Kā guli, tā strādā! Četri cilvēku tipi un viņu aktivitāšu grafiki produktīvai dienai
Foto: Shutterstock

Izprotot savu miega ritmu, ikviens var noteikt, kurš ir tas mirklis dienā, lai ieplānotu dažādus darbiņus. Psihologs Maikls Breuss, kurš specializējas miega īpatnībās, piedāvā savu cilvēku tipu iedalījumu četrās vienībās – lāčos, vilkos, lauvās un delfīnos, lai atšķetinātu katra cilvēka ikdienas ritmu, atsaucoties uz viņu miega īpatnībām.

Lauva

Kā guli, tā strādā! Četri cilvēku tipi un viņu aktivitāšu grafiki produktīvai dienai
Foto: Reuters/Scanpix

Pie lauvu bariņa būs pieskaitāmi tie cilvēki, kuri radīti agrajiem rītiem, kurus viņi tik ļoti izbauda. Likumsakarīgi, ka lauvu stiprā puse ir arī citu vadīšana un tiekšanās pēc arvien jauniem sasniegumiem. Tomēr lauvas atzīmējami kā optimisti ar mērenu vēlmi pēc miega.

Sastādi dienas plānus no rīta. Tā kā lauvas ir rīta cilvēki, tad savus dienas plānus visefektīvāk sastādīt tieši šajā rīta stundā. Nedaudz pēc pulksten 6 no rīta būs īstais laiks. "Lauvas ir precīzi, ja runājam par laiku, un viņiem patīk plānot," skaidro Breuss.

Trenējies vēlā pēcpusdienā. Tā kā lauvas mīl rītus, tad nereti tieši šo laiku viņi izmanto, lai trenētos. Tomēr Breuss iesaka dienu nedaudz pārplānot, lai tā būtu maksimāli efektīva. Viņš iesaka treniņus ieplānot ap pieciem, sešiem vakarā. Tas tāpēc, ka tieši šis ir laiks, kad lauvas ir pietiekoši ilgi nomodā, lai uznāktu nogurums, tāpēc sportošana var aizgaiņāt dienas laikā sakrāto nogurumu un ļaut dienu pavadīt pilnvērtīgi.

Izvairies no ogļhidrātiem pārpildītām vakariņām. Vakariņo pēc sešiem vakarā? Gardi notiesāts šķīvis ar makaroniem vienā mirklī uzdzīs lauvām vēlmi atgulties diendusā, stāsta Breuss. Viņš iesaka labāk izvēlēties olbaltumvielām bagātīgas maltītes, kas pavairos enerģiju atlikušajam vakaram.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl