Sešas veselības problēmas, par ko var liecināt muguras sāpes
Foto: Shutterstock

Muguras sāpes ir viena no problēmām, ar ko mūsdienās saskaras daudzi, jo viens no iemesliem, kāpēc tās rodas, ir mazkustīgs dzīvesveids un sēdošs darbs. Tomēr ir arī gadījumi, kad sāpes mugurā var būt simptoms ievērojami nopietnākām veselības problēmām, ko atrisināt ar stiepšanās vingrojumu palīdzību un regulāru izkustēšanos nebūs iespējams.

Ja saskaries ar muguras sāpēm, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kā un kuros brīžos tā sāp, kā arī tam, vai tā ir vienīgā pazīme, kas liecina – kaut kas nav kārtībā ar tavu veselību. Sāpes mugurā var būt simptoms arī ginekoloģiska rakstura problēmām vai nierakmeņiem. Iedvesmojoties no "Prevention" un "Web Md", piedāvājam iepazīties ar izplatītiem muguru sāpju iemesliem.

Tavs dzīvesveids var būt iemesls sāpēm

Iemesli muguras sāpēm patiešām var būt ļoti dažādi, un nereti tajās vainojami esam mēs paši, jo dzīvesveids ir ļoti nozīmīgs faktors cilvēka labsajūtai. Sāpes mugurā var izraisīt tas, ka sēdi pie sava galda sakņupusi, smagu priekšmetu cilāšana, liekais svars, fizisko aktivitāšu trūkums, smēķēšana un augstpapēžu apavu nēsāšana.

Ja vēlies justies labi, bet tevi nomoka sāpes mugurā, ir ļoti svarīgi mainīt savus ieradumus un vairāk kustēties. Tomēr reizēm tas nedos nekādu labumu, īpaši, ja ir jāuzņemas liela atbildības nasta un dažādi satraukumi ir tava ikdiena. Stress var radīt spriedzi muguras muskuļos, kas liek just sāpes. Depresija un trauksme nepatīkamās sajūtas var vēl vairāk pastiprināt, tāpēc neaizmirsti sekot līdzi ne tikai savai fiziskajai, bet arī emocionālajai labsajūtai.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl