Elegance ar huligānisma pieskaņu – tērpi, ko Laimai Vaikulei darinājuši pašmāju dizaineri

Elegance ar huligānisma pieskaņu – tērpi, ko Laimai Vaikulei darinājuši pašmāju dizaineri
Foto: Publicitātes attēli

12. jūnijā iepirkšanās centrā "Spice" tika atklāta Latvijas dizaineru darbu izstāde "Laima Vaikule. Dīvas tērpi". Svinīgā gaisotnē, piedaloties Laimai Vaikulei, tika atklāts īpaši veidots skapis ar skatuves tērpiem, kuru autori ir pašmāju modes dizaineri.

Veidojot skatuves tēlu festivālam "Laima Rendez Vous Jūrmala 2017", Laima Vaikule sadarbojusies ar pašmāju modes māksliniekiem, tādā veidā popularizējot viņu veikumu un nesot Latvijas vārdu visā pasaulē. Laima Vaikule atzina: "Lai rastos jaunas idejas, ir jāsatiekas ar jauniem cilvēkiem. Latviešu dizaineri ir ļoti talantīgi un kopā mēs esam radījuši kaut ko skaistu un nebijušu."

Vaikule sadarbojusies ar tādiem dizaineriem un zīmoliem kā "Alexander Pavlov", Natāliju Jansoni, "Amoralle", Arvilu Lindi un rotu mākslinieci Lauru Selecku no "Sofia Lark".

Savās atziņās dalās Aleksandrs Pavlovs: "Veidot skatuves tērpus tik spilgtai personībai ir liels gods un liela atbildība. Laimas Vaikules stils ir perfekts, tāpēc vispirms izpētīju, iedziļinājos un sapratu, kāds ir mākslinieces vizuālā tēla vēstījums. Katra līnija un detaļa ir pārdomāta, uzsverot Laimas individualitāti un sievišķību."

Arī Natālija Jansone ir gandarīta par paveikto: "Sadarbojoties ar Laimu Vaikuli, bija liels prieks, ka mūsu redzējums sakrita – elegants stils, kas vienlaikus ir arī azartisks, turklāt ar nelielu huligānisma pieskaņu."

Inese Ozola no zīmola "Amoralle" stāsta: "Mani iedvesmo Laimas pašpārliecinātā sievišķība un maģiskais šarms. Tērpā skan mākslinieces balss. Tērps pasvītro Laimas spēku un akcentē sievišķīgo trauslumu. Tas ir kā sapnis – īstais laiks jutekliskam un izsmalcinātam piedzīvojumam."

"Manis radītais apģērbs ir klasisks, taču, pētot to tuvāk, atklājas neierastas konstrukcijas. Tas nezaudē eleganci sezonu un tendenču mūžīgās mainības ietekmē. Raksturojot Laimu, es teiktu to pašu. Brīnišķīgi sakrita mūsu izpratne par lietām – labāku sadarbību grūti iedomāties," priecājas modes dizainers Arvils Linde.

Savukārt Laura Selecka teic tā: "Laimai darinātajās rotās ir Latvijas dabas motīvi – koks, jūras viļņi. Veidojot rotu konceptu, mūsu mērķis bija izcelt dziedātājas izvēlēto skatuves stilu, papildinot to ar individuāli izstrādātiem un oriģināliem akcentiem."

Seši tērpu komplekti un rotas izstādē gaidīs savu triumfa stundu. Intriga, kurš tērps tiks izvēlēts katram priekšnesumam un kā māksliniece izskatīsies Latvijas dizaineru veidotajā skatuves tēlā, saglabāsies līdz pat lielajam uznācienam festivālā.

Foto no atklāšanas iespējams atrast šeit.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.