Nimfu ezers Grieķijā, kur šķiet, ka laiva karājas gaisā

Nimfu ezers Grieķijā, kur šķiet, ka laiva karājas gaisā
Foto: Jef Jones / cc

Melisani (Melissanthi) ezers atrodas Grieķijai piederošajā Kefalonijas salā. Tas "noslēpies" alā, kurai 1953. gadā zemestrīces rezultātā iebrucis "jumts". Kopš tā laika pazemes ezeru sasniedz saules stari, rotaļājoties tā tirkīzzilajā un dzidrajā ūdenī un radot brīnumainu skatu.

Ala ar tādu pašu nosaukumu kā ezeram ir varena – 3,5 kilometrus gara un 36 metrus augsta. Tā veidojusies ūdens darbības rezultātā, ūdenim ķīmiski un mehāniski šķīdinot iežus, kā arī zemes tektonisko kustību rezultātā. Šādi radusies karsta ala.

Melisani ezeru oficiāli atklāja tikai 1951. gadā, bet nostāsti par to klejojuši jau kopš grieķu mitoloģijas veidošanās laikiem un vietējie par to noteikti zinājuši, jo tajā atrasti dažādi priekšmeti. To mēdz dēvēt arī par Nimfu ezeru. Leģenda vēsta, ka tajā neatbildētas mīlestības dēļ noslīcinājusies nimfa Melisani.

Nimfu ezers Grieķijā, kur šķiet, ka laiva karājas gaisā
Foto: Marcus Ward / cc

Ezerā ir arī neliela saliņa, ko dēvē par Pāna patvērumu. Tur atrasti vairāki arheoloģiski vērtīgi priekšmeti - neliela māla figūriņa, kas attēlo līksmo Pānu, māla disks, uz kā attēlotas dejojošas nimfas, māla šķīvis, uz kura redzams nimfu gājiens, un mazs šķīvītis ar sievietes figūru. Visi šie atradumi glabājas Argostoli arheoloģijas muzejā, teikts Grieķijas tūrisma portālā Visitgreece.gr.

Melisani alu aptver bagātīgs mežs. Šis ezers ir ļoti iecienīts tūrisma objekts, bet tajā var nokļūt, braucot ar laivu, tikai gida pavadībā. Tie, kas iekļuvuši pazemes ezera valstībā, var apbrīnot zilganzaļo un kristāldzidro ūdeni, kas šķiet pilnīgi caurspīdīgs, stalaktītus un citus unikālus dabas mākslas darbus šajā ezerā, kas atzīts par vienu no tīrākajiem pasaulē.

Ezera dibenu klāj zeltainas krāsas akmeņi, kas ir īpaši pamanāmi dienas vidū, kad saules stari iespīd tieši alā. Šajos brīžos ūdens ir tik dzidrs, ka pat nevar saprast – laivas peld pa ūdeni vai pa debesjumu.

Kāpēc doties?

Melissani ala un ezers ir viena no skaistākajām vietām Grieķijā. Turklāt tā ir viegli atrodama. Visieteicamākais laiks alas apmeklēšanai ir saulaina diena, kad var izbaudīt burvīgo skatu, kā saule iespīd alā un dzidrais ūdens tajā vizuļo, teikts Placestoseeinyourlifetime.com.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl