Laulību ceremonijas vieta – baznīcas drupas. Pieredzes stāsti un praktiski padomi
Foto: Linda Lauva

Jau vairākus gadus Latvijā laulību iespējams reģistrēt ne vien dzimtsarakstu nodaļu svinīgajās telpās un baznīcās, bet arī ārpus tām – citā, pāra brīvi izraudzītā un piemērotā vietā. Pateicoties šai likuma sniegtajai brīvībai, pēdējos gados esam varējuši pieredzēt elpu aizraujošas un emocionāli piesātinātas laulību ceremonijas dažādās neierastās un oriģinālās vietās.

Nebūs taču melots apgalvojot, ka esam jau pieradināti pie domas par laulību ceremoniju šķūnī, mežā, parkā, siltumnīcā, lavandu laukos, botāniskajos dārzos, briežu dārzos, dažādās industriālās telpās, uz ēku jumtiem un kāpēc gan ne TV tornī?! Saņemot ielūgumu uz laulību ceremoniju, kas paredzēta uz salas upes vidū, mēs vairs nejautāsim, kāpēc tāda vietas izvēle, bet gan domāsim, kā tur nokļūt.

Kad viss neierastais kļuvis ierasts, ir pienācis laiks kam jaunam. Laulību ceremonija baznīcu drupās – aktuāls jaunatklājums pāriem, kas grasās precēties, un jauns pārbaudījums kāzu viesu izpratnei par ideālu laulību reģistrācijas vietu. Būsim pamanījuši, ka interesi par baznīcu drupām kā vietu, kur noslēgt savu laulību, atsevišķi pāri izrādīja jau pirms pāris gadiem, taču tieši pēdējā gada laikā vēlmi salaulāties šajās pamestajās svētvietās ir paudis rekordliels skaits pāru, padarot vecās drupas par pieprasītu un modernu laulību ceremoniju vietu.

Kur slēpjas šo vietu pievilcības fenomens?

Nav iespējams noliegt to cildeno pievilcību un varenību, ko sevī vēl aizvien glabā gadsimtiem senās, majestātiskās celtnes – baznīcas. Un, pat ja no agrākajām svētvietām līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai mūri, svētuma un diženuma sajūta nekur nav pagaisusi.

Kāpēc pāri izvēlas laulāties baznīcu drupās? Kādu noteikti piesaista šo vietu vēsturiskā vērtība un saistība ar dzimtas vēsturi, citus – ideja par laulību ceremoniju svētvietā, bet ne tik formālā atmosfērā, kā tas būtu baznīcā. Vēl kādam pārim ir svarīgas kāzas ar dabas klātesamību – aizaugušas taciņas, apsūnojuši mūri, vēja svilpošana un viss plašais debesjums virs galvas – vai doma par jaunas elpas ienešanu vecajās drupās. Lai gan dažiem baznīcu drupas varētu asociēties vien ar pagājušo, zudušo dzīvi, noteikti būs arī tādi pāri, kuri jutīs, ka, apliecinot savu mīlestību šajā vietā, viņi to padara atkal svētu.

Source info

Precos.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl