Pele

Pele

Leģendārais futbolists Edisons Arantess du Nasimentu dzimis 1940.gada 23. oktobrī Brazīlijā. Viņš plašāk pazīstams kā Pele. Starptautiskā Olimpiskā komiteja viņam ir piešķīrusi titulu "Gadsimta sportists", bet 1999. gadā „Time Magazine” nosauca Pele par vienu no 20.gadsimta 100 svarīgākajām personībām.

Ēst bieži, bet mazās porcijās – tā ir galvenā devīze  (1)
12.maijs 2016 11:57
Tāpat kā veselīga ēšana, zināšanas par to, cik daudz ēdiena ir jāliek uz šķīvja, ņemot vērā katru produktu grupu, ir būtiskas svara zaudēšanas veicināšanā un normāla svara noturēšanā. Neapšaubāmi, ir jāseko līdzi tam, ko mēs ēdam, taču bieži vien svara pieaugums rodas no pārmērīgi lielām porcijām. Jāatceras, ka cilvēkam ir jāēd, lai dzīvotu, nevis jādzīvo, lai ēstu.
Sešas neparastas kaķu izdarības un to skaidrojumi  (3)
03.maijs 2016 23:11
Saskrāpēts dīvāns un no skapja izstumtas drēbes, lai tajā varētu ieritināties? Jā, šīs ir dažas no izdarībām, ko atpazīs katrs kaķa saimnieks. Taču nereti saimnieki prāto, kāpēc īsti kaķis tā dara. Skaidrojumus dažādām kaķu darbībām sniedz portāls Vox.com , piedāvājot arī kāda kaķu guru viedokli.
Baltā sieviete, indietis un duksis – Agates stāsts par mājdzīvniekiem Indijā  (4)
19.aprīlis 2016 20:53
Kas notiek, kad dzīvnieku mīlis pārceļas uz dzīvi Indijā? Pirmkārt, iestājas kultūršoks. Klaiņojoši suņi, mājdzīvnieka vietā govs... Otrkārt, saproti, ka lietas labā tomēr vari kaut ko darīt. Latviete Agate, kura Indijā dzīvo jau divus gadus, dalās savās pārdomās par dzīvnieku kultūru Indijā, par to, kā ģimenei un draugiem mainījusi priekšstatu par bezšķirnes suņiem un kāpēc viņai un viņas vīram indietim tiek veltīti apkārtējo cilvēku skatieni. Turpinājumā Agates stāstījums.
Kotdivuāras futbolists Didjē Drogba sava labdarības fonda naudu notriec ballītēs
14.aprīlis 2016 17:35
Kotdivuāras izlases un Monreālas "Impact" kluba uzbrucējs Didjē Drogba sava labdarības fonda naudu tērējis, sarīkojot ballīti, ziņo britu mediji.
Džordans un Bekhems - bagātākie karjeras noslēgušie sportisti
01.aprīlis 2016 15:57
Nacionālās basketbola asociācijas ( NBA ) leģenda Maikls Džordans un Anglijas futbola superzvaigzne Deivids Bekhems ir pasaules bagātākie karjeras noslēgušie sportisti, vēsta biznesa žurnāla "Forbes" pētījums.
Eksistence starp galējībām. Saruna ar džeza pianistu Aleksandru Hokinsu
28.marts 2016 09:18
"Ja Hokinss ir džeza pianisma nākotne, tad tā mūs sagaida gaiša." Tā pēc Aleksandra Hokinsa trio ( Alexander Hawkins ) koncerta Londonā pirms gada rakstīja britu laikraksts "The Telegraph". Un ne tikai. Trīsdesmit četrus gadus jauno mūziķi arvien vairāk klausītāju un profesionāļu dēvē par spilgtāko parādību uz Eiropas mūslaiku džeza klaviermūzikas un improvizācijas skatuves. Gaidot viņa trio koncertu 2. aprīlī Ventspilī, ar Hokinsu sazvanījās mūziķis, pēc paša teiktā – "sirdī pats vienmēr džezmenis" – Edgars Raginskis.
Tautas metodes cīņai ar nevēlamajām viešņām – pelēm  (2)
16.marts 2016 15:22
Līdz ar siltāku laiku pamodušās arī peles. Ikviens, kuram nācies naktīs virtuvē dzirdēt mazo grauzēju skrapstināšanu, zinās, ka visai patīkami tas nav – zināt, ka peles staigā un zog ēdienu. Ja indes un slazdi nelīdz, nākas klausīt cilvēku pieredzei un izmēģināt tautas metodes.
NASA fotogrāfijā no Marsa saskatīts krusts un tempļa drupas  (18)
02.marts 2016 13:56
Pasauli jau atkal pārsteidzis kārtējais atklājums uz Marsa. Amatieriem-ufologiem, kuri rūpīgi un līdz katrai sīkākajai detaļai izpēta visas fotogrāfijas, kas tapušas uz šīs planētas, kārtējo reizi izdevies piefiksēt kaut ko sensacionālu.
Asākā un labākā – kāda ir dažādu dzīvnieku redze
25.februāris 2016 11:01
Cilvēku redzes spējas, protams, ir daudz vājākas par dzīvnieku valsts pārstāvju maņām. Dažādas dzīvās būtnes ir spējīgas labi redzēt gan zem ūdens, gan tumsā, gan arī sev apkārt. Piedāvājam iepazīt, kādas ir dažādu dzīvnieku redzes īpatnības un kura dzīvā būtne mērķi spēs saredzēt un sajust pat piķa melnā tumsā.
NASA fotogrāfijā no Marsa saskatīts citplanētiešu ierocis  (14)
19.februāris 2016 16:34
Pasauli turpina priecēt atklājumi no Marsa – konspirācijas teoriju piekritēji, kuri ar apskaužamu rūpību izpēta katru fotogrāfiju, kas NASA paspārnē tapusi uz šīs planētas, jau atkal piefiksējuši kaut ko sensacionālu.
Vai kaķi sirgst ar Toma un Džerija sindromu? Skaidro speciālisti
12.februāris 2016 16:55
Vai esat ievērojuši, ka jūsu kaķis izturas dīvaini ikreiz, kad dzird kādu konkrētu skaņu? Iespējams, viņš sirgst ar Toma un Džerija sindromu, stāsta ārzemju pētnieki. Kas tas ir, vai tāds tiešām pastāv un kas par to liecina? Atbildes meklējām pie speciālistiem.
14 frāzes, kuras sapratīs ikviens kaķa saimnieks  (2)
29.janvāris 2016 18:41
Ja par savu četrkājaino draugu uzskati kaķi, kurš tevi ik dienu sagaida mājās, tad noteikti zini - viņi var būt gan mīļi un jauki, gan arī pagalam nepaklausīgi. Portāls Metro.co.uk piedāvā frāzes, kuras tavs kaķis noteikti būs dzirdējis.
Viedais palīgs virtuvē – aplikācijas, kas noderēs kulināriem
26.janvāris 2016 14:52
Viedtālrunis jau sen vairs nav domāts tikai tam, lai nofotografētu savu tikko pagatavoto maltīti un atrādītu draugiem sociālajos tīklos. Telefons, ja vien tajā ir instalētas noderīgas aplikācijas, var kļūt par lielisku palīgu virtuvē.
Cik seksuālas ir latviešu sievietes? Viestura Rudzīša viedoklis un citu vīriešu pieredzes stāsti  (7)
21.janvāris 2016 08:20
Šķiet, šodienas sabiedrībā seksualitāte tiek demonstrēta vai vismaz pieminēta visdažādākajā tās kontekstā. Balstoties populārajā izteicienā "Sex sells", to sastopam gan, piemēram, plašsaziņas līdzekļos, gan tirdzniecībā un neskaitāmās citās jomās, kā arī visdažādākajās ikdienas dzīves situācijās. Tomēr, kā patiesībā uz to lūkoties, par ko aizdomāties un kā raksturot? Kāda ir latviešiem un mūsu tautas sievietēm piemītošā seksualitāte?
Arhīva video: Skaistā nostalģija - Vecgada karnevāls Lēdurgā 1996. gadā
29.decembris 2015 17:55
Dejojošas raganas, milzīga pele un tārps, kas nogūlies kultūras nama deju zāles vidū – tāda pirms 19 gadiem izskatījās Vecgada ieskandināšana Lēdurgas kultūras namā tālajā 1996. gada 30. decembrī, kad lēdurdzieši un ļaudis no malu malām jestri pavadījuši laiku karnevālā. Ar unikālajiem kadriem, kas liek ceļot atmiņās, padalījies Lēdurgas televīzijas arhīvs.
Tieslietu ministra balvu par radošumu saņem Tiesu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics  (1)
22.decembris 2015 00:10
Par radošo ieguldījumu tieslietu sistēmas efektivizēšanā tieslietu ministra balva "Jaunrade tiesiskai Latvijai 2015" piešķirta Tiesu administrācijas (TA) direktoram Edvīnam Balševicam. Šī gada balvu ir izveidojis mākslinieks Artis Nīmanis un tā tiek pasniegta jau ceturto reizi, portālu "Delfi" informēja Andris Vitenburgs, Tieslietu ministra preses sekretārs.
Marta apsteigusi Peli Brazīlijas izlasē gūto vārtu statistikā  (1)
11.decembris 2015 17:19
Uzbrucēja Marta Vjeiru da Silva ir apsteigusi leģendāro Peli Brazīlijas izlases gūto vārtu statistikā.
Foto: Sumina balvas 'Platīna pele 2015' ieguvējus
03.decembris 2015 18:08
Ceturtdien paziņoti un apbalvoti Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) 17.konferencē nosaukti prestižākās IKT nozares balvas "Platīna pele 2015" laureāti.
'Laimdota jau nezināja' - 'soctīklos' ļaudis iesmej par algas pielikumu  (294)
01.decembris 2015 13:08
Intervijā Latvijas Televīzijas raidījuma "Rīta panorāma" Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) komentēja valdības un Saeimas amatpersonu algu palielināšanu. Straujuma uzskata, ka algas bija jāpalielina un pieņem, ka daļa sabiedrības to saprot. Premjerministre gan atzina, ka, pirms viņa devās komandējumā uz Ķīnu, vēl nebija panākta konkrēta vienošanās par atsevišķu valsts pārvaldes amatpersonu algu celšanu. "Es justos komfortablāk, ja šis kāpums nebūtu tik augsts, jo, pirms es aizbraucu uz Ķīnu, bija vienošanās par citiem skaitļiem. Nebija pat vienošanās par algu pieaugumu," teica premjerministre. Tvitera lietotājiem Straujumas attaisnošanās ar nezināšanu liek apšaubīt viņas kompetenci un atbilstību amatam.
TOP 8: Īsākās laulības Latvijas šovbiznesā  (14)
29.novembris 2015 13:49
Lai gan valda stereotips, ka aktīva sabiedriskā dzīve un popularitāte ar ģimene dzīvi nav savienojama, ir tikai cilvēcīgi, ka katrs grib šo tēzi pārbaudīt pats uz savas ādas. Dažiem patiešām izdodas pierādīt pretējo, laimīgu laulību savienojot ar spožu karjeru šovbiznesā. Taču netrūkst arī tādu, kuru mēģinājums veidot ģimeni izgāžas ar īpaši skaļu blīkšķi. DELFI Izklaide apkopoja tos Latvijā populāros pārus pēdējo gadu laikā, kuriem laulību solījums "līdz nāve mūs šķirs" izplēnēja gada laikā vai nedaudz vēlāk.
Nosaki savu 'Platīna pele 2015' uzvarētāju!  (3)
26.novembris 2015 14:13
Aicinām piedalīties balsošanā, lai noteiktu portāla "Delfi" lasītāju vērtējumā veiksmīgākos Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) balvas "Platīna pele 2015" finālistus. Portālā ikviens lasītājs var noskatīties finālistu video, iepazīties ar izstrādātajiem projektiem un nobalsot par, viņaprāt, veiksmīgāko nominantu.
LIKTA konferences fokusā: Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi
20.novembris 2015 14:36
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17. gadskārtējās konferences, kas tiek rīkota šā gada 3. decembrī, galvenā tēma būs "Eiropa 2020" – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi. Konferences eksperti izvērtēs nozares attīstības tendences, kā arī noteiks svarīgākos uzdevumus nākotnei.
Latviešu runcis Tristans - viens no 11 skaistākajiem pasaules kaķiem  (2)
12.novembris 2015 19:15
Tristans ir Latvijā dzīvojošs itālis, Kartēziešu šķirnes kaķis, kurš šogad no teju diviem tūkstošiem konkurentu pasaules kaķu izstādē Fife ( Federation Internationale Feline ) tika atzīts par vienu no 11 skaistākajiem pasaules runčiem. Portāls Mansdraugs.lv devās iepazīties ar Latvijas pirmo kaķi, uzzināt, kā viņam gāja izstādē un kā itāļu skaistulis aizvada ikdienas gaitas.
Foto: Latvijas skaistāko meiteņu greznā dzīve  (186)
09.novembris 2015 10:32
Šoruden beidzot izveidots unikāls foto blogs, kurā vienuviet apkopoti pašu pievilcīgāko Latvijas meiteņu attēli. Katra no šīm daiļavām ir unikāla, bet viņas visas vieno greznais dzīvesveids un spēja atļauties vairāk, kā spēj vidusmēra pelēkā pele.
Par IT gada balvu 'Platīna pele 2015' sacentīsies 48 pretendenti  (1)
06.novembris 2015 11:11
Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) ikgadējai balvai "Platīna pele 2015" iesniegti 48 pieteikumi piecās konkursa kategorijās – "E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai", "Risinājumi biznesam", "Mobilās lietotnes", "Labākais E-skolotājs", kā arī jaunā kategorijā "Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums".
Video: Viltīgā pele prasmīgi maskējas kaķim deguna galā. 'Toms un Džerijs' reālajā dzīvē
02.novembris 2015 13:31
Kāds cilvēks bijis liecinieks Toma un Džerija nebeidzamajām spēlītēm Krievijā. Video sākumā nevar pamanīt, ko kaķis tik sirsnīgi meklē, bet pēc tam redzams, ka nešpetnais Džerijs prasmīgi paslēpies automašīnas riepā un bez maz vai ir saplūdis ar tās krāsu. Toms kādu mirkli izmisīgi meklē pazudušo draugu un beigās arī atrod. Kaķis pakampj peli zobos, aiznes gabaliņu tālāk un turpina spēlēties.
Ļoti netipiski kadri ar sirsnīgu kaķa un peles draudzību
30.oktobris 2015 13:00
Teiciens "plēšas kā pele ar kaķi" noteikti nav attiecināms uz Īrijā dzīvojošo kaķeni Lalu un kādu pelēnu, kuri pierādījuši, ka šo divu sugu tikšanās ne vienmēr beidzas ar asiņainu slaktiņu.
Bērnu grāmatas 'Pagrīdes ieceļotāji' autori piedāvā izspēlēt īpašās bada spēles Romā
23.oktobris 2015 09:22
Izdevniecībā " Pētergailis " iznākusi jauna bērnu grāmata "Pagrīdes ieceļotāji", kuras autori ir Itālijā pazīstami rakstnieki Valentīna Paravāno un Valerio Tasara. Jaunā lasāmviela piedāvā izspēlēt savas īpašās bada spēles tuvu Eiropas civilizācijas šūpulim – Romā, kur pulcējas stāsta varoņi – klaidoņi, vieglas dzīves tīkotāji un ceļotāji no visas pasaules.
'Viņa - dedzīga, skaista un veiksmīga. Es - pelēka pele.' Ko iesākt, ja vīrs krāpj emocionāli?  (3)
22.oktobris 2015 20:33
"Man ir radusies problēma, šķiet, ka manam vīram ir parādījusies sieviete, ko viņš nevar izmest no galvas. Ko darīt? Vīrs mani fiziski nekrāpj. Taču nekad nedomāju, ka garīga krāpšana sāpēs vēl vairāk. Esam precējušies desmit gadus, mums ir trīsdesmit gadu, divi bērni. Dzīvojām ne labāk un ne sliktāk kā visas ģimenes, ar savām problēmām un ikdienas priekiem.