Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis dzimis 1966.gada 15.jūnijā Pleskavas apgabalā. Ieguvis biologa izglītību, Vējonis strādāja par bioloģijas skolotāju, vēlāk bijis Madonas Domes deputāts. Vējonis bija Latvijas Zaļās partijas biedrs un 2002.gada 7.novembrī viņš kļuva par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru, šos pienākumus pildot līdz 2011.gadam. 2014.gadā Vējoni apstiprina par aizsardzības ministru, bet 2015.gada 3.jūnijā Saeima viņu ievēlēja Valsts prezidenta amatā.

Redaktors iesaka
Video: Vējoņa pirmie vārdi pēc ievēlēšanas prezidenta amatā sajūsmina nāciju  (196)
03.jūnijs 2015 19:07
Trešdien par jauno Valsts prezidentu ar 55 Saeimas deputātu balsīm tika ievēlēts līdzšinējais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS). Viņa pirmie vārdi, kas fiksēti video politiķim pat nepamanot, ka ir ieslēgts mikrofons, izpelnījušies vētrainu sajūsmu sociālo tīklu lietotāju vidū.
Raimondu Vējoni ievēl par Latvijas Valsts prezidentu (vēsturiskas tiešraides arhīvs)  (747)
03.jūnijs 2015 02:00
Saeimas deputātu vairākums trešdien par Latvijas Valsts prezidentu ievēlēja līdzšinējo aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, kuru šim augstajam amatam izvirzīja Zaļo un zemnieku savienība. Par Vējoni balsoja 55 deputāti, bet pret bija 42. Visās balsojuma kārtās Vējonis saņēma lielāko balsu skaitu, apsteidzot Nacionālās apvienības izvirzīto Egilu Levitu, "Saskaņas" virzīto Sergeju Dolgopolovu un Latvijas Reģionu apvienības izvirzīto kandidātu Mārtiņu Bondaru. "Delfi" piedāvā prezidenta vēlēšanu teksta tiešraides arhīvu.
Vējonis armijā izziņo pēkšņas kaujas gatavības pārbaudes  (87)
04.februāris 2015 14:56
Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (V) ir uzdevis Nacionālo bruņoto spēku vadībai vienībās īstenot iepriekš neizziņotas kaujas gatavības pārbaudes, no kurām pirmās notiks jau šonedēļ, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā.