Izvēlēti 2016. gada labākie Eiropas ceļojumu galamērķi. Ko tur apskatīt?
Foto: Nick Savchenko / cc

Pēc trīs nedēļas ilga balsojuma internetā noteikti labākie Eiropas ceļojumu galamērķi 2016. gadā. Prestižo "Best European Destination 2016" titulu 20 brīnišķīgu pilsētu konkurencē ieguvusi Zadara Horvātijā.

Tai seko Atēnas, Plovdiva, Nante, Azoru salas, Parīze, Novisada, Brisele, Kotora, Milāna, Prāga, Roma, Vīne, Madride un Nikosija – visas šīs vietas tiek ieteikts izvēlēties kā 2016. gada ceļojumu galamērķus. Balsošanā piedalījušies gandrīz 289 tūkstoši cilvēku.

Jāpiebilst, ka pērn arī Rīga piedalījās šajā balsojumā un ierindojās 5. vietā.

Piedāvājam dažas idejas, ko šī gada labākajos ceļojuma galamērķos apskatīt un izbaudīt.

Zadara Horvātijā

Izvēlēti 2016. gada labākie Eiropas ceļojumu galamērķi. Ko tur apskatīt?
Foto: Mario Fajt / cc


Zadara ir 3000 gadu veca pilsēta, kas atrodas uz skaistas krasta līnijas Horvātijas ziemeļu daļā, Dalmācijas piekrastē. To varētu nosaukt par ideālu vietu tūristiem, jo pilsētā ir daudz vēsturisku objektu, taču tajā pašā laikā te nebūs lielo tūristu pūļu, kas vienmēr ir citās populārās, vēsturiskās vietās. Vecpilsēta piedāvā fantastiskus apskates objektus, tostarp romiešu laika drupas, viduslaiku arhitektūras pieminekļus un daudz vecu baznīcu.

Kino režijas klasiķis Alfrēds Hičkoks teicis, ka Zadarā var vērot pasaules skaistāko saulrietu.
Turklāt jūra šajā Horvātijas pilsētā tiek izmantota pat kā mūzikas instruments – Zadarā ir apskatāmas un dzirdamas pirmās jūras ērģeles pasaulē, uz kurām spēlē viļņi un vējš, radot nepārspējamu, nomierinošu, monotonu melodiju, kas liek sēdēt un klausīties sevī stundām ilgi.

Peldēties šejienes jūrā ir kā peldēt siltā pienā un arī pludmaļu te netrūkst.

Ko vēl apskatīt Horvātijā, lasiet šeit.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl