Vēžskorpioni un meteorīti: kā Turaida meklē jaunu 'ēsmu' tūristu pievilināšanai
Foto: Shutterstock

Siguldas apkaime allaž ir vilinājusi tūristus ar savām slavenajām rudens krāsām, romantiskiem pakalniem un pilīm. Turaidas muzejrezervāts nolēmis paplašināt vēstures rāmjus, par kuriem stāstīt, un tagad tūristu "ēsmai" pievienojis arī stāstus par vēžskorpionu laikiem, seno rīkstnieku takām un meteorītu pēdām.

Jebkura muzeja vai parka attīstītāju priekšā vienmēr aktuāls jautājums – ko jaunu parādīt tūristiem? Kā vēl piesaistīt viņu uzmanību? Tūristiem ātri apnīk skati, kas atkārtojas, baznīcu, cietokšņu, piļu un muižu arhitektūras formas, kas līdzīgas kā dvīņu māsas. Uzvar tie, kam ir kaut kas unikāls, kaut kas, ko var "attīstīt un iegriezt". Tad šis apskates objekts kļūst par obligātu apskates vietu ceļojumā.

Latvijas apskates objekti un tūrisma vietas ir sarežģītā situācijā, jo līdzās, pavisam tuvu ir konkurējoši kolēģi, kuriem ir ļoti līdzīgs vēsturiski kulturālais fons. Izcelt savu unikalitāti – lai tūristi, jo īpaši ārvalstu, nesajauktu vienu sarkano ķieģeļu torni no cita – ir ārkārtīgi grūti.

Viens no populārākajiem Latvijas apskates objektiem Turaidas muzejrezervāts šī iemesla dēļ vēlas ielūkoties pagātnē – turklāt ļoti tālā. Tajā laikā, kad vispār veidojusies zeme, uz kuras tagad stāv Turaidas pils. Jo vairāk – šī ir unikāla vieta, kurā tik tiešām var saskatīt laikmetu saikni globālā mērogā.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.