maiznieku padomi maizes uzglabāšanai, lai tā ilgāk būtu svaiga
13.augusts 2015 13:18
Ideālā maize ir svaiga, mīksta, garšīga un uzturvielām bagāta. Nav noslēpums, ka nepareizi uzglabāts maizes klaips pakāpeniski zaudē savas labās īpašības, maize kļūst sastāvējusies un pat pelē ātrāk, kā tai vajadzētu. Ar padomiem, ko darīt, lai maize pēc iespējas ilgāk saglabātos svaiga un garda, dalās maiznīca Fazer Latvia .
Video: Kā Rīgas Zoo baro nīlzirgu meitenes  (2)
07.augusts 2015 09:38
Vai esi redzējis nīlzirgu, atvāžam muti 150 grādu leņķī? Līdz 31. augustam Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek nīlzirgu barošanas šovi, kur šāds skats ir diezgan ierasta parādība. Piedāvājam noskatīties nīlzirgu meiteņu Augustes un Funtes mielasta videoierakstu, kas uzņemts ceturtdien, 6. augustā.
Pelem izdarīta veiksmīga mugurkaula operācija
21.jūlijs 2015 10:46
Leģendārais brazīliešu futbolists Pele pēc plānotas mugurkaula operācijas izrakstīts no slimnīcas, ziņo aģentūra AFP.