Lielbritānijas vietā pārgājiens bērnu glābšanai. Ievas ceļš no Nidas līdz Ainažiem
Foto: Privātais arhīvs

Ieva Heidemane pēc 15 Lielbritānijā pavadītiem gadiem šovasar atgriezās Latvijā un pavadīja 25 dienas, lai gar jūras krastu aizietu no Lietuvas līdz Igaunijai. Bez ilgas plānošanas un liekām pārdomām viņa veica tālu un piedzīvojumiem bagātu ceļu, lai palīdzētu glābt vēl nedzimušu bērniņu dzīvības, vācot līdzekļus un izplatot informāciju par organizācijām, kas palīdz sievietēm izvairīties no galējā līdzekļa neplānotas grūtniecības gadījumā – aborta.

Aizbraucot uz Lielbritāniju, Ieva uzsāka studijas universitātē. Vispirms viņa mācījās ekonomiku, bet vēlāk – klientu servisu. Turpat viņa uzsāka arī savas darba gaitas, bet pašlaik plāno dzīvot Latvijā un izzina iespējas iestāties Nacionālajos bruņotajos spēkos. Vēl pirms dažiem mēnešiem viņas plāni bija saistīti ar atgriešanos Lielbritānijā, tomēr Ieva nolēma sekot saviem sapņiem un rīkoties spontāni.

"Nodzīvoju Anglijā 15 gadus un atbraucu atvaļinājumā uz Latviju. Nosvinēju Jāņus un vienkārši neiekāpu lidmašīnā – es negribēju braukt atpakaļ," viņa stāsta. Palikt Latvijā Ieva nebija plānojusi, kur nu vēl doties teju mēnesi garā pārgājienā gar jūras krastu. "Es nezinu, kā man tā sanāca," stāsta Ieva. "Man tā biļete bija. Es viņu vienkārši ignorēju – tā it kā man viņas nebūtu." Tā vietā, lai dotos uz lidostu, Ieva labi izgulējās un palika Latvijā.

Arī ideja par pārgājienu, lai palīdzētu bērniem attīstījās un tika realizēta strauji. 25 dienas viņa pavadīja jūras piekrastē, baudot sauli, vēju un cilvēku laipnību, kā arī piedzīvojot grūtākus brīžus.

Nodzīvoju Anglijā 15 gadus un atbraucu atvaļinājumā uz Latviju. Nosvinēju Jāņus un vienkārši neiekāpu lidmašīnā – es negribēju braukt atpakaļ. Ieva Heidemane

Vairāk nekā nedēļu pēc pārgājiena beigām Ievas acis joprojām mirdz, atceroties un stāstot par piedzīvoto. Viņa atklāj, ka, atrodies pilsētā, pietrūkst brīvības un sajūtu, ko var izbaudīt tikai dabā. "Pietrūkst svaigā gaisa un aizmigt pie jūras šalkām. Jūra nekad nevar apnikt."

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl