Platības ziņā daudz lielāks, taču arī jaunāks, ir pēdējos gados renesansi piedzīvojošais Daugavpils cietoksnis. Par to vairāk lasiet šeit. Tomēr Daugavgrīvas cietoksnis ir mežonīgāks, turklāt pavisam netālu no Rīgas centra.

Unikālais Daugavgrīvas cietoksnis: ideja brīvdienu pārgājienam
Foto: "Idejas tavām brīvdienām" arhīvs

Daugavgrīvas cietokšņa vārti apmeklētājiem ir atvērti un interesenti var izstaigāt tukšos kazemātus un aplūkot militāru celtņu drupas 20 hektāru platībā, teikts "Idejas tavām brīvdienām" "Facebook" profilā. Cietoksnis pie Buļļupes ietekas Daugavā kartē atgādina iespaidīgu sešstaru zvaigzni. Par objekta vēsturi vēsta daži stendi ceļa malā.

Unikālais Daugavgrīvas cietoksnis: ideja brīvdienu pārgājienam
Foto: "Idejas tavām brīvdienām" arhīvs

Realitātē cietoksnis ir diezgan bēdīgā stāvoklī, bet pilnībā iespējams gūt iespaidu par to, ka te bija torpēdu remonta cehi padomju laikā, dažādas darbnīcas un cehi. Bet Daugavgrīvas cietokšņa pirmsākumi meklējami 1608. gadā, kad zviedri Daugavas jaunās grīvas kreisajā krastā pie Buļļupes ietekas uzcēla četrstūrainu Neimindes skansti, lai kontrolētu kuģu kustību. 17. gadsimta vidū Daugavgrīva tika pārveidota par piecstūru bastionu ar grāvjiem visapkārt. Cietoksnī bija kazarmas, noliktavas un baznīca. Daugavgrīvas cietoksni no Rīgas centra šķir aptuveni vien 15 kilometri.

"Aizbraukt un apskatīt to tiešām ir tā vērts, jo saglabājušās liecības no pirmsākumiem zviedru laikos līdz pat padomju armijas klātbūtnei. Daugavgrīvas cietoksnis tiešām ir viena no noslēpumainākajām vietām Rīgā," šonedēļ iesaka brīvdienu galamērķu meklētāji "Idejas tavām brīvdienām".