Citāda gadu mija – Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas eksotiskos galamērķos
Foto: Shutterstock

Pirmā svecīte adventes vainagā ir iedegta, kas nozīmē, ka sācies mierpilnais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tūlīt pēc šiem svētkiem kājas nesīs gatavoties jau nākamajam jeb Jaunajam gada sagaidīšanai, tāpēc svarīgi par vecā gada aizvadīšanas pasākumu sākt domāt jau laikus. Iedvesmojot svētku dažādošanai, tūroperators un ceļošanas eksperts "Novatours" stāsta par eksotiskām Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijām dažādos pasaules nostūros, no kurām arī tu vari kaut ko pasmelties.

Ēģipte

Senāk Jauno gadu Ēģiptē svētīja septembrī, kad applūda Nīla, bet mūsdienās svinības ir pārcēlušās uz visai pasaulei ierasto 31. decembri. Šī diena tiek pavadīta ģimenes lokā – mīļajiem tiek dāvinātas dāvanas un neiztrūkstoši šajos svētkos ir saldumi.

Simboliski atvadoties no gada sliktajiem notikumiem, ar ūdeni tiek pildīti baloni, kurus pēc tam met pret ēku sienām, lai tie saplīstu. Balonu vietā var tikt izmantoti arī trauki vai dažādi virtuves piederumi. Pēc šī visi pulcējas pie svinību galda, kuru pārsvarā klāj jūras veltes.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl