Foto: Shutterstock

Organisma attīrīšana ir efektīvs veids, kā uzlabot vielmaiņu, optimizēt gremošanas procesu un gūt maksimālu enerģijas lādiņu, vienlaikus zaudējot arī svaru. Šai sakarā piedāvājam "BENU Aptieka" farmaceita Vitālija Mitrohina ieteikumus, kā organisma attīrīšanu veikt droši un efektīvi, kā arī noderīgas receptes atslodzes atvieglošanai un ēdienkartes dažādošanai.

Organisma attīrīšana labvēlīgi ietekmē jebkura cilvēka organismu, un tādas pazīmes kā nespēks, izsitumi, liekais svars, nepareiza vēdera izeja un pietūkuši locekļi būtu trauksmes signāls tam, ka organismam nepieciešama attīrīšana jeb detoksikācija, kas ir dabiska organisma atbrīvošana no kaitīgajām vielām un sārņiem.

Turklāt jāņem vērā, ka organismā ik dienas uzkrājas kaitīgi toksīni, kurus tas pats par sevi nespēj izvadīt, kā rezultātā organisms novājinās. Šādā vārīgā stāvoklī toksīnu darbība kļūst vēl intensīvāka – tie var iekļūt tauku šūnās un smadzeņu audos, novājinot imūnsistēmu, veicinot audzēju rašanos, hormonālus un reproduktīvus traucējumus, kā arī citas nopietnas veselības problēmas.

Organisma attīrīšana palīdz atbrīvoties no smagajiem metāliem, šlakvielām, konservantiem un dažādiem rūpnieciskiem toksīniem, kuri organismā uzkrājas no neveselīga uztura, mazkustīga dzīvesveida, kā arī gaisa piesārņojuma.

Kā uzsver farmaceits Vitālijs Mitrohins, pavasaris organisma attīrīšanai ir īpaši piemērots laiks, jo palīdz attīrīties no ziemas laikā uzkrātajām rezervēm un sagatavot organismu pavasara režīmam. Organisma attīrīšana ir ļoti ieteicams posms ikvienam, kas vēlas nomest svaru, turklāt pavasarī pieejami aizvien vairāk svaigi produkti, kas šo uzdevumu tikai atvieglo.

Kā uzsākt organisma attīrīšanu?

Organisma attīrīšanas laikā, īpaši pirmajā periodā, sārņu izvadīšana notiek sevišķi aktīvi, tāpēc noteikti būtu jābūt pieejamām labierīcībām. Tāpat organisma attīrīšanas sākumposmā, organismam intensīvi izvadot nevēlamās vielas, iespējama pastiprināta svīšana. Nereti attīrīšanas kūres sākumposmā pasliktinās arī garastāvoklis, un parādās nervozitāte. Tāpēc pirms organisma attīrīšanas uzsākšanas ieteicams pārdomāt turpmāko nedēļu noslogojumu. Attīrīšanas laikā nebūtu vēlams papildu stress un slodze.

Cilvēkiem ar pazeminātu svaru, kuri plāno īstenot organisma attīrīšanu, būtu jāpadomā par to, vai zarnu trakta pastiprinātas darbības rezultātā netiks zaudēts vēl vairāk svara. Tāpat intensīva organisma attīrīšana nav vēlama nepilngadīgiem bērniem un jauniešiem, kuru organisms vēl tikai attīstās.

Turpretī vecāka gadagājuma cilvēkiem būtu objektīvi jāizvērtē sava pašsajūta un kopējais veselības stāvoklis. Grūtniecēm un barojošām māmiņām organisma attīrīšana ir aizliegta.

Organisma attīrīšanai būtu jāvelta vismaz divas nedēļas. Taču vislabākais efekts var tikt sasniegts ilgākā laikā – līdz diviem mēnešiem. Organisma attīrīšanas laikā ar sabalansēta uztura palīdzību no organisma iespējams izvadīt kaitīgo vielu radītos sāļus un sārņus, attīrīt zarnas, kas mazinās, piemēram, vēdera pūšanos un normalizēs vēdera izeju, kas savukārt ļaus organismam labāk uzsūkt minerālvielas un olbaltumvielas.

Aknu attīrīšana ne tikai uzlabos gremošanas procesu, bet arī ļaus justies enerģiskākiem un izskatīties veselīgākiem. Turpretī nieru attīrīšana ļoti labvēlīgi ietekmēs asinsspiediena līmeni. Organisma attīrīšanas laikā atindējas arī asinsvadi, limfa un šūnas, kas samazina sirdslēkmju un varikozo vēnu rašanās risku.

Organisma attīrīšanas pamatprincipi

Kā skaidro farmaceits, būtiskākais elements organisma attīrīšanas procesā ir sabalansēta ēdienkarte un pietiekams šķidruma daudzums. Ēdienkarte jāveido atbilstoši veselīga uztura piramīdai, izslēdzot treknus ēdienus. Tāpat ievērojami jāsamazina miltu izstrādājumu patēriņš. Nevēlami ir arī produkti, kas satur daudz cietes, piemēram, kartupeļi.

Organisma attīrīšanas laikā būtu jāpārtrauc (vai jāsamazina līdz minimumam) arī sāls lietošana. Turpretī vēlami ir visu veidu augļi un dārzeņi, kā arī pilngraudu produkti, kas nodrošinās organismu ar šķiedrvielām. Papildus vitamīnus organisma attīrīšanas laikā nav nepieciešams uzņemt. Taču, ņemot vērā, ka organisma attīrīšanas laikā no organisma var tikt izvadītas arī pozitīvās vielas, pēc procesa noslēgšanas ieteicams lietot kompleksos vitamīnus.

Organisma attīrīšanas laikā ir ļoti būtiski dzert daudz šķidruma – vismaz divus litrus dienā. Tas palīdzēs paātrināt nevēlamo sārņu izvadīšanu no organisma. Ūdeni vēlams dzert siltu, tam var pievienot arī citronu, jo šāda kombinācija ļoti labvēlīgi ietekmē metabolismu jeb vielmaiņu.

Ļoti labu efektu organisma attīrīšanas laikā sniedz arī bērzu sulas. To bioloģiski aktīvās īpašības baro šūnas ar organiskajām skābēm, kā arī kalpo kā efektīvs organisma skalošanas palīglīdzeklis.

Kafijas mīļotājiem, attīrot organismu, būtu ne tikai jācenšas samazināt kafijas patēriņš, bet pēc katras kafijas tases jāatceras izdzer glāzi ūdens. Farmaceits stāsta, ka aptiekās organisma attīrīšanai pieejams arī plašs dabisko tēju maisījumu klāsts, kā arī augu ekstrakti un šķiedrvielas saturoši uztura bagātinātāji. To sastāvā iekļauti dabas augi, kuriem piemīt urīndzenošas, kā arī organisma attīrīšanu veicinošas īpašības. Tomēr, dzerot pietiekamu daudzumu šķidruma, īpašas tējas nav nepieciešamas.

Papildus veselīgam uzturam organisma attīrīšanu var veicināt arī pirts apmeklējums, kas palīdzēs atvērt poras, līdz ar to paātrinot kaitīgo vielu izvadīšanu. Tāpat pozitīvu efektu radīs ārstnieciskās masāžas un vannas, piemēram, vanna ar jūras sāli.

Septiņi superprodukti veselīgai un dabīgai organisma attīrīšanai

Foto: Shutterstock
Organisma attīrīšana ir jautājums, par kuru dzirdēti neskaitāmi ieteikumi. Kaut kopumā šāda iniciatīva ir apsveicama, portāla
golbis.com
speciālisti brīdina, ka jārīkojas apdomīgi, izsverot visus "par" un "pret", jo tādi drastiski paņēmieni kā neadekvāts daudzums eļļas vai citrona sulas, nodara gluži pretēju efektu, ne vienu vien censoni novedot līdz slimības gultai. Ir vērts pievērst uzmanību dabīgiem produktiem, kuri efektīvi veic arī attīrošu funkciju, nenodarot kaitējumu veselībai.

Kuri produkti un kāpēc jāēd pavasarī, lai sagatavotos pludmales sezonai?

Foto: Shutterstock
Pavasaris ir ļoti piemērots laiks, lai attīrītu savu ķermeni un sagatavotos vasaras romantiskajām kleitiņām. Ne vienmēr labākos rezultātus var sasniegt ar stingru monodiētu, kas nomoka gavētāju un pēc tam svars ar divkāršu spēku atgriežas.

Deviņi maigi un atsvaidzinoši jogurta saldēdieni

Foto: Shutterstock
Jogurta deserti ir svaigi un gaisīgi. Tie izceļas ar patīkami maigu garšu un konsistenci, tādēļ iepriecinās visu ģimeni - gan mazus, gan lielus kārumniekus, bet it īpaši tos, kuri skaita kalorijas. Atliek tikai sagatavot lielās karotes, lai varētu nobaudīt kādu no deviņām mūsu piedāvātajām receptēm.

Pusdienu salāti burciņā – ērti, praktiski un veselīgi! Padomi un 10 receptes iedvesmai

Foto: Shutterstock
Pašu gatavots ēdiens vienmēr būs labākā izvēle pusdienām darbā, jo tādā veidā varam būt pārliecināti par to, ko ēdam, turklāt, šāds risinājums būs draudzīgāks mūsu naudas maciņam. Ja darbā nav iespēja pagatavot siltu ēdienu vai uzsildīt līdzi paņemto, tad salāti būs labākā izvēle apetītes remdināšanai. Salātu uzglabāšana burciņā ir ļoti praktisks risinājums, jo tajā var ietilpināt pietiekami daudz sastāvdaļas un tās nesamaisīsies tā kā parastajās pusdienu karbās.

10 iecienītu produktu veselīgas alternatīvas, kas palīdzēs uzņemt mazāk kaloriju

Foto: Shutterstock
Visiem zināms, ka cukuru ieteicams aizstāt ar medu, bet vai zini, kāda ir veselīga makaronu, saldējuma vai majonēzes alternatīva? Mēs, iedvesmojoties no
huffingtonpost.com
speciālistu ieteikumiem, sastādījām noderīgu "špikeri", kas, cerams, padarīs tavas ikdienas maltītes veselīgākas un palīdzēs atbrīvoties no pāris liekiem kilogramiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!