Patiesā Āfrika: latviešu ceļotāja piedzīvojumi vietās, kur Hemingvejs gandrīz zaudēja dzīvību
Foto: Jānis Kreicbergs

"Mans ceļš šoreiz aizveda uz Melno kontinentu jeb Austrumāfriku. Tieši šī kontinenta daļa, manuprāt, ir patiesā Āfrika, kur visas mūsu asociācijas par to tiek pasniegtas kā uz paplātes," tā savu aizraujošo stāstu par Āfrikas piedzīvojumiem sāk Jānis Kreicbergs, kas to iesūtīja "TūrismaGids" organizētajam konkursam.

Lai arī šis stāsts konkursā neuzvarēja, tas ir viens no košākajiem un neparastākajiem iesūtītajiem ceļojumu aprakstiem. Lūk, stāsts par īsto Āfriku latvieša acīm!

"Āfrikai piemīt kaut kāda īpaša maģija, ar ko šis kontinents atšķiras no citiem. Šķiet ikvienam bērnības atmiņās palikušas ainas, kā savannā skrien zebra, kurai pakaļ nesas gepards; lauvu bars, kas akāciju koka ēnā tiesā nomedīto bifeļa mazuli; mūžīgi zviedzošā, bet skaistuma ziņā Dieva apdalītā hiēna, kas gaida savu kārtu, kad varēs apskrubināt lauvu atstātos kauliņus; krokodils, kas gatavojas satvert un ieraut ūdenī pie ezera padzerties pienākušo antilopi; slavenās Āfrikas saulrieti ar sarkanām debesīm un rietošās saules bumbu, kas pazūd aiz horizonta, bet fonā tam visam paceļas Melnā kontinenta jumts – leģendārais Kilimandžaro ar balto cepurīti.
Tāda ir klasiskā Āfrikas ainava, kas pievelk ceļotājus no visas pasaules, skarba, bet skaista. Tur katru dienu notiek bada spēles jeb cīņa par izdzīvošanu starp plēsēju un medījumu.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl