Radīt – vitāla nepieciešamība. Danas stāsts par jaunu apvāršņu izpēti, kas pārtop 'biznesiņos'
Foto: Sandis Salenieks

Dana Ašmane vienmēr aizrāvusies ar dažādiem rokdarbiem un, ziņkārības urdīta, metusies iekšā jaunos piedzīvojumos. Iespējams, tieši tas ir iemesls, kādēļ viņa pameta savu pamatdarbu un šobrīd attīsta divus biznesiņus, darinot sveces un rotas. Tomēr Dana jau pašā sākumā teic, ka nevēlētos, lai viņas stāstīto atspoguļotu gluži kā veiksmes stāstu…

"Veiksmes stāsti vienmēr ir mērāmi attiecībā pret kaut ko. Šis nebūs tas gadījums, kas atbilstu klasiskajam, sabiedrības pieņemtajam veiksmes stāstam ar "viss aizgāja rūkdams". Šis ir veiksmes stāsts attiecībā pašai pret sevi. Sevis atklāšana un pieņemšana." Kā teic pati, neskatoties uz "sauso ekonomista būtību", par ko reiz mācījusies, viņa ir atklājusi, ka radīt viņai ir svarīgi un vitāli nepieciešami.

Dana allaž esot ķibinājusies, adījusi, izšuvusi un aizrāvusies ar procesiem, kas viņai nav bijuši līdz vīlītei izprotami, – akvārijiem, bitēm un citām lietām, kas, līdzko apgūtas, mudina meklēt ko jaunu. Vienlaikus, kā teic pati, viņa ir ļoti ambicioza. "Ja sabiedrībā valda uzskats, ka pašam savs uzņēmums ir "vau", tad man to noteikti vajag, jo es pakļāvos šiem stereotipiem un manām ambīcijām tā bija ideāla barības viela."

Radīt – vitāla nepieciešamība. Danas stāsts par jaunu apvāršņu izpēti, kas pārtop 'biznesiņos'
Foto: Privātais arhīvs

"Kad dzīves periodā ambīcijas valdīja pār manu dzīvi, notika klasiskais dzīves pavērsiens – atteikšanās no algota darba un pievēršanās pašai sev. Tad arī radās pirmā nojauta un attāls apstiprinājums tam, ka esmu radoša personība. Radīt var divējādi – kādam citam, kura novērtējumu, iespējams, nekad nesagaidīsi, vai pati sev, kas ir lielākā izaugsmes iespēja attiecībā pašam pret sevi. Te vairs nav runa par super-duper karjeru, bankas kontu un citām "fīčām". Tās, protams, ir svarīgas un fantastiskas lietas, ja tas tev personīgi palīdz attīstīties."

2012. gadā dibinot uzņēmumu, Danai bija doma par šūšanu, pie kā arī ilgu laiku pieturējusies un darījusi visu iespējamo, lai īstenotu savu ideju. Bet lēnām, apzināti vai neapzināti, ieplūda jaunas vēsmas. "Kaut kas ietekmēja no ārpuses, kaut ko pamanīju, kaut ko pamēģināju… Un atkal – ziņkārības vadīta!"

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl