Ceļojums uz Dubrovniku
Foto: Reuters/Scanpix

Pateicoties gleznainajai atrašanās vietai, skatam uz mierīgajiem un zilajiem Adrijas jūras ūdeņiem, Dubrovnika kļuvusi par vienu no pasaules visburvīgākajām pilsētām. Tagad šī pilsēta ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un kļuvusi par Horvātijas vispopulārāko tūrisma galamērķi. Vēsturiski Dubrovnika reiz bijusi galvaspilsēta Ragusas Republikai (1358-1808) – vietai, kurā uzplauka jūrniecība.

Kādēļ apmeklēt?

Zelta laikmetā, 16. gadsimtā, Dubrovnikas pilsētai piederēja viena no lielākajām tirdzniecības flotēm pasaulē ar filiālēm vairāk nekā 50 ārzemju ostās.

Mūsdienās cilvēki šeit ierodas atpūsties, nevis tirdzniecības nolūkos. Galvenais uzmanības piesaistītājs ir pievilcīgā, tikai kājāmgājējiem paredzētā vecpilsēta ar neskaitāmām aristokrātiskām palazzi un baroka stila baznīcām, kuras ietver viduslaiku nocietinājumi.

Visu papildina pludmales, neskarta jūra, ēdināšanas iestādes brīvā atmosfērā, kas piedāvā nobaudīt tikko izzvejotas jūras veltes, kā arī elegantas piecu zvaigžņu viesnīcas un piedzīvojumu sporta iespējas. Tieši tāpēc šo vietu kā savu atpūtas galamērķi izvēlējušās tādas slavenības kā Džons Malkovičs, Mikijs Rurks, Bejonsē un Eva Longorija.

Lai gan cenas šeit ir divreiz lielākas kā citviet Horvātijā, šķiet, ka nevienu tas nebaida. Pēc kruīza kuģu apmeklētības ostā 2008. gadā Dubrovnikas pilsēta ieguva desmito vietu pasaulē - šeit piestāja 650 kuģu, atvedot aptuveni 850 000 pasažieru.

Šie rādītāji turpina augt - 2012. gadā šis skaits pārsniedza miljonu. Lai novērstu pārapmeklētību, pilsēta vienojās ar kruīza kompānijām, ka dienas laikā no kuģa nenokāps vairāk nekā 7000 pasažieru.

Kad apmeklēt?

Ceļojums uz Dubrovniku
Foto: zsoolt / cc

Lielākajai daļai cilvēku vispiemērotākie mēneši varētu būt maijs - jūnijs vai septembris- oktobris, jo tad iespējams izbaudīt saulainas dienas ar pietiekami siltu jūras ūdeni, viesnīcām, restorāniem un tūristiem atvērtām apskates vietām, turklāt bez lieliem ļaužu pūļiem.

Karstākajā tūristu sezonā no jūlija līdz augustam Dubrovnika ir tūristu pārpildīta - viesnīcu cenas pieaug zibens ātrumā, restorāni un pludmales ir pārpildītas, tomēr šajā laikā visiem ir iespēja izbaudīt Dubrovnikas Vasaras festivālu un dzirkstošo naktsdzīvi.

Arī neaktīvajā sezonā (no novembra līdz aprīlim) šeit ir jauki, kaut gan dažas no tūristu interesējošām iespējām nav pieejamas un laika apstākļi ir mazāk paredzami.

Nokļūšana

Kruīza kuģi: Pasažieri no kruīza kuģiem izkāpj Gruž ostā (www.portdubrovnik.hr), kas atrodas 2,5 km no vecpilsētas. Pieejami piepilsētas autobusi, kas pasažierus 10 minūtēs aizved no ostas uz vecpilsētu. Šo autobusu kursēšanas biežums un izmaksas atkarīgas no attiecīgās kruīza kuģa kompānijas. Pieejami arī taksometri. Dažas no kruīza kompānijām piedāvā arī ainavām bagātu laivu braucienu no Gruž ostas uz vecpilsētas piestātni, pa ceļam ļaujot izbaudīt ainavas ar viduslaiku mūriem un torņiem.

Vilciens: Dubrovnikā nav dzelzceļa pakalpojumu.

Pārsēšanās: Dubrovnikas lidosta (www.airport-dubrovnik.hr) atrodas 20 km uz dienvidaustrumiem no pilsētas centra. Vasaras sezonā turp var aizlidot arī no Rīgas.

Atlas apkalpoto lidostas autobusu grafiki ir pieskaņoti ienākošajiem lidojumiem un pasažieriem jāizkāpj pieturā Pile Gate tieši pie vecpilsētas vai arī Dubrovnikas autoostā tieši pie prāmju ostas (biļetes cena 35 HRK). Ja izvēlaties taksometru, tad rēķinieties, ka būs jāmaksā aptuveni 200 HRK.

Pārvietošanās

Sabiedriskais transports : Dubrovnikas vecpilsētā var pārvietoties tikai kājāmgājēji, un tā atrodas 2,5 km uz dienvidaustrumiem no ostas. Lai tur nokļūtu, izvēlieties autobusus Nr. 1, 3 vai 6 (www.libertasdubrovnik.hr); ja pirksiet biļetes no autobusa vadītāja, tad tās maksās 15 HRK, bet, ja avīžu kioskā, tad 12 HRK. 24 stundu vienas dienas biļete maksā 30 HRK. Līdz vecpilsētai aptuveni 25 minūtēs varat aiziet arī ar kājām.

Automašīnu noma: Ja plānojat pavadīt laiku Dubrovnikā, automašīna nav nepieciešama. Vecpilsētā var pārvietoties tikai ar kājām un novietot automašīnu pie pilsētas mūriem ir ļoti sarežģīti. Pat ja vēlaties izbraukt no pilsētas, ieteicams labāk izmantot autobusa vai prāmja pakalpojumus, izņemot, ja vēlaties apmeklēt nepopulāras tūrisma vietas. Lai uzzinātu automašīnu nomas cenas, apmeklējiet šo mājas lapu: www.travelsupermarket.com.

Fakti, kas jāzina

Svarīgi kontakti

Horvātijas neatliekamās palīdzības numurs: 112

Dubrovnikas Tūrisma birojs, Brsalje 5 (ārpus vecpilsētas, netālu no Pile Gate); 00385 (0)20 323887 un 312011; www.tzdubrovnik.hr. Atvērts katru dienu no 8.00-20.00.

Pamatfakti

Valūta: Horvātijas kuna (HRK)
Ievērojiet, ka, lai gan Horvātija ir pievienojusies Eiropas Savienībai, tā automātiski nemaina valūtu uz eiro.

Telefona kods: 00385

Vietējie noteikumi un etiķete

Nepieminiet karu. Tā vēl joprojām ir sāpīga tēma un, tā kā daudzās ģimenēs ir jauktas laulības, labāk izvairīties no diskusijām par to, kurai pusei bija "taisnība" un kura puse "maldījās".

Atsevišķās izolētās pludmalēs ir nūdistu teritorijas, kuras parasti apzīmē ar FKK (no vācu valodas Freikörperkultur - tulkojumā "brīva ķermeņa kultūra"). Citās pludmalēs ir atļauts peldēties bez apsegtas augšdaļas, tomēr tas nav uzskatāms par ierastu praksi.

Braukšanas laikā, jāieslēdz automašīnas priekšējās tuvās gaismas - gan naktī, gan dienā.

Source info

Telegraph


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.