Hipertensijas dienā piedāvās bezmaksas konsultācijas par asinsspiedienu

Hipertensijas dienā piedāvās bezmaksas konsultācijas par asinsspiedienu
Foto: PantherMedia/Scanpix

Pasaules hipertensijas dienā, 17. maijā, ikviens varēs saņemt speciālistu bezmaksas konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar paaugstinātu asinsspiedienu. Tās būs pieejamas īpaši izveidotā Sirds veselības dienas konsultāciju punktā tirdzniecības centrā "Domina Shopping" no pulksten 16 līdz 20.

Sirds veselības dienas konsultāciju punkta apmeklētāji varēs bez maksas izmērīt asinsspiedienu un saņemt primāro farmaceita konsultāciju sirds veselības jautājumos. Savukārt pulksten 17 notiks atvērtā lekcija, kurā kardiologs Andris Skride stāstīs par paaugstinātu asinsspiedienu, tā riskiem un profilaksi.

"Sirds veselības skola ir projekts, kura laikā vispirms rosinām aizdomāties, tad izglītojam un aicinām uz reālu darbību – pārbaudīt savus sirds veselības rādītājus. Katram cilvēkam ir svarīgi zināt savu asinsspiedienu, savukārt rīcība, ja tas ir paaugstināts, ir īpaši svarīga, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un pagarinātu mūžu. Hipertensija ir kontrolējama, ja seko ārsta norādījumiem, ievēro veselīgu dzīvesveidu un atsakās no kaitīgiem ieradumiem. Diemžēl farmaceiti aptiekās nereti ir liecinieki tam, ka, pat konstatējot ļoti nopietni paaugstinātu asinsspiedienu, cilvēki atmet ar roku ieteikumam nekavējoties vērsties pie ārsta," stāsta farmaceite Ieva Zvagule.

Kā liecina Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģiskais pētījums, paaugstināts asinsspiediens ir 52,8 procentiem vīriešu un 41,8 procentiem sieviešu Latvijā. Paaugstināts asinsspiediens – virs 140/90 mmHg – ir viens no svarīgākajiem sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem. Tas var veicināt vai izraisīt koronāru sirds slimību, miokarda infarktu vai insultu.

Bezmaksas konsultācijas organizē "Euroaptieka" sadarbībā ar biedrību "ParSirdi.lv", un tās pieejamas arī citās Latvijas vietās. Plašāka informācija šeit.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl