Venēcijas biennāle

Venēcijas biennāle

Venēcijas mākslas biennāle ir viens no nozīmīgākajiem mākslas pasākumiem pasaulē. Tās aizsākumi ir meklējami 1895. gadā. Toreiz atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Itālijas karalis Umberto I un Savojas Margarita. Leģenda vēsta, ka mākslas pasākums noticis par godu dižciltīgā pāra sudrabkāzām. Pirmajā Venēcijas biennālē tika pārstāvēti mākslinieki no 16 valstīm.

Latvija Venēcijas biennālē piedalās kopš 1999. gada. To ir pārstāvējuši tādi mākslinieki kā Kristaps Ģelzis, Ilmārs Blumbergs, Gints Gabrāns, Evelīna Deičmane, Miks Mitrēvics, Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis, Katrīna Neiburga un Andris Eglītis.

2017. gadā Latviju Venēcijā pārstāvēs Miķelis Fišers.

Populārākie raksti
Venēcija grimst mākslā: Latvijas eleganci ieskauj Latīņamerikas smaržas  (4)
09.oktobris 2013 06:52
Vēl gandrīz divus mēnešus, līdz 24. novembrim Venēcijā turpināsies pasaules mākslas nozīmīgākais notikums – 55. Venēcijas Mākslas biennāle. Rakstu sērijā atklājam svarīgākos grandiozā notikuma aspektus, valstu paviljonos redzamo un to, kā uz raibā fona izskatāmies mēs paši – Latvijas nacionālais paviljons "North by Northeast".
Noslēdzies konkurss 'Izvēlies koku un laimē 'airBaltic' dāvanu karti 200 eiro vērtībā!'  (10)
14.maijs 2013 09:12
1.jūnijā Itālijas pilsētā Venēcijā tiks atklāta 55. Starptautiskās mākslas izstāde, pazīstama arī kā Venēcijas biennāle. Šogad Latvijas paviljonā tiks izstādīti Kriša Salmaņa un Kaspara Podnieka darbi, kas apvienoti ekspozīcijā "Ziemeļi – Ziemeļaustrumi".
Venēcija grimst mākslā: Andoras bezkāju zirgi, Irākas viesmīlība un ķīniešu desants  (7)
08.oktobris 2013 06:39
Vēl aptuveni divus mēnešus, līdz 24. novembrim Venēcijā turpināsies pasaules nozīmīgākais notikums mākslā – 55. Venēcijas Mākslas biennāle. Rakstu sērijā atklājam nozīmīgākos grandiozā notikuma aspektus, valstu paviljonos redzamo un to, kā uz raibā fona izskatāmies mēs paši – Latvijas paviljons "North by Northeast".