Vāclavs Havels

Mani dzīvē mazāk interesē forma, vairāk saturs. Ieva Kupce intervijā 'Delfi'  (41)
11.decembris 2015 19:00
Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja un Valsts sekretāra padomniece Ieva Kupce ir gudra un veiksmīgu karjeru izveidojusi starptautisko attiecību speciāliste, kuru plašāk pazīstamu pēkšņi padarīja šķietami ikdienišķs, privātas dabas notikums - saderināšanās ar vīrieti, kurš vienlaikus ir kaimiņvalsts Igaunijas prezidents. Negaidītais publiskums likumsakarīgi ved pie mediju intereses, tomēr "Delfi" intervijā centāmies ievērot saprātīgu līdzsvaru starp Ievas kā personības portretu un jautājumiem par attiecībām ar Tomasu Henriku Ilvesu.
Bijušais ministrs: Par Rietumu Kristīgās ētikas surogātaizstājēju kļuvis 'cilvēktiesību totalitārais politkorektums'  (25)
07.oktobris 2015 10:05
Šobrīd pasaulē visu militāro konfliktu un ģeopolitisko krīžu pamatā ir "civilizāciju sadursmes". Civilizāciju veido Kultūra un attiecīgo Kultūru nosaka etniskā, nacionālā un reliģiskā identitāte. (S. P. Hantingtons)
Prāgā atklāta izstāde 'Prāva', kas kritizē Krievijas tiesu sistēmu
31.jūlijs 2015 20:28
Bijušā Krievijas oligarha Mihaila Hodorkovska tiesas prāva iedvesmojusi kuratoru Antonu Ļitvinu izveidot mākslas izstādi ar nosaukumu "Trial" ("Prāva"), kuru šodien atklāja Prāgas DOX centrā.
'Samta revolūcijas' 25. gadadienā Čehijas prezidentam met ar olām  (46)
17.novembris 2014 21:42
Tūkstoši čehu pirmdien, kad valstī atzīmē 25. gadadienu kopš "Samta revolūcijas", izgāja ielās, lai protestētu pret valsts prezidentu Milošu Zemanu, vēsta raidsabiedrība BBC.
Edmunds Griģis: Jānis Čakste un viņa idejas XXI gadsimtā
12.septembris 2014 16:36
Jāņa Čakstes, pirmā Valsts Prezidenta, personība un viņa idejas bija aktuālas 20. gadsimtā un ir aktuālas arī 21. gadsimtā. Arī šodienas Latvijā vēl arvien ir vajadzīgi valstsvīri – lielas personības un politiķi, kuri vēlas godprātīgi un nesavtīgi darboties savas valsts labā, turpinot mūsu valsts dibinātāju 1918. gadā aizsākto darbu.
Deivids Černijs - čehu mākslas sliktais puisis  (1)
31.oktobris 2013 15:03
Britu laikraksts "The Guardian" čehu skulptoru – šovmeni Deividu Černiju (David Cerny) savulaik nodēvējis par Entonija Gormlija (Antony Gormley) un Demjena Hērsta krustojumu. Un savs patiesības grauds tajā noteikti ir.
Kafkas balva literatūrā piešķirta izraēliešu rakstniekam Amosam Ozam  (1)
28.maijs 2013 12:20
Izraēliešu rakstniekam Amosam Ozam piešķirta prestižā Kafkas balva literatūrā, vēsta ārvalstu mediji.
Čehijā nodibināta Vāclava Havela balva  (1)
26.marts 2013 17:45
Pirmdien Prāgā nodibināta starptautiskā Vāclava Havela balva, kas turpmāk ik rudeni tiks pasniegta par izciliem sasniegumiem cilvēktiesību aizsardzības jomā.
Vītauts Landsberģis saņem ASV Nacionālā demokrātijas veicināšanas fonda apbalvojumu  (15)
14.marts 2013 22:50
Pirmajam atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājam, Eiropas Parlamenta deputātam Vītautam Landsberģim Vašingtonā pasniegta ASV Nacionālā demokrātijas veicināšanas fonda goda zīme "Par kalpošanu demokrātijai". Šo apbalvojumu savulaik saņēmušas tādas pasaulē pazīstamas personības kā Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama un bijušais Čehijas prezidents Vāclavs Havels .
Provizoriskie rezultāti: par pirmo tautas vēlēto Čehijas prezidentu kļuvis Zemans  (3)
26.janvāris 2013 17:04
Čehijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis bijušais premjers un kreiso spēku pārstāvis Milošs Zemans, tādējādi kļūstot par Čehijas pirmo tautas vēlēto prezidentu, sestdien paziņoja Čehijas Statistikas birojs.
Galīgie rezultāti: par Čehijas prezidenta amatu sacentīsies Zemans un Švarcenbergs  (5)
12.janvāris 2013 17:27
Čehijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā sacentīsies bijušais premjers un kreiso spēku pārstāvis Milošs Zemans un pašreizējais ārlietu ministrs labēji noskaņotais Karels Švarcenbergs , liecina galīgie vēlēšanu rezultāti.
Hermanis van Rompejs un Žozē Manuels Durau Barrozu: No kara uz mieru – Eiropas stāsts  (29)
11.decembris 2012 08:43
Runa, saņemot Nobela miera prēmiju Eiropas Savienībai, 2012.gada 10.decembrī. Karš ir tikpat vecs kā Eiropa. Mūsu kontinents ir nosēts ar šķēpu un zobenu, lielgabalu un pistoļu, ierakumu un tanku, un citu ieroču atstātajām rētām. Taču pēc tam, kad divi šausmīgi kari aprija kontinentu, aizraujot līdz visu pasauli, Eiropā iestājās miers.
Ilvess ir pret Jeļcina pieminekļa uzcelšanu Tallinā  (39)
13.februāris 2012 11:07
Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess pirmdien laikrakstā "Postimees" izteicās pret ierosinājumu uzcelt Tallinā pieminekli pirmajam Krievijas prezidentam Borisam Jeļcinam.
Čehijas prezidentu turpmāk ievēlēs tauta  (9)
09.februāris 2012 07:36
Jauno Čehijas prezidentu nākamgad ievēlēs tauta, nevis izraudzīsies parlaments, trešdienas vakarā nolēma parlamenta augšpalāta Senāts, kuru kontrolē opozīcija.
Apskats: 2011. gada slavenākie nelaiķi  (15)
29.decembris 2011 15:28
Katru gadu nāve paņem savu tiesu, un arī šis gads nav bijis izņēmums. Šogad miruši gan slaveni aktieri, gan mūziķi, gan vesela hokeja komanda, gan arī cilvēks, kurš jūsu vietā izdomāja lietas, bez kurām jūs nespējat dzīvot.
Fotoreportāža: Čehijā piemin 'dižo eiropieti' Vāclavu Havelu  (3)
19.decembris 2011 15:50
Čehijā un visā pasaulē pirmdien piemin svētdien 75 gadu vecumā mirušo bijušo Čehijas prezidentu un cīņas par neatkarību līderi Vāclavu Havelu.
Miris bijušais Čehijas prezidents Vāclavs Havels
18.decembris 2011 13:49
75 gadu vecumā svētdien miris bijušais Čehijas prezidents Vāclavs Havels, Čehijas sabiedriskajā televīzijā paziņoja premjerministrs Petrs Ņečass.
Kinofestivāla 'Baltijas pērle' seansu plāns  (6)
09.septembris 2011 17:02
Jau 15. septembrī ar vērienīgu filmas "Mākslinieks" seansu kinoteātrī "Splendid Palace" (bijušais kino "Rīga") atklās starptautisko kinofestivālu "Baltijas pērle". Festivāls norisināsies līdz 25. septembrim, piedāvājot plašu kinofilmu programmu. Seansi tiks demonstrēti Rīgas Kongresu namā (RKN) un "Splendid Palace" (SP, kā arī kinoteātrī "Citadele".
'Baltijas pērle': Prezidents režisora krēslā; Havels sniedz politiskās 'Aiziešanas' recepti
30.augusts 2011 19:53
Čehijas eksprezidents, cilvēktiesību aizstāvis, bijušais disidents, publicists, literatūrkritiķis un dramaturgs Vāclavs Havels debitējis kinorežisora lomā. Viņa filma "Aiziešana" iekļauta festivāla "Baltijas pērle" programmā un tiks izrādīta Saeimas ārkārtas vēlēšanu dienā – 17. septembrī.
Ivars Ījabs, 'Rīgas laiks': Novākt seru Henriju  (42)
19.jūlijs 2011 09:30
"Krievijas kinorežisors Ņikita Mihalkovs kopā ar citiem kultūras darbiniekiem aicina Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu un premjerministru Vladimiru Putinu izveidot padomi, kas kontrolētu plašsaziņas līdzekļus. "Mēs uzskatām, ka ir nepieciešams izveidot sabiedrisko padomi, kas kontrolētu vēsturiski izveidojušos tikumības normu ievērošanu masu informācijas līdzekļos," rakstīts Medvedevam un Putinam adresētā vēstulē." LETA, 26. maijā
Putinam atņem godu saņemt prestižo Vācijas balvu 'Kvadriga'  (122)
16.jūlijs 2011 19:36
Pēc ažiotāžas par balvas piešķiršanu Krievijas premjeram Vladimiram Putinam, balvas žūrijas komisija paziņojusi,ka 2011. gadā balva vispār netiks piešķirta nevienam, sestdien informē ārvalstu mediji.
Zatlers kļūst par Eiropas skautu fonda Mūža biedru  (15)
12.maijs 2011 20:24
Valsts prezidents Valdis Zatlers ceturtdien kļuvis par Eiropas skautu fonda Mūža biedru, vēsta Valsts prezidenta kanceleja.
Vīķei-Freibergai piešķir Trūmena-Reigana brīvības medaļu  (38)
10.maijs 2011 17:03
Komunisma upuru piemiņas fonds paziņojis, ka 2011.gada Trūmena-Reigana brīvības medaļa piešķirta bijušajai Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, kura bija pirmā sieviete valsts vadītāja Austrumeiropas valstīs pēc neatkarības atgūšanas, informēja Vīķes-Freibergas sekretāre Daina Lasmane.
Sešas valstis nepiedalīsies Nobela miera prēmijas ceremonijā  (12)
18.novembris 2010 20:31
Sešas valstis, ieskaitot Ķīnu, Krieviju un Irāku, noraidījušas ielūgumu to vēstniekiem Oslo piedalīties nākamajā mēnesī paredzētajā Nobela miera prēmijas ceremonijā par godu tās šī gada laureātam, ieslodzītajam ķīniešu disidentam Liu Sjaobo, ceturtdien paziņoja Nobela institūts.
Amatpersona: balva Liu Sjaobo ir viena no vissvarīgākajām Nobela prēmiju vēsturē
11.novembris 2010 23:40
Šī gada Nobela miera prēmija, kas piešķirta Ķīnā apcietinājumā turētajam disidentam Liu Sjaobo, varētu ieiet vēsturē kā "viena no vissvarīgākajām", kas vien jebkad piešķirta, ceturtdien sacīja Nobela komitejas sekretārs Geirs Lundestads.
Kaspars Eihmanis: Nobela atbalsts  (3)
08.novembris 2010 23:40
"Šī gada Nobela Miera prēmiju ieguvis ieslodzītais ķīniešu rakstnieks un tiesību aktīvists Liu Sjaobo, piektdien paziņoja Norvēģijas Nobela komiteja. Tā ir pirmā reize, kad šī prestižā prēmija pasniegta ķīnietim." LETA, 2010. gada 8. oktobrī
Jaromīrs Jāgrs saņem Čehijas valsts apbalvojumu
29.oktobris 2010 11:49
Čehijas hokeja izlases un Omskas „Avangard” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) uzbrucējam Jaromīram Jāgram pasniegta medaļa „Par nopelniem”, vēsta kluba mājas lapa.
Nobela prēmijas laureāti aicina Liu Sjaobo lietā vērst spiedienu pret Ķīnu  (2)
25.oktobris 2010 22:19
Nobela Miera prēmijas 15 ieguvēji pirmdien mudināja ASV prezidentu Baraku Obamu un pārējos G20 valstu līderus vērst spiedienu pret Ķīnas prezidentu Hu Dziņtao, lai panāktu šā gada laureāta Liu Sjaobo atbrīvošanu no ieslodzījuma.
Tutu un Havels skubina Ķīnu atbrīvot Nobela prēmijas laureātu  (1)
22.oktobris 2010 18:31
Dienvidāfrikas anglikāņu arhibīskaps Desmonds Tutu un bijušais Čehijas prezidents Vāclavs Havels piektdien vērsās pie Ķīnas, mudinot atbrīvot no cietuma Nobela Miera prēmijas laureātu Liu Sjaobo.