Aicina uz talku Ērmaņmuižā un pārgājienu no Liepnas uz Žīguriem

Aicina uz talku Ērmaņmuižā un pārgājienu no Liepnas uz Žīguriem
Foto: Andris Zariņš

Jau šajā nedēļas nogalē – sestdien – norisināsies fonda "1836" rīkotā talka Ērmaņu muižā, savukārt svētdien notiks rudens sezonas vienas dienas gājiens, Ziemeļmeitas un Māras ceļu savīšanās posmā: Liepna – Žīguri, pastāstīja Karlīna Latsone, Ziemeļmeitas ceļa koordinatore.

Latvijas simtgades svinību ietvaros fonds "1836" jau otro gadu aicina ikvienu doties nedēļas nogaļu gājienos apkārt Latvijai. Katrā pierobežas pašvaldībā šo gadu laikā gājējus ir mīļi sagaidījuši gan tūrisma nozares ļaudis, gan vietējie iedzīvotāji. Ik uz soļa gājēji bija gaidīti un lutināti, tāpēc šoreiz fonds organizē talku, kuras laikā gājēji un jebkurš interesents varēs palīdzēt tapt sakoptākai videi.

Aicina uz talku Ērmaņmuižā un pārgājienu no Liepnas uz Žīguriem
Foto: no Ērmaņmuižas arhīva

Talka norisināsies 7. oktobrī vēsturiskajā Ērmaņu muižā pie Ingas un Uģa Prauliņiem. Šī gada Alūksnes novada gājienā muižas saimnieki bija atvēruši durvis un devuši naktsmājas gājējiem, tāpēc ir īpašs prieks atgriezties tieši tur. Talkas ietvaros tiks sakopta Ērmaņu muižas teritorija. Vakara noslēgumā saimnieces gatavota zupa un, protams, arī būs sarūpēts muzikāls baudījums.

Ar sava jaunākā albumprojekta prezentācijas koncertu pulksten 18. Ērmaņu muižā viesosies igauņu etnodīva Mari Kalkuna.

Dziedātāja, komponiste, multiinstrumentāliste, tradicionālās dziedāšanas mākslas maģistre, studējusi Tallinas un Helsinku mūzikas akadēmijās. 2013. gadā ieguvusi Igaunijas etnomūzikas balvu kā labākā dziedātāja. Jau pirmais Mari skaņu albums "Üü tulõk" 2007. gadā pavēra ceļu koncertiem Somijā, Francijā, Ungārijā, Anglijā, Skotijā, Vācijā, Japānā.

Mākslinieces ikdienas radošais darbs norisinās studijā dzimtas mājās tepat pierobežā – Võrumaa, Haki ciemā. Mari savā mūzikā jūtam novada dabas iespaidus, tautas dziesmas, ciema tradīcijas un valodas dialektus.

Koncerts vienlaikus ir fotomākslinieces Agneses Zeltiņas un gleznotājas Kristīnes Abikas izstādes "Bleķa ainavas", kā arī Ērmaņu muižas 2017. gada koncertsezonas noslēgums.

Aicina uz talku Ērmaņmuižā un pārgājienu no Liepnas uz Žīguriem
Foto: Andris Zariņš

Svētdien, 8. oktobrī, fonds "1836", turpinot īstenot ideju "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju" un veidojot tūrisma ceļu, aicina pievienoties vienas dienas pārgājienam Liepna-Žīguri (Alūksnes un Viļakas novadi). Dienā plānots noiet aptuveni 19 kilometrus.

Lai dotos gājienā vai pievienotos talkā, ir nepieciešams iepriekš pieteikties šeit.

Visa tehniskā informācija par talku un gājienu pieejama fonda mājaslapā www.1836.lv .

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl