Plaušu karsonis

Plaušu karsonis

Pneimonija jeb tautā saukta par plaušu karsoni, ir plaušu iekaisuma slimība. Bieži slimība tiek aprakstīta tā, it kā plaušās aizdegtos alveolas un tās piepildītos ar šķidrumu. Alveolas veselam cilvēkam nodrošina skābekļa uzņemšanu, tās ir mikroskopiskas, ar gaisu pildītas cistas. Pneimoniju var izraisīt dažādi cēloņi, tai skaitā inficēšanās ar baktērijām, vīrusiem, sēnēm vai parazītiem, kā arī ķīmiski vai fiziski bojājumi plaušu tuvumā. Pneimonijas izcelsme dažreiz tiek aprakstīta arī kā idiopātiska, tas ir, saslimšanas cēlonis nav skaidri zināms.

Vakcinācijas kalendārs nav zviedru galds, uzsver profesore Ilze Grope  (14)
27.aprīlis 2016 18:20
Jaunie vecāki bērnu vakcinācijas kalendāru nereti uztver kā maltīti pie zviedru galda – izvēlas vakcinēties tikai pret dažām pašu izraudzītām infekcijām sev tīkamā laikā. Nepadomājot, ka vakcinācijas kalendārs, tēlaini runājot, ir profesionāļu izveidotas "kompleksās pusdienas", tā uzsver Ilze Grope, Latvijas Pediatru asociācijas un Bērnu Infektologu biedrības prezidente, RSU asociētā profesore.
'Latvijas vecāku forumā' runās par atbalstu bērnu un pusaudžu psiholoģiskajai veselībai
23.marts 2016 10:26
11. aprīlī no pulksten 13 līdz 16 Latvijas Universitātes Mazajā aulā notiks "Latvijas vecāku forums 2016", kurā tiks runāts par atbalstu bērnu un pusaudžu psiholoģiskajai veselībai un aktualitātēm Latvijā.
Skaudrs stāsts par dzīvi ar depresiju: deviņi gadi neatlaidīgas cīņas  (27)
22.marts 2016 08:11
Man ir depresija. Jau deviņus gadus. Medicīniskos terminos runājot, mana diagnoze ir F 32.1.1. jeb vidēji smagas depresijas epizode ar somatisko sindromu. Tas ir tas, ko es zinu pēdējos gandrīz trīs gadus. Bet pirms tam sešu gadu garumā es dzīvoju ar domu, ka... tāda vienkārši es esmu, kurai nekad nekas nepatīk, neinteresē, un visa dzīve šķiet kaut kas bezjēdzīgs un stulbs, ka tāds ir mans raksturs, mūžīgi ironisks, sarkastisks un pesimistiski dzēlīgs.
Pediatra un homeopāta ieteikumi, lai bērns pavasarī neslimotu  (1)
10.marts 2016 19:09
Pavasaris ir mānīgs gadalaiks. Kad šķiet, ka visas cepures un šalles varam iepakot nākamajai sezonai un skriet pret vēju, priekā starojot par katru saules staru, pēkšņi apstādināt var slimība. Un, kā liecina ārstu prakse, patlaban ir gana daudz slimnieku.
10 interesanti fakti par plaušām
01.marts 2016 11:26
Neviena cilvēka organisma šūna nevar dzīvot bez skābekļa. Šo dzīvībai svarīgo elementu no ieelpotā gaisa uzņem plaušas un bagātina ar to asinis. Tā skābeklis pa asinsvadiem aizceļo uz katru orgānu, katru mazāko organisma šūniņu. Lūk, interesanti un būtiski fakti par šo svarīgo orgānu!
Būtiskākie fakti par ļauno bubuli – gripu
15.februāris 2016 19:44
Pēdējo mēnešu ļaunākais bieds neapšaubāmi ir gripa un ne velti, jo kopš sezonas sākuma tā Latvijā dzēsusi jau 18 cilvēku dzīvības un joprojām turpina plosīties pilnā sparā. Rutks.lv apkopoja svarīgāko informāciju par gripu vienkopus. Lūk, kādi ir gripas simptomi, kā no nepatīkamās kaites sevi pasargāt un kā atkal tikt uz kājām!
Kā nopirkt svaigākos ziedus un kā pareizi tos glabāt pēc saņemšanas
14.februāris 2016 09:12
Ziedu salonos, bāzēs un tirgošanās placīšos valda īpaša rosība – griezto ziedu pieprasījums 14. februārī ir visnotaļ liels un ne viens vien meklē tos piemērotākos sava sirdsāķīša sveikšanā, tāpēc portāls TavsDārzs.lv sarūpējis padomu apkopojumu, kas noderēs gan ziedu iegādes brīdī, gan arī pēc tam to glabāšanai.
Zikas un Ebolas vīrusi, cūku mēris un citas postošās slimības. Vai tās apdraud Latviju?  (2)
05.februāris 2016 08:02
Zikas vīruss , cūku mēris, Ebolas vīruss , difterija, Bourbona vīruss un gripa – pēdējā laikā aktuālākās slimības pasaulē. Ja par gripu vairumam viss daudz maz ir skaidrs, tad pārējās slimības lielai daļai šķiet vien biedējoši nosaukumi. Rutks.lv apkopoja informāciju, kas tās īsti ir par slimībām, kā izpaužas, kur izplatītas un kā ārstējamas.
Ārste: no gripas nemirst, bet no tās radītām komplikācijām gan  (4)
01.februāris 2016 10:07
" Gripa kā vīrusa infekcija kļūst par katalizatoru tām kaitēm, kas, iespējams, organismā kādu laiku ir snaudušas vai ir hroniskas", norāda poliklīnikas "Elite" dienas stacionāra vadītāja Anna Aleksandrova . Viņa atgādina, ka gripas neizslimošana var beigties ar plaušu karsoni, pneimoniju vai bronhītu, kam būs nepieciešama ilgstoša ārstēšana. Senioriem gripas radītās komplikācijas ir īpaši bīstamas, par ko liecina mirušo skaits ik gadu gripas laikā.
Sējējs: šajā mājas spēļu sērijā vairāk nesanāca nekā sanāca  (13)
27.janvāris 2016 22:57
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta septiņu mājas spēļu sērijā Latvijas komandai Rīgas " Dinamo " vairāk nesanāca, nekā sanāca, atzina rīdzinieku galvenā trenera vietas izpildītājs Normunds Sējējs.
Ziema – plaušu karsoņu laiks. Kā pasargāt mazuli no smagas slimības?  (1)
26.janvāris 2016 20:49
Ziema tradicionāli ir saaukstēšanās un vīrusu laiks, kad pieaug saslimstība arī ar plaušu karsoņiem , īpaši mazu bērnu vidū. Daudzi vecāki nezina, ka pneimonijas daudzos gadījumos izraisa pneimokoku infekcija – bīstama un agresīva baktērija, kas bērniem var izraisīt ne tikai deguna blakusdobuma iekaisumus, strutainus vidusauss iekaisumus, bet arī sepsi, meningītu u.c.
Kā sevi pasargāt no gripas? Iesaka galvenā infektoloģijas speciāliste  (4)
26.janvāris 2016 16:02
Gripa prasījusi jau astoņu cilvēku dzīvības un valstī ir izsludināta gripas epidēmija . Tajā pašā laikā ir sarucis gripas vakcīnu skaits – vakcinācijas kabinetos tās jau beigušās , vēl atrodamas vien atsevišķās aptiekās. Rutks.lv jautāja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenajai infektoloģijas speciālistei prof. Ludmilai Vīksnai , kā vēl iespējams sevi pasargāt no inficēšanās ar gripu.
Bērna stāsts: Ēdu mammas pienu un smēķēju
02.decembris 2015 10:13
"Mammu! Vai, cik tev bēdīgas acis! Pusmiegā dzirdu, kā tu raudi, kad zvana tētis. Es zinu, mammu, man ir ļoti smags plaušu karsonis, bet es gribu būt vesels tikpat ļoti, kā to gribi tu.
Kādas var būt sekas 'saules vitamīna' D trūkumam  (2)
30.novembris 2015 21:28
Rudenī un ziemā, kad saulīte vairs nelutina ar savu klātbūtni debesjumā, ļoti daudzi no ģimenes ārsta saņem siltu ieteikumu pilienu vai kapsulu veidā papildus lietot D vitamīnu. Teju 80% cilvēku mūsu platuma grādos aukstajā sezonā trūkst šā vitamīna, jo to galvenokārt saņemam no saules – D vitamīns sintezējas ādā tās staru ietekmē. Portāls Zdorovie.com vēstī, cik nopietnas var būt sekas "saules vitamīna" trūkumam.
Melnbalta kaķenīte meklē jaunas mājas un mīlošu ģimeni
24.novembris 2015 11:53
Kādai 19.novembrī Valmierā atrastai kaķenītei dzīvnieku aizsardzības biedrība "Trīnīte" meklē jaunas mājas un lūdz palīdzību veselības aprūpes rēķina apmaksai.
Globāls drauds – antibiotiku rezistence. Kā pareizi lietot antibakteriālos līdzekļus?
17.novembris 2015 10:58
Par aizvien lielāku sabiedrības veselības problēmu kļūst tas, ka daudzi slimības izraisoši mikroorganismi kļūst izturīgi pret antibiotikām, kas agrāk tos nonāvējušas, un gan Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra, gan Pasaules Veselības organizācijas (PVO) speciālisti atzīst, ka, turpinot neatbilstoši lietot antibiotikas, sasniegsim "pēc antibiotiku" laikmetu, kas neko labu nesola.
Gripa vai saaukstēšanās? Galvenās atšķirības
10.novembris 2015 20:16
Jau pirms pāris nedēļām izskanēja ziņas par pirmajiem saslimšanas gadījumiem ar gripu , kas aktualizējis jautājumu, kā tad īsti atšķirt, kas tevi skāris – gripa vai saaukstēšanās , jo simptomi abām slimībām ir diezgan līdzīgi.
Kādi parazīti var apdraudēt kaķi?
31.augusts 2015 12:12
Kaķiem ļoti bieži ir iekšējie parazīti, taču to klātesamību ir grūti pamanīt. Visbiežāk nav nekādu redzamu pazīmju, ka mīluļa organismu apsēduši neaicināti "apakšīrnieki", taču smaga invāzija var būt cēlonis svara zudumam, vemšanai vai caurejai, kā arī vispārējam minča panīkumam.
Ausainais ezis – mazs, adatains žiperis, kuru var turēt mājās  (2)
10.maijs 2015 17:14
Simpātiskais ausainais ezis ir gandrīz uz pusi mazāks nekā parastais un sver pat mazāk nekā puse cukura paciņas. Ausis gan viņam iespaidīgas, un palīdz regulēt ķermeņa temperatūru. Pēdējā laikā daudzviet pasaulē ausaino ezi aizvien biežāk izvēlas turēt kā mājdzīvnieku.
Pansionātā 'Derpele' plāno rūpīgāk izvērtēt klientu veselības stāvokli  (5)
18.marts 2015 22:43
Tā kā Bauskas novada pansionāts "Derpele" ir vispārējā tipa aprūpes iestāde, nevis ārstnieciskā, tā vadība ar kolektīvu apsver turpmāk rūpīgāk izvērtēt uzņemamo klientu veselības stāvokli, tāpat kolektīvā pārrunāts konflikts ar janvārī slimnīcā mirušās sirmgalves tuviniekiem.
Ministrija Bauskas pansionātā atklāj speciālistu trūkumu un esošajiem - neatbilstošus pienākumus  (5)
20.februāris 2015 16:22
Labklājības ministrija (LM) pārbaudījusi Bauskas novada pašvaldības iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" darbību un konstatējusi, ka iestādes speciālistiem noteikti neatbilstoši pienākumi, kā arī iestādē trūkst sociālā darba speciālistu, pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.
Gripas aktivitāte samazinās
10.februāris 2015 18:40
Pagājušajā nedēļā gripas aktivitāte ir samazinājusies, liecina gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati, aģentūrai BNS pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko.
Gripa izvēršas: saslimuši jau 50 cilvēki  (7)
07.janvāris 2015 12:34
Latvijas Infektoloģijas centrā šā gada pirmajās divās nedēļās konstatēti 50 saslimšanas gadījumi ar gripu, trešdien intervijā " Rīga TV24" sacīja centra galvenā ārste Baiba Rozentāle .
Pašvaldība pansionātā 'Derpele' konstatējusi pārkāpumus saziņā ar tuviniekiem  (8)
05.janvāris 2015 19:50
Bauskas novada pašvaldība, izvērtējot gadījumu, kad tikai pēc radinieku uzstājības Jelgavas slimnīcā no pansionāta "Derpele" tika nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, pagaidām konstatējusi pārkāpumus saziņā ar tuviniekiem, taču lēmums par atbildību vēl nav pieņemts un apstākļu skaidrošana turpinās.
LM pārbaudīs pansionātu 'Derpele' aizdomās par sirmgalves novēlotu nogādāšanu slimnīcā  (8)
05.janvāris 2015 17:42
Saistībā ar gadījumu, kad tikai pēc radinieku uzstājības Jelgavas slimnīcā no sociālās aprūpes iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, Labklājības ministrija (LM) tuvākajā laikā pansionātā veiks pārbaudi, pastāstīja LM pārstāve Marika Kupče.
LTV: Tikai pēc radinieku uzstājības no Bauskas pansionāta slimnīcā nogādā stipri savārgušu sirmgalvi  (139)
26.decembris 2014 21:08
No Bauskas novada pašvaldības ilgstošās sociālās aprūpes iestādes "Vispārējā tipa pansionāts "Derpele"" Jelgavas slimnīcā nogādāta stipri savārgusi sirmgalve, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Ko par tavu organismu un veselības stāvokli atklāj āda un seja  (2)
02.decembris 2014 10:05
Periodiska dermatologa apmeklēšana ir visai noderīgs paradums, jo speciālisti, aplūkojot tavu ādu un sejas izskatu kopumā, var arī pateikt visai daudz par tavu veselības stāvokli. Iepazīsties ar "Women's Health" apkopotajiem faktiem, ko par tavu organismu atklāj āda un tās stāvoklis!
Reanimācijā nonākusi Londonas olimpisko spēļu čempione mākslas vingrošanā
10.septembris 2014 14:26
Negaidīti slimnīcā smagā stāvoklī nogādāta 2012.gada Londonas olimpisko spēļu čempione mākslas vingrošanā Anastasija Bļizņuka, vēsta Krievijas mediji.
Pērn Latvijā turpinājies garā klepus uzliesmojums; lielākā daļa saslimušo bērni  (6)
29.jūnijs 2014 17:27
Aizvadītajā gadā Latvijā turpinājies garā klepus uzliesmojums, teikts Veselības ministrijas (VM) sagatavotajā ziņojumā "Par Imunizācijas plāna izpildi 2013.gadā".