Ceļojums uz Sanktpēterburgu
Foto: Vida Press

Kāpēc jāredz Sanktpēterburga? Lai savām acīm redzētu kādreizējo Krievijas galvaspilsētu, kuras mistiskās Baltās naktis un līkumotie kanāli iedvesmojuši tādus literāros meistarus kā Fjodors Dostojevskis un Nikolajs Gogolis. Šo pilsētu uz purvājiem 1703. gadā izveidoja Pēteris Lielais kā "Logu uz Eiropu". Savas 350 gadu ilgās vēstures laikā Sanktpēterburga ir piedzīvojusi vairāk revolūcijas, karus un politiskās intrigas nekā citas pilsētas piedzīvo gadu tūkstoša laikā.

Vēstures notikumu liecības ir redzamas visapkārt, sākot ar karakuģi "Aurora", kas signalizēja Boļševiku revolūcijas sākumu, un beidzot ar daudziem atgādinājumiem par 900 dienu ilgo nacistu aplenkumu, kā rezultātā pilsētā mira aptuveni divi miljoni cilvēku. Noteikti apmeklējiet arī Valsts mākslas muzeju (Ermitāža).

Kad apmeklēt?

Baltās naktis, kad saule tikpat kā nenoriet, ilgst vidēji no 10. jūnija līdz 2. jūlijam. Ja vēlaties piedzīvot īstu Krievijas ziemu, dodieties janvārī.

Nokļūšana

Pirms dodieties, ziniet, ka visiem viesiem no rietumiem nepieciešama vīza.
Pārsēšanās: Pulkovo lidosta (00 7 812 704 3822, www.pulkovoairport.ru,) atrodas 16 kilometrus no pilsētas. Starppilsētas autobuss Nr. 3 dodas uz centru no pieturas ārpus lidostas ierašanās zonas; cena R26 (26 Krievijas rubļi, aptuveni 0.60 eiro). Nav pieejams ekspreša vilciens.
Vilcieni: no Vecās Eiropas, varat doties pa tiešo, piemēram, no Berlīnes (rezervēšana 020 7619 1083, www.europeanrail.com). Ceļojums ilgst aptuveni 36 stundas un šķērso Baltkrieviju; nepieciešamas tranzītvīzas.

Pārvietošanās

Ceļojums uz Sanktpēterburgu
Foto: scarknee / cc

Sabiedriskais transports: biļešu cena braucieniem ar Sanktpēterburgas metro ir nemainīgi R28 (aptuveni 0.70 eiro); viens brauciens uz jebkuru vietu sistēmā. 20 biļešu komplekts maksā R485 (12 eiro).
Taksometri: dažas taksometru firmas piedāvā pakalpojumus ar angliski runājošiem taksometru vadītājiem, tomēr to šeit nav tik daudz kā Maskavā. Vairāk informācijas: http://airport-petersburg-taxi.ru/.

Automašīnu noma: nav lielas jēgas nomāt automašīnu Sanktpēterburgā, jo visi galvenie apskates objekti atrodas salīdzinoši tuvu viens pie otra. Pat ja dodaties ārpus pilsētas, labāk izmantojiet sabiedrisko transportu, tādējādi izvairoties no iespējamām problēmām ar Krievijas ceļu policistiem, kam ļoti patīk saņemt "kukuļus".

Kas jāzina pirms doties

Ceļojums uz Sanktpēterburgu
Foto: Vladislavs Kļimovs

Svarīgi kontakti:

Neatliekamās palīdzības numuri: ievadiet 01 (ugunsdzēsības dienests), 02 (policija), 03 (ambulance) -angļu valodā lielākoties neviens nerunā.

Pamatfakti:

Valūta: rublis.
Telefona kods: ievadiet 00 7 812 Sanktpēterburgas numuriem, zvanot no ārvalstīm. Starptautisku zvanu veikšanai no stacionāro telefonu līnijām Sanktpēterburgā, ievadiet 8, sagaidiet signālu, pēc tam ievadiet 10, tad valsts kodu, pilsētas kodu un beigās numuru.

Vietējie likumi un etiķete:

Ceļojums uz Sanktpēterburgu
Foto: anothertravelguide.lv

Lai gan situācija laika gaitā ir ievērojami uzlabojusies, tomēr bēdīgi slavenā Krievijas policijas reputācija attiecībā pret ārvalstu viesiem ir saglabājusies. Vienmēr nēsājiet līdzi dokumentus.

PADOMS

Ziedu dāvināšana Sanktpēterburgas iedzīvotājiem ir delikāts etiķetes jautājums. Vienmēr pārliecinieties, ka ziedi ir nepāra skaitā, izņemot, ja dodieties uz bērēm, kur pieņemts nest ziedus pāra skaitā. Pirms ienākšanas kādā Sanktpēterburgas privātajā dzīvoklī, novelciet āra apavus.

Source info

Telegraph


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.