Plaušu karsonis

Plaušu karsonis

Pneimonija jeb tautā saukta par plaušu karsoni, ir plaušu iekaisuma slimība. Bieži slimība tiek aprakstīta tā, it kā plaušās aizdegtos alveolas un tās piepildītos ar šķidrumu. Alveolas veselam cilvēkam nodrošina skābekļa uzņemšanu, tās ir mikroskopiskas, ar gaisu pildītas cistas. Pneimoniju var izraisīt dažādi cēloņi, tai skaitā inficēšanās ar baktērijām, vīrusiem, sēnēm vai parazītiem, kā arī ķīmiski vai fiziski bojājumi plaušu tuvumā. Pneimonijas izcelsme dažreiz tiek aprakstīta arī kā idiopātiska, tas ir, saslimšanas cēlonis nav skaidri zināms.

Pansionātā 'Derpele' plāno rūpīgāk izvērtēt klientu veselības stāvokli  (5)
18.marts 2015 22:43
Tā kā Bauskas novada pansionāts "Derpele" ir vispārējā tipa aprūpes iestāde, nevis ārstnieciskā, tā vadība ar kolektīvu apsver turpmāk rūpīgāk izvērtēt uzņemamo klientu veselības stāvokli, tāpat kolektīvā pārrunāts konflikts ar janvārī slimnīcā mirušās sirmgalves tuviniekiem.
Ministrija Bauskas pansionātā atklāj speciālistu trūkumu un esošajiem - neatbilstošus pienākumus  (5)
20.februāris 2015 16:22
Labklājības ministrija (LM) pārbaudījusi Bauskas novada pašvaldības iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" darbību un konstatējusi, ka iestādes speciālistiem noteikti neatbilstoši pienākumi, kā arī iestādē trūkst sociālā darba speciālistu, pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.
Gripas aktivitāte samazinās
10.februāris 2015 18:40
Pagājušajā nedēļā gripas aktivitāte ir samazinājusies, liecina gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati, aģentūrai BNS pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.
Gripa izvēršas: saslimuši jau 50 cilvēki  (7)
07.janvāris 2015 12:34
Latvijas Infektoloģijas centrā šā gada pirmajās divās nedēļās konstatēti 50 saslimšanas gadījumi ar gripu, trešdien intervijā " Rīga TV24" sacīja centra galvenā ārste Baiba Rozentāle .
Pašvaldība pansionātā 'Derpele' konstatējusi pārkāpumus saziņā ar tuviniekiem  (8)
05.janvāris 2015 19:50
Bauskas novada pašvaldība, izvērtējot gadījumu, kad tikai pēc radinieku uzstājības Jelgavas slimnīcā no pansionāta "Derpele" tika nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, pagaidām konstatējusi pārkāpumus saziņā ar tuviniekiem, taču lēmums par atbildību vēl nav pieņemts un apstākļu skaidrošana turpinās.
LM pārbaudīs pansionātu 'Derpele' aizdomās par sirmgalves novēlotu nogādāšanu slimnīcā  (8)
05.janvāris 2015 17:42
Saistībā ar gadījumu, kad tikai pēc radinieku uzstājības Jelgavas slimnīcā no sociālās aprūpes iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, Labklājības ministrija (LM) tuvākajā laikā pansionātā veiks pārbaudi, pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.
LTV: Tikai pēc radinieku uzstājības no Bauskas pansionāta slimnīcā nogādā stipri savārgušu sirmgalvi  (139)
26.decembris 2014 21:08
No Bauskas novada pašvaldības ilgstošās sociālās aprūpes iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" Jelgavas slimnīcā nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Ko par tavu organismu un veselības stāvokli atklāj āda un seja  (2)
02.decembris 2014 10:05
Periodiska dermatologa apmeklēšana ir visai noderīgs paradums, jo speciālisti, aplūkojot tavu ādu un sejas izskatu kopumā, var arī pateikt visai daudz par tavu veselības stāvokli. Iepazīsties ar "Women's Health" apkopotajiem faktiem, ko par tavu organismu atklāj āda un tās stāvoklis!
Reanimācijā nonākusi Londonas olimpisko spēļu čempione mākslas vingrošanā
10.septembris 2014 14:26
Negaidīti slimnīcā smagā stāvoklī nogādāta 2012.gada Londonas olimpisko spēļu čempione mākslas vingrošanā Anastasija Bļizņuka, vēsta Krievijas mediji.
Pērn Latvijā turpinājies garā klepus uzliesmojums; lielākā daļa saslimušo bērni  (6)
29.jūnijs 2014 17:27
Aizvadītajā gadā Latvijā turpinājies garā klepus uzliesmojums, teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā ziņojumā "Par Imunizācijas plāna izpildi 2013.gadā".
Sāpes vēderā? Noskaidro iemeslu
06.maijs 2014 11:30
Sāpes vēderā uztver nopietni, jo tās var signalizēt par iekšējo orgānu funkciju traucējumiem. Stāsta Medicīnas sabiedrības ARS gastroenterologs, sertificēts endoskopists Dr. Sabri Abdul Massih.
Ginekologi un pediatri iebilst pret dzemdībām ūdenī  (12)
09.aprīlis 2014 13:07
Pēdējā desmitgadē popularitāti guvušas dzemdības ūdenī, kuras uzskata par mazāk sāpīgām un traumatiskām gan sievietei, gan bērniņam. Tomēr viss nav tik viennozīmīgi pozitīvi. Amerikas Pediatrijas akadēmija un ASV Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija norāda uz vairākiem paaugstināta riska momentiem, ar kuriem būtu jārēķinās sievietēm, kas izvēlas dzemdības ūdenī.
Slimnīcā ievietots Nobela prēmijas laureāts literatūrā Gabriels Garsija Markess  (4)
03.aprīlis 2014 22:00
Pazīstamais kolumbiešu rakstnieks, Nobela prēmijas laureāts literatūrā Gabriels Garsija Markess ceturtdien ievietots Meksikas slimnīcā, ziņo "Time".
Pēcdzemdību depresija skar līdz pat 20% sieviešu  (4)
06.janvāris 2014 13:38
Pēdējos 20 gados veiktos pētījumos atzīts, ka pēcdzemdību depresija ir izplatītākais traucējums periodā pēc dzemdībām. Tā ietekmē ne tikai sievietes emocionālo un fizisko labsajūtu, bet arī attiecības ar bērnu, partneri un bērna kognitīvo un emocionālo attīstību, darba spējas un kvalitāti, attieksmi pret sevi un apkārtējo pasauli. Šobrīd atzīts, ka depresiju sievietes var izjust ne tikai pēc bērna piedzimšanas, bet jau gaidot viņu – grūtniecības laikā. Pēdējo desmitgažu pētījumu rezultāti ir vienisprātis, ka arī daudzi vīrieši izjūt nozīmīgus depresijas simptomus vai klīnisku depresiju partneres grūtniecības laikā un pēc mazuļa piedzimšanas.
Ar augšējo elpceļu infekcijām šoruden slimo mazāk
23.oktobris 2013 19:34
Saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām šoruden ir nedaudz zemāka nekā pērn, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un augšējo elpceļu vīrusu monitoringa dati.
Pēdējās divās dienās apstiprināti 29 gripas gadījumi; kopā jau 43  (37)
04.janvāris 2013 17:14
Šajā sezonā stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) laboratorijā apstiprināti jau 43 gripas gadījumi, no tiem 29 pēdējās divās dienās, pastāstīja stacionāra galvenā ārste Baiba Rozentāle.
Novembrī samazinājusies saslimstība ar augšējo elpceļu slimībām  (4)
19.novembris 2012 13:33
Novembra pirmajā nedēļā saslimšana ar gripu nav konstatēta, un par 7,3% samazinājusies saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām (AAEI), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Nosaukts aktiera Oļeiņikova nāves iemesls  (10)
12.novembris 2012 11:57
Krievijā populārais aktieris un televīzijas raidījumu vadītājs Iļja Oļeiņikovs (attēlā) 11. novembrī Pēterburgā 65 gadu vecumā miris no sirds nepietiekamības, kuru saasināja plaušu karsonis.
'Survival Kit 4' akcentēs dzīves ātruma samazināšanu jeb 'downshifting'  (1)
14.augusts 2012 10:46
Arī šoruden Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisināsies laikmetīgās mākslas festivāls "Survival Kit 4". Šoreiz tā galvenais fokuss būs "downshifting" jeb dzīves ātruma samazināšana, portālu "Delfi" informē festivāla organizatori Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.
Antrai šovā saasinās veselības problēmas  (60)
15.februāris 2012 16:44
Talantu šova Okartes skatuve dalībniece Antra Stafecka (attēlā), kura savulaik atpazīstamību iemantojusi ar skatuves vārdu Džūda, šonedēļ vērsusies pēc palīdzības pie mediķiem, jo šovā saasinājušās viņas veselības problēmas.
Infektologi brīdina par smagām gripas komplikācijām  (14)
16.janvāris 2012 17:02
Aizvadītajā nedēļā slimnīcā nonākuši septiņi pacienti, kuriem pneimonija attīstījusies pēc inficēšanās ar gripas vīrusu, bet vēl trīs cilvēki ievietoti slimnīcā ar aizdomām par saslimšanu ar gripu, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) speciālistu apkopotie dati.
Leģionāru slimība Latvijā prasījusi trešo dzīvību; šomēnes saslimuši vēl 12 cilvēki  (1)
24.novembris 2011 16:57
Novembrī reģistrēts pirmais nāves gadījums pacientei no Liepājas, kura slimojusi ar tā dēvēto leģionāru slimību. Kopumā šogad letāli šī slimība beigusies trīs cilvēkiem.
Hospitalizēts dziedātājs Džordžs Maikls  (10)
24.novembris 2011 11:11
Naktī uz ceturtdienu slimnīcā nonācis skandalozais britu mūziķis Džordžs Maikls (attēlā) – dziedātājs hospitalizēts Vīnē, jo viņam diagnosticēta pneimonija jeb plaušu karsonis, vēsta britu mediji.
Veselības inspekcija pārbaudīs arī Daugavpils slimnīcas rīcību saistībā ar novārgušā zēna veselības stāvokli  (12)
30.septembris 2011 22:56
Veselības inspekcija pārbaudīs arī Daugavpils slimnīcas rīcību saistībā ar novārgušā zēna veselības stāvokli, piektdien vēstīja Latvijas Televīzija.
Postošās antibiotikas  (23)
15.aprīlis 2011 12:09
Antibiotikas (anti – pret, bios – dzīvība) ir zāles, kas nogalina baktērijas vai apstādina to augšanu un attīstīšanos. Mūsdienās tās ir vienas no visbiežāk izrakstītajām zālēm, un tiek uzskatīts, ka antibiotikas var glābt cilvēka dzīvību. Kā jau daudziem medikamentiem, tām ir arī nevēlamas blaknes. Parasti tās nav smagas, visbiežāk – caureja, vemšana, sēnīšu infekcijas. Ir cilvēki, kam antibiotikas izraisa dažādas alerģiskas reakcijas. Taču pēdējos gadu desmitos par globālu problēmu kļūst baktēriju rezistence jeb izturība pret antibiotikām – tās kļūst aizvien stiprākas, tādēļ ir nepieciešami aizvien stiprāki medikamenti to iznīcināšanai.
Elizabete Teilore apbedīta Glendeilas Foristlonas kapsētā
25.marts 2011 11:12
Holivudas aktrise Elizabete Teilore ceturtdien tika apbedīta Losandželosas piepilsētas Glendeilas Foristlonas kapsētā (Forest Lawn Memorial Park), kur atdusas arī viņas tuvs draugs popmūziķis Maikls Džeksons un daudzas Holivudas zvaigznes.
Elizabete Teilore nokavē uz savām bērēm  (16)
25.marts 2011 10:32
Holivudas aktrise Elizabete "Liza" Teilore ceturtdien, 24. martā, tika apbedīta Losandželosas piepilsētas Glendeilas Foristlonas kapsētā ( Forest Lawn Memorial Park ), kur atdusas arī viņas tuvs draugs – popmūziķis Maikls Džeksons un daudzas Holivudas zvaigznes.
Spēlētāju slimības dēļ atcelta 'Barons/O!Karte' un 'Liepājas Lauvas' komandu spēle
18.februāris 2011 13:15
Spēlētāju slimības dēļ atcelta nākamajā otrdienā paredzētā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēle starp pagājušās sezonas čempionvienību "Barons/O!Karte" un "Liepājas Lauvas".
Neļauj sezonālajai gripai lemt savu likteni  (7)
27.janvāris 2011 13:21
"Gripa smagas komplikācijas var izraisīt pat veseliem cilvēkiem, lai gan risks visvairāk attiecas uz veciem cilvēkiem (pēc 65 gadiem) un maziem bērniem (jaunākiem par 5 gadiem) un tiem, kam jau ir kādas hroniskas vai neārstētas slimības. Riska grupā ietilpst visu vecuma grupu pacienti, kuriem ir cukura diabēts, hroniskas sirds vai nieru slimības, hroniskas elpošanas ceļu un plaušu slimības, tajā skaitā astma, cilvēki ar pazeminātu imunitāti un traucētām asinsrades orgāna liesas funkcijām.