Venēcijas biennāle

Venēcijas biennāle

Venēcijas mākslas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem mākslas pasākumiem pasaulē. Tās aizsākumi ir meklējami 1895. gadā. Toreiz atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Itālijas karalis Umberto I un Savojas Margarita. Leģenda vēsta, ka mākslas pasākums noticis par godu dižciltīgā pāra sudrabkāzām. Pirmajā Venēcijas biennālē tika pārstāvēti mākslinieki no 16 valstīm.

Latvija Venēcijas biennālē piedalās kopš 1999. gada. To ir pārstāvējuši tādi mākslinieki kā Kristaps Ģelzis, Ilmārs Blumbergs, Gints Gabrāns, Evelīna Deičmane, Miks Mitrēvics, Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis, Katrīna Neiburga un Andris Eglītis.

2017. gadā Latviju Venēcijā pārstāvēs Miķelis Fišers.

Redaktors iesaka
Foto: Miķeļa Fišera reptiloīdi un citplanētieši 57. Venēcijas mākslas biennālei  (3)
18.aprīlis 2017 17:48
Otrdien, 18. aprīlī, ceļu uz Venēciju sāk mākslinieka Miķeļa Fišera radītie darbi no ekspozīcijas "Kas slikts var notikt", ko varēs aplūkot Latvijas paviljonā 57. Venēcijas mākslas biennālē , portālam "Delfi" pavēstīja mākslinieka pārstāvji.
Ķirzakcilvēki un citplanētieši. Prezentē Latvijas ekspozīciju Venēcijas biennālei  (14)
14.decembris 2016 16:18
Mākslinieks Miķelis Fišers , kurš šogad ir Latvijas pārstāvis 57. Venēcijas mākslas biennālē, ekspozīcijā turpinās savā daiļradē raksturīgās tēmas un skatītājus provocēs ar sazvērestības teorijām, ezotēriskiem pārdzīvojumiem, kā arī izmantos reālajā dzīvē labi pazīstamus nereālus tēlus – ķirzakcilvēkus, citplanētiešus, teiksmainus pusdievus un dokumentālus personāžus, trešdien, 14. decembrī preses konferencē pastāstīja ekspozīcijas veidotāji un pats mākslinieks.
Nākamgad Venēcijas mākslas biennālē Latviju pārstāvēs Miķelis Fišers  (3)
10.maijs 2016 12:48
Kultūras ministrijas rīkotajā konkursā par Latvijas ekspozīcijas idejas koncepciju un īstenošanu Venēcijas biennāles 57. starptautiskajā mākslas izstādē no septiņiem pieteikumiem žūrija kā atbilstošāko ir izraudzījusies mākslinieka Miķeļa Fišera izstādes "Raižu struktūra" metu, portālu "Delfi" informēja KM Sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.