Rīgas festivāls

Rīgas festivāls ir ikgadējs muzikāls pasākums, kas pulcē gan pasaules akadēmiskās mūzikas zvaigznes, gan pašmāju spožākos māksliniekus. Rīgas festivāls tiek organizēts ik gadu jūnijā, aptverot apjomīgu pasākumu programmu, kas gadu no gada paplašinās.

Šogad Rīgas festivāls notiks no 7. līdz 21. jūnijam.

Redaktors iesaka
Guntars Ķirsis: Katrs koncerts ir 'Rīgas festivāla' kulminācija  (1)
07.jūnijs 2017 07:00
Dienā, kad tiks publicēta saruna ar VSIA "Latvijas Koncerti" direktoru Guntaru Ķirsi, ar vērienu tiks atklāts jau septītais " Rīgas festivāls ", šogad piedāvājot programmu, ar kuru lepotos ikviens tā līdzinieks citās valstīs. "Ikviens koncerts ir kā festivāla kulminācija," smejas Ķirsis, esot neiespējami izvēlēties favorītus. Līdzīgi ir arī ar viņa vadītās vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas programmu. Taču, ja viņam būtu iespēja likt virsrakstu, viņš rakstītu – pieņemiet beidzot lēmumus, Rīgai arī ir vajadzīga sava koncertzāle.
Gidona Krēmera 'daudzbērnu ģimene'. 7+1 fakts par slaveno 'Kremerata Baltica'  (1)
02.jūnijs 2017 01:21
"Pirms 20 gadiem, pēc viena no pirmajiem "Kremerata Baltica" koncertiem, kāds mans labs draugs teica: "Šis orķestris ir labākais, ko Tu esi savā dzīvē paveicis!" Es jutu, ka man bija izdevies savu sapni pārvērst īstenībā; kaut kas līdzīgs idejai par to, ka katram cilvēkam savas dzīves laikā vismaz jāiestāda koks," tā par savu lolojumu – slaveno kolektīvu "Kremerata Baltica" teicis leģendārais vijolnieks Gidons Krēmers .
Džeza karaliene Ella un viņas trīs princeses
29.maijs 2017 06:52
Šī džeza karaliene un dziesmas pirmā lēdija ir amerikāņu dziedātāja Ella Ficdžeralda, kuras 100. dzimšanas diena pasaulē tiek svinēta vesela gada garumā – no 2017. gada 25. aprīļa līdz 2018. gada 25. aprīlim. Vismaz divas no jubilejas gada dienām Ellas Ficdžeraldas zīmē paies arī Latvijā, koncertu kalendārā svētku toņos iekrāsojot šā gada 8. un 9. jūniju.