Velomaršruts ir piemērots braukšanai laikā no maija līdz oktobrim. Tas ved gan pa asfalta, gan grants seguma ceļiem ar mazu satiksmes intensitāti, pastāstīja Lelde Sprancmane, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja vietniece.

Izveidots gleznains velomaršruts 'Izriteņo Dienvidkalni'
Foto: Evija Ziemiņa

Maršruts ir īpašs ar daudzajiem mazajiem pakalniem, skaisto reljefu un dabas biotopu daudzveidību tā laikā. Tas ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Cērtenes pilskalnu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, mini zoo "Ezerlejas", atpūtas kompleksu "Silmači", senlietu privātkolekciju un Kleperu osi lauku mājā "Lejas Kleperi", Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

Izveidots gleznains velomaršruts 'Izriteņo Dienvidkalni'
Foto: Evija Ziemiņa

Šo maršrutu var mērot arī divu dienu laikā, jo vidusdaļā tas ved gar kempingu "Ezerlejas" un atpūtas kompleksu "Silmači", kur ir iespējams pārnakšņot un uzņemt spēkus nākamajai dienai. Kempingā "Ezerlejas" ir iespēja aplūkot mini zoo, makšķerēt, peldēties, iegādāties saimniecībā ražotu kosmētiku un suvenīrus. Atpūtas komplekss "Silmači" piedāvā plašus sporta un atpūtas laukumus, dažādas ūdens atrakcijas, kā arī velosipēdu nomu.

Izveidots gleznains velomaršruts 'Izriteņo Dienvidkalni'
Foto: Evija Ziemiņa

Brauciena laikā ir jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas velo maršruta zīmes ar numuru 140 un virziena rādītāju (izvietotas pirms pagriezieniem).

Velomaršruta kartes ir pieejamas Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrā, Dārza ielā 3, Smiltenē, kā arī Smiltenes novada tūrisma mājaslapā visit.smiltene.lv, kur ir pieejama drukātā karte un GPS fails lejupielādei. Skatīt šeit.