Ceļojums uz Dublinu
Foto: infomatique / CC

Lai gan Dublinai ir vētraina vēsture, par ko liecina daudzie vēstures pieminekļi, pilsēta spēj to uztvert viegli. Dublinā varēsiet apbrīnot karaļa Džordža laika arhitektūras eleganci un kultūru - ne velti 2012. gadā Dublina bija UNESCO Literatūras pilsēta.

Kad apmeklēt?

Laika apstākļus ir grūti paredzēt, jo kā jau daudziem zināms, Īrijā tie mainās nepārtraukti. Maijs, jūnijs un septembris lielākoties ir saulainākie mēneši, bet jūlijs un augusts ir slapjākais laiks. Ziemas laikā uz ielām ir vēsi, bet to kompensē šeit izveidojusies iekštelpu kultūra, kam raksturīgs mājīgums un silta atmosfēra.

Nokļūšana

Lidojumi

Dublinas Lidosta (www.dublinairport.com) atrodas aptuveni 12 kilometrus no pilsētas centra. Pilsētu ar lidostu nesavieno vilciena līnijas.

Aircoach (www.aircoach.ie) piedāvā starppilsētu autobusu pakalpojumus no lidotas ar daudzām pieturas vietām pilsētā un dienvidu priekšpilsētās. Visi starppilsētu autobusi apstājas pilsētas centrā O'Connell ielā un pie Trinitijas koledžas (Trinity College). Cenas biļetēm: €8 vienvirziena/€14 abos virzienos; sekojiet zīmēm lidostas ierašanās zālēs abos terminālos.

Airlink 747 (www.dublinbus.ie) piedāvā pakalpojumus no lidostas uz vairākām pilsētas centra pieturām. Cenas biļetēm: €6 vienvirziena/€10 abos virzienos.

Taksometri atiet no zonas ārpus termināla ēkām un ir laba alternatīva sabiedriskajam transportam. Maksa par pakalpojumiem līdz pilsētas centram būs aptuveni €25-30.

Prāmji

Dublinā ir prāmju osta.

Pārvietošanās

Ceļojums uz Dublinu
Foto: RIA Novosti/Scanpix


Ar automašīnu:

Labāk nebrauciet ar automašīnu - patiešām nav nepieciešamības, jo visur iespējams nokļūt kājām vai izmantot taksometra vai sabiedriskā transporta pakalpojumus, turklāt pilsētas centrā nav pieejamas bezmaksas autostāvvietas. Ja tiešām nevarat iztikt bez automašīnas, tad izvēlieties automašīnu nomas pakalpojumus: Herz (www.herz.ie) un Europcar (www.europcar.ie), kam ir pieejami arī punkti Dublinas Lidostas ielidošanas zālēs.

Sabiedriskais transports:

Dublin Bus (www.dublinbus.ie) apkalpo plašu Dublinas autobusu tīklu. Pilsētas DART (www.irishrail.ie) piedāvā vilcienu pakalpojumus, kas stiepjas gar Dublinas līci; LUAS (www.luas.ie) vilcieni apkalpo divas līnijas no pilsētas centra uz dienvidu un dienvidrietumu piepilsētām (abas līnijas nav savienotas).

Biļetes iespējams iegādāties jebkurā stacijā; pieejamas dažāda veida kompleksās biļetes. Vienas dienas autobusu/DART biļetes maksā €12; vienas dienas autobusu/LUAS biļetes maksā €8,10. Rambler karte cenas ziņā ir izdevīga, ja plānojat Dublinā pārvietoties tikai ar autobusu: vienas dienas autobusu biļete maksā €6,90; trīs dienu autobusu biļetes maksā €15.

Vislabākais variants ir iegādāties Leap Card (www.leapcard.ie), kas ļauj bez maksas pārvietoties visos trīs sabiedriskā transporta veidos. Leap ir salīdzinoši jauns kompleksais pakalpojums, un braukšana ar Leap vienmēr būs lētāka nekā maksāšana skaidrā naudā. Par katru no kartēm jāmaksā €5, kas pēc tam tiek atmaksāti; katru no kartēm jāpapildina vismaz ar €5 kredītu.

PADOMS

Brauciens ar DART ir brīnišķīgs, ātrs un izdevīgs veids, kā iepazīt Dublinas piekrastes ainavu. Aizceļojot uz Howth (pilsētas ziemeļos) varēsiet baudīt piekrastes piepilsētu ainavas, savukārt nokļūstot Dun Laoghaire un Dalkey (pilsētas dienvidos), varēsiet priecāties par izcilu ainavu, doties pastaigās pa piekrasti, atpūsties kafejnīcās un krogos.

Dublinbikes (www.dublinbikes.ie) jaunā pilsētas velosipēdu shēma ir ieguvusi lielu popularitāti. Iespējams iegādāties trīs dienu biļeti (€2) jebkurā no 44 velo stāvvietām.

Fakti, kas jāzina

Ceļojums uz Dublinu
Foto: AP/Scanpix

Svarīgi kontakti:

Neatliekamā palīdzība: ievadiet 112 vai 999.

Pamatfakti:

Valūta: eiro
Telefona kods: ievadiet 00 353 1, ja atrodaties ārpus Īrijas.

Vietējie likumi un etiķete:

Dublinas krogi ir atvērti: pirmdiena-ceturtdiena, 10.30-23.30; piektdiena-sestdiena, 10.30-00.30; svētdiena, 12 pēcpusdienā-23.00. Klubiem un dažiem bāriem ir licences piektdienās un sestdienās strādāt līdz plkst. 2.00.

Lai gan pilsētā īru valoda būs reti dzirdama, visi Dublin Bus un Bus Éireann pakalpojumi un informācija ir gan angļu, gan īru valodā. Īru valodā pilsētas nosaukums ir Baile Atha Cliath. Dažās publiskajās tualetēs sastopami nosaukumi īru valodā: vīriešu - Fir un sieviešu -Mná.

Restorānos pieņemts atstāt dzeramnaudas: 10-15 procentu apmērā no rēķina, ja esat apmierināts ar pakalpojumu. Atstāt dzeramnaudas taksometrā nav obligāti.

Source info

Telegraph


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.