10 dabas takas pie brīnišķīgiem Latvijas ezeriem, kur noķert vasaru aiz astes

10 dabas takas pie brīnišķīgiem Latvijas ezeriem, kur noķert vasaru aiz astes
Foto: Publicitātes foto

Latvijā ir 2256 ezeri, kuru virsmas platība pārsniedz hektāru, un vēl vesels lērums mazāku. To daudzveidība ir apbrīnojama, un iespēju atpūtai ļoti daudz. Pēdējos gados, kad visā Latvijā izbūvētas un marķētas dažādas dabas takas, tādas atrodamas arī pie, ap un pat uz ezeriem. Piedāvājam nelielu apkopojumu ar 10 šādām skaistām takām un maršrutiem, kurp doties iepazīt un atklāt Latvijas skaistumu.

Jāpiebilst, ka šī ir tikai neliela daļa no visām skaistajām takām, kas ļauj iepazīt Latvijas dabu.

Piemēram, Lielauces ezerā atrodama interesanta koka laipa-taka, kas ļauj sasniegt Latvijas valsts mežu apsaimniekoto atpūtas bāzi un peldvietu, pa ceļam apskatot arī šai vietai raksturīgo purvaino ezera krastu un augus, kas šeit spēj augt.

Tāpat interesanta ir Kaņiera pilskalna dabas taka, kas ved uz seno pilskalnu. Tas atrodas pašā ezera krastā un no tā skatu platformas paveras lielisks skats, tāpat kā no netālu esošā putnu vērošanas torņa. Līdzīgi apskates objekti ir arī pie netālu esošā Slokas ezera. Vairāk lasiet šeit.

Arī Liepājas ezera dabas taka ļauj iepazīt retas augu un putnu sugas, tur var uzkāpt arī skatu tornī un kārtīgi izstaigāties. Vairāk lasiet šeit.

Savukārt, ja pa ceļam uz ezeriem vai pie tiem meklējat vietas, kur garšīgi paēst vai baudīt lauku labumus, pamakšķerēt un atpūsties svaigā gaisā īstā lauku saimniecībā, noderēs "Lauku ceļotāja" sagatavota karte ar šādām vietām, kas uzņem viesus. Tā pieejama šeit.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl