Pazemība, kurā ir pašlepnums. Kādas ir latviešu vērtīgākās īpašības?

Pazemība, kurā ir pašlepnums. Kādas ir latviešu vērtīgākās īpašības?
Foto: F64

Par godu Latvijas svētku nedēļai, arvien vairāk tiek runāts par valsts vērtībām, to, ko šī zeme nozīmē mums un kādi tad patiesībā ir latvieši. Savās domās par mūsu zemītes iedzīvotājiem dalās latviešu aktrise un dziedātāja Raimonda Vazdika, kā arī dziedātāja un aktrise, leģendārās rokgrupas "Pērkons" soliste Ieva Akurātere.

Runājot par latviešu vērtīgākajām īpašībām, dāmām ir vairāki varianti.

"Tāda pazemība, kurā ir pašlepnums un tā kristīgā pazemība, kur ir žēlsirdība. Mums maldīgi liekas, ka žēlsirdības tēma ir jau izsmelta, ļoti sena un tūkstošus gadus veca, bet es tā nedomāju. Viņa ir pašā laikā," stāsta Ieva Akurātere, kurā strāvo patriotiskais gars. Taujāta, vai ar šo pazemību mūsdienās var izdzīvot, Akurātere teic tā: "Bet tur jau tā lieta, ka tas nav vājums un tāds ļenganums, tas ir tieši otrādi – cilvēks kļūst brīvs, lepns, uz visu spējīgs."

"Kaut kā [Anna] Brigadere nāca prātā. Viņa ir formulējusi – Dievs, daba, darbs. Tas ir tāds latviešu kodols. Ja tu strādā, ja tu esi kopā ar dabu un tici, ka tas nav nieka dēļ viss te radies, bet tam ir jēga, tad tu arī esi tāds stabils latvietis," savā pārliecībā dalās Raimonda Vazdika.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl