Sandra Kalniete

Ždanoka un Mamikins balsojuši pret aicinājumu atstāt spēkā sankcijas pret Krieviju  (124)
12.jūnijs 2015 14:15
Pret Eiropas Parlamenta (EP) ceturtdien apstiprināto rezolūciju, kurā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valdības aicinātas atstāt spēkā sankcijas, kas vērstas pret Krieviju, reaģējot uz tās agresiju pret Ukrainu, no Latvijas deputātiem balsojusi Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins (S).
Krievijas agresija Ukrainā: Landsberģis ziņojumā aicina EP deputātus izstrādāt ārkārtas rīcības plānu  (74)
09.jūnijs 2015 11:11
Lietuvas neatkarības kustības "Sajūdis" vadītāja un vēlāk Augstākās padomes priekšsēdētāja Vītauta Landsberģa mazdēls Gabriels Landsberģis Eiropas Parlamentā (EP) otrdien prezentējis ziņojumu, kurā aicina EP deputātus izveidot nevardarbīgu ārkārtas rīcības plānu.
Eiropas Pilsoņu balvu piešķir Rūtai Dimantai  (19)
04.jūnijs 2015 10:20
Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi 47 šāgada balvas laureātus no visas Eiropas Savienības (ES) - no Latvijas tā piešķirta labdarības fonda " Ziedot.lv " vadītājai Rūtai Dimantai, informēja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.
'Melno sarakstu' karš: Krievijas diplomātiem liedz ieeju Eiropas Parlamentā  (51)
03.jūnijs 2015 09:07
Eiropas Parlaments (EP) ierobežo piekļuvi Krievijas diplomātiem un likumdevējiem un pārtrauc darbu ar kolēģiem Maskavā, šādi atbildot uz Krievijas pagājušajā nedēļā izplatīto Eiropas politiķu "melno sarakstu", otrdien paziņoja EP prezidents Martins Šulcs .
ES parlamentārieši pauž bažas par Krievijas 'melno sarakstu'  (14)
02.jūnijs 2015 16:40
Eiropas Savienības (ES) parlamentārieši kopīgā paziņojumā pauduši bažas par Krievijas lēmumu liegt ieceļošanu vairākiem Eiropas politiķiem un amatpersonām jeb tā dēvēto "melno sarakstu", informē Saeimas Preses dienestā.
Video: Mūrniecei nodod iedzīvotāju balsojumu par prezidenta amata kandidātiem  (12)
02.jūnijs 2015 13:12
Dienu pirms balsojuma parlamentā par jauno Valsts prezidentu, 12.Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei nodots iedzīvotāju balsojums par kandidātiem, kas vairākas nedēļas risinājās vietnē "mansprezidents.lv".
Igaunijas Ārlietu ministrija Maskavas 'melnā saraksta' dēļ izsauc Krievijas vēstnieku  (2)
01.jūnijs 2015 21:48
Igaunijas Ārlietu ministrija pirmdien izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai paustu viņam savas valsts attieksmi pret Krievijas "melno sarakstu", kurā iekļauti 89 personas no Eiropas Savienības valstīm, kam liegts ieceļot Krievijā.
Vairāki Eiropas politiķi lepojas ar iekļūšanu Krievijas 'melnajā sarakstā'  (19)
01.jūnijs 2015 13:56
Vairāki Eiropas politiķi lepojas ar iekļūšanu Krievijas "melnajā sarakstā", norādot, ka iekļuvuši "ļoti cienījamu cilvēku" pulkā.
Polijas Senāta spīkers aicina pieprasīt Krievijai paskaidrojumus par 'melno sarakstu'  (7)
31.maijs 2015 18:49
Polijai "mierīgi, bet stingri" jāpieprasa no Maskavas paskaidrojumi par Krievijas "melno sarakstu", kurā iekļauti 89 politiķi no Eiropas Savienības valstīm, svētdien paziņojis Polijas Senāta priekšsēdētājs Bogdans Borusevičs, kas pats arī ietverts šajā sarakstā.
Krievijas veidotais 'melnais' saraksts ir nemotivēts, uzskata politologs  (17)
31.maijs 2015 16:38
Krievijas veidotajam "melnajam sarakstam", pretēji Eiropas Savienības (ES) veidotajam, nav pamatotas motivācijas, sacīja politologs Kārlis Daukšts.
'Melnais saraksts' ir atbilde uz ES un Latvijas atbalstītajām sankcijām pret Krieviju, skaidro Āboltiņa  (32)
31.maijs 2015 14:51
Krievijas veidotais "melnais saraksts" ir kā atbilde uz Eiropas Savienības (ES) un Latvijas atbalstītajām sankcijām pret Krieviju, informēja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).
Krievijai jāpaskaidro, kāpēc katrs 'melnajā sarakstā' iekļautais tur atrodas, paziņo Šulcs  (117)
30.maijs 2015 20:00
Starptautiskie likumi nosaka, ka Krievijai ir jāpaskaidro, kāpēc katrs tās "melnajā sarakstā" iekļautais indivīds tur atrodas, svētdien paziņoja Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs. Viņš norāda, ka pretējā gadījumā varētu "pieņemt atbilstošus mērus".
Rinkēvičs: 'melnais saraksts' lielā mērā ir 2014.gada, nevis šī gada produkts  (15)
30.maijs 2015 18:10
Var tikai nožēlot, ka Krievijai un Eiropas Savienībai (ES) ir tik atšķirīga pieeja, veidojot un publiskojot "melnos sarakstus". Turklāt šodien publiskotajā Krievijas sarakstā iekļautas personas, kas neko pretlikumīgu nav veikušas, atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Krievijas ES politiķu 'melnā saraksta' parādīšanās ir visai smieklīga, norāda Vaidere  (30)
30.maijs 2015 16:58
Krievijas Eiropas Savienības (ES) politiķu melnā saraksta parādīšanās ir visai smieklīga, jo nav skaidrs, ko gan šīs personas Krievijā varētu darīt, jo neesot jau par ko ar Krievijas politiķiem runāt, turklāt neviens no sarakstā iekļautajiem arī neposās turp doties, norādīja Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (V).
Kalniete: publiskojot 'melno sarakstu', Krievija arī šoreiz nav piekopusi 'pilnīgi civilizētu praksi'  (24)
30.maijs 2015 15:15
Tā kā Krievija izveidoto Eiropas Savienības (ES) politiķu sarakstu, acīmredzot, ir iesniegusi tikai savienības ārējam dienestam, un, piemēram, Latvijai šāda saraksta nav, tas liecina, ka arī šajā reizē "pilnīgi civilizēta šī prakse nav" realizēta, norāda Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V).
Krievijas 'melnajā sarakstā' proporcionāli iekļautas daudz vairāk personas tieši no Austrumeiropas, norāda Pabriks  (32)
30.maijs 2015 12:43
Krievijas izveidotajā Eiropas Savienības (ES) politiķu sarakstā proporcionāli ir ļoti daudz iekļauti pārstāvji no Austrumeiropas un Centrāleiropas, norādīja sarakstā iekļautais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).
Krievija 'melnajā sarakstā' iekļauj piecus politiķus no Latvijas  (193)
30.maijs 2015 09:20
Krievijas tā saucamajā "melnajā sarakstā", ko Krievija iesniedza Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniecībās, no Latvijas ir iekļauti ir vairāki politiķi – Inese Vaidere (V), Roberts Zīle (NA), Artis Pabriks (V), Sandra Kalniete (V) un Solvita Āboltiņa (V), vēsta Somijas sabiedriskais medijs "Yle".
Okupācijas muzeja pārstāvji: Rekonstrukcijas apturēšanas gadījumā muzejs varētu beigt pastāvēt  (11)
21.maijs 2015 14:40
Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekta - "Nākotnes nama" - apturēšanas gadījumā muzejs piecu gadu laikā varētu "izčākstēt", nespējot veikt savu darbu, preses konferencē uzsvēra Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs.
Eksperti konferencē akcentē nepieciešamību pēc uzstājīgas un apņēmīgas sabiedrības  (5)
20.maijs 2015 11:46
Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības konferencē Rīgā eksperti akcentē nepieciešamību pēc uzstājīgas un apņēmīgas sabiedrības, kas spētu cīnīties pret valdību represīvām tieksmēm, novēroja aģentūra BNS.
Pilsoniskās sabiedrības cerības virza valdību lēmumus, uzskata Straujuma  (2)
20.maijs 2015 11:34
Tieši pilsoniskā sabiedrība ir tā, kas pieprasa reformas un savu līderu atbildību un kuras cerības virza valdību lēmumus, atklājot Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības pilsoniskās sabiedrības konferenci, trešdien sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).
Guntis Ščerbinskis: Nodedzināti tilti uz Ventspili  (69)
15.maijs 2015 00:04
Jāpiekrīt eksprezidentam Guntim Ulmanim, kurš Valsts prezidenta amata kandidātu bīdīšanā pirmo vijoli iedalījis Aivaram Lembergam. Ar Ventspils saimnieka aktivitātēm sabiedrība ir apradusi.
Ivars Ījabs, 'Rīgas Laiks': Mazticīgie  (43)
12.maijs 2015 00:06
Laikā, kad jāievēl nākamais Latvijas prezidents, ir jādomā nevis par tā ievēlēšanas kārtību, diskutējot par tautas vēlēta prezidenta nepieciešamību, bet gan nākamā prezidenta uzskatiem un skatījumu dažādās sfērās. To intervijā Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" sacīja bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. lsm.lv, 5. martā
Putina darbību pozitīvi vērtē 60% Latvijas krievvalodīgo  (205)
10.maijs 2015 16:36
Krievijas prezidenta Vladimira Putina darbību kā pozitīvu vērtē 60,2% Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju, liecina pētījumu centra SKDS pēc Eiroparlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) biroja pasūtījuma veiktā aptauja, kura fiksē Putina darbības vērtējumu šī gada aprīlī.
Foto: Sandra Kalniete līksmo pie repera Ozola rīmēm  (3)
08.maijs 2015 11:53
Pēc gandrīz divu gadu klusēšanas uz Latvijas skatuves ar jaunām rīmēm atkal parādījies pašmāju pazīstamākais hip - hop izpildītājs Ozols, īstajā vārdā Ģirts Rozentāls. Kā pirmo ar savām rīmēm viņš iepriecinājis Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti.
Katrīna Iļjinska: Solvita Āboltiņa – Mocarts vai Saljēri?  (10)
08.maijs 2015 10:26
Slavenais itāļu komponists Antonio Saljēri sava mūža laikā sarakstīja 40 operas, bet izcilais austrietis Volfgangs Amadejs Mocarts – 21. Izrādās, ka spilgākajai Latvijas politiķei Solvitai Āboltiņai ļoti patīk opermūzika, viņa pat to pieskaita pie saviem hobijiem. Varbūt tādēļ, ka politiķei un komponistiem ir daudz kopīga – piemēram, aizrautība un talants, kāds raksturīgs katram savā darbībā.
Bēgļu kvotu ieviešana ir bīstams risinājums imigrācijas problēmām Eiropā, uzskata Zīle  (27)
06.maijs 2015 14:19
Bēgļu kvotu ieviešana ir bīstams risinājums imigrācijas problēmām Eiropā. Šādu viedokli diskusijā "Rietumu radio" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
Atziņas par 'Lielo Tēvijas karu'. Video tiešraide  (3)
06.maijs 2015 10:57
Trešdien Eiropas Parlamentā notiek konference "Karš un miers. 1945 - 2015", kurā piedalās intelektuāļi no Otrā pasaules kara uzvarētājvalstīm un Vācijas. Konferenci vadīs Sandra Kalniete un tās tiešraidi iespējams vērot arī portālā "Delfi".
Maz ticams, ka partijas Valsts prezidenta amatam virzīs maz zināmu personu, uzskata politologs  (4)
04.maijs 2015 10:55
Raugoties uz patlaban notiekošo Valsts prezidenta amata kandidātu izraudzīšanās procesu, maz ticams, ka partijas šim amatam virzīs maz zināmu un līdz šim nenosauktu personu, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns politologs Juris Rozenvalds.
'Vienotība' turpmāk sarunās par kopīgu prezidenta amata kandidātu varētu piedāvāt Pabriku  (53)
29.aprīlis 2015 19:32
" Vienotība " arī turpmākajās sarunās par valdošās koalīcijas kopīgu kandidātu prezidenta amatam apspriešanai varētu piedāvāt eiroparlamentārieša Arta Pabrika (V) kandidatūru.