Turismagids.lv
Projektu atbalsta Rīgas dome
Turismagids.lv Projektu atbalsta
Rīgas dome

Katru dienu ejam pa galvaspilsētas ielām, pat nepievēršot uzmanību tam, kas atrodas ap mums. Bieži, kad kāds ārzemnieks jautā, ko šeit apskatīt, ir grūti ko ieteikt, jo viss taču it kā zināms. Bet, vai tiešām? Daudziem šķiet, ka brīvā dienā jābrauc kur tālu, lai uzzinātu ko jaunu un apskatītu ko interesantu. Šajā projektā gribam atklāt, ka tā vis nav, parādīt Rīgu no jauna mums pašiem – Latvijas iedzīvotājiem. Parādīt tās slavenākos objektus, atklājot detaļas, par ko lielākā daļa garāmgājēju nemaz nezina, vai sen aizmirsuši, lai uz valsts simtgadi paši varētu lepni ikvienam izrādīt to, cik bagāta un skaista ir mūsu sirmā Rīga.

Vai tā būtu Brīvības pieminekļa vārdu izcelsme, vai cietums pazemē zem Līvu laukuma, vai arī Jāņa baznīcas masku mazie noslēpumi – tā visa ir mūsu kopīgā vēsture, kopīgie stāsti, ko šajā projektā atklāsim kā interaktīvus maršrutus, ik nedēļu pastāstot par kādu objektu, gluži kā pamazām atklājot pa vienai aizklātai kārtij, līdz īsi pirms simtgades visa “pilnā bilde” būs uz kartes, un ikviens pats varēs veidot savu maršrutu pa Rīgu. Sāksim ar Rīgas sirdi – Vecrīgu – un pamazām virzīsimies uz Rīgas apkaimēm.

Projektā piesaistīti eksperti – Rīgas vēstures zinātāji, kas pastāstīs un parādīs, kam jāpievērš uzmanība, kurās šķirbiņās jāielūkojas vai pie kura nama acis vērts pacelt augšup, lai ieraudzītu ko jaunu un iepriekš neievērotu. Projektu “Rīgas maršruti” piedāvā ceļojumu žurnāls “Tūrisma Gids”, bet tā tapšanu atbalsta Rīgas dome.