Ceļojums uz Korfu
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Korfu ir viena no zaļākajām Grieķijas salām – tas pateicoties lietus periodiem, kas iestājas laikā no septembra līdz maijam. Šeit atrodami tūkstošiem olīvkoku, kas kā zaļš paklājs sedz salas ainavu. Korfu ir arī viena no vislaucinieciskākajām un šķietami iemigušajām salām ārpus iecienītajām tūrisma piesaistes objektiem.

Korfu ceļotāju uzmanības lokā nokļuva jau kopš brīža, kad šeit ieradās Edvards Līrs (Edward Lear) un uzgleznoja šo vietu vēl laikā, kad Korfu bija britu īpašumā (laikā no 1814. gada līdz 1864. gadam). Darelu brāļi (Durrell) un Henrijs Millers (Henry Miller) vēl vairāk nostabilizēja Korfu tēlu anglosakšu prātos 20. gadsimta 30. gados, iemūžinot Korfu savos darbos.

Mūsdienās salai ir dažāda reputācija, un tas viss pateicoties asociācijām ar Pīteru Mendelsonu (Peter Mandelson)/Netu Rotšildu (Nat Rothschild) (kas apmetās ziemeļaustrumu piekrastē, ko dēvē arī par Kensington on Sea), kā arī bēdīgi slavenajiem ekscesiem, kas norisinājās Kávos.

Šobrīd tūristu aktivitāte koncentrējas atsevišķās piekrastes daļās, tomēr, nokļūstot iekšzemē, Jums šķitīs, ka atrodaties uz citas salas un citā gadu simtā. Otrās šķiras ceļi kopš britu laikiem tā arī laika gaitā nav piedzīvojuši uzlabojumus.

Nomaļajos apgabalos korfieši vēl joprojām atzīmē vasaras un rudens panegýria (reliģiski festivāli un auglības pasākumi), kuros tiek spēlēta mūzika un notiek tirgošanās - informāciju meklējiet uz plakātiem (parasti tikai grieķu valodā), kas tiek piesprausti uz olīvkokiem. Olīvu kultūra tradicionāli šeit ir visai nesistemātiska - korfieši gadiem ilgi kokus neaprūpēja un neievāca augļus, jo vietējais aizgādnis un svētais Spiridons (Spyridon) to bija aizliedzis darīt. Tieši tāpēc daudzas no audzēm vēl joprojām ir aizlaistas savvaļā, kas rada zināmā mērā romantisku ainavu.

Senie austrumkrasta galvaspilsētas kvartāli Korfu pilsētā (Corfu Town) tikai nesen (un pelnīti) ir iekļauti UNESCO mantojuma sarakstā.

Korfu atrodas daudzas pludmales - tās, kas atrodas rietumu piekrastē pieskaitāmas pie skaistākajām visā Grieķijā, jo šeit ir tik labas smiltis, ka pat izlutinātie Kalifornijas un Austrālijas iedzīvotāji paliks apmierināti.

Kad apmeklēt?

Korfu ir "aktuāla" laikā no Lieldienām līdz oktobrim, kaut gan daudzas kūrorta viesnīcas darbojas tikai no maija līdz septembrim (ieskaitot). Ja vēlaties iegūt apmešanās vietu par lētāku cenu, turklāt ar labu apkalpošanu un patīkamiem laika apstākļiem, tad ierodieties laika posmā no maija beigām līdz jūnija beigām, kā arī septembra beigās; jūlijā un augustā viss darbojas un jūra ir silta, tomēr nāksies sastapt cilvēku drūzmu un diezgan nomācošu karstumu jeb maïstros - slavenais ziemeļrietumu vējš, kas appūš pludmales visu pēcpusdienu.

Nokļūšana

Lidosta atrodas aptuveni pusotru kilometru uz dienvidrietumiem no pilsētas; nav pieejami autobusu pakalpojumi, tāpēc nāksies izmantot (pārlieku dārgus) taksometru pakalpojumus, vai arī jau iepriekš noorganizēt automašīnu nomu. Visi prāmji - ieskaitot kruīza kuģus, starptautiskos pakalpojumus no Itālijas un iekšzemes pakalpojumus no Igoumenítsa vai Pátra - piestāj New Port, kas atrodas gandrīz kilometru uz rietumiem no pilsētas.

Pārvietošanās

Sabiedriskais transports:  

Korfu pieejami divi atsevišķi pakalpojumu sniedzēji, kas bāzējas Korfu pilsētā: zilie autobusi, kas apkalpo piepilsētas līnijas no Platía Sanróko (pazīstama arī ar nosaukumu San Rocco) un zaļās, garo distanču, visu salu apkalpojošās līnijas, kas atiet tieši uz rietumiem no Néo Froúrio (New Fort).

Automašīnu noma:

Tā kā autobusi pārstāj kursēt agrās vakara stundās, ieteicams nomāt automašīnu, izmantojot ierastos tiešsaistes avotus, no nomas punktiem pilsētā, lidostā vai vadošajos kūrortos. Ja vēlaties izmantot uzticamus vietējos uzņēmumus, tad izmantojiet Sunrise (00 30 26610 44325,www.corfusunrise.com), kas atrodas Ethnikís Andístasis 6, pie New Port. Cenas, pat rezervējot tiešsaistē, ir augstas un turas līmenī līdz €25 dienā.

Fakti, kas jāzina

Svarīgi kontakti:

Grieķijas Nacionālais tūrisma birojs (www.visitgreece.gr)

Ambulance 166

Pilsētas ugunsdzēsības brigāde 199

Meža ugunsgrēki 191

Policija 100

Pamatfakti

Valūta: eiro

Telefona kods: 0030

Vietējā etiķete

Mikró ýpno (siesta, no plkst. 15.00 - 17.00) ir oficiāli noteikts klusais laiks.

Ģērbšanās stils ir ikdienišķs (casual), tomēr vīriešiem šortos labāk uzturēties tikai pludmalē vai tās tuvumā; dažas vairāku zvaigžņu viesnīcas pusdienām ir ieviesušas smart casual ģērbšanās stilu.

Vietējo braukšanas maniere nav īpaši sakārtota - uzmanieties no cilvēkiem, kas pēkšņi parādīsies ceļa malā un neapstājoties šķērsos ceļu, tāpat automašīnas var pēkšņi mainīt virzienu pašā ceļa vidū, kā arī veikt neapdomātus apdzīšanas manevrus. 

Source info

Telegraph


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.