Veselībai nekaitē, jo dūmi ir atdzisuši: greizi pieņēmumi par ūdenspīpi

Veselībai nekaitē, jo dūmi ir atdzisuši: greizi pieņēmumi par ūdenspīpi
Foto: Shutterstock

Vakara pavadīšana pie ūdenspīpes ir iecienīta izklaide daudziem cilvēkiem, pat tiem, kas ikdienā nesmēķē. Lai arī daudzi uzskata, ka ūdenspīpes dūmi ir mazāk kaitīgi nekā cigarešu, sacīt, ka tā nenodara ļaunumu veselībai, nevar. Tas, tāpat kā citi ar tās nekaitīgumu saistīti uzskati, ir mīts.

Vai zināji, ka uzskats par to, ka ūdenspīpes dūmi nekaitē veselībai, jo tos filtrē caur ūdeni, neatbilst patiesībai? Tāpat kaitīgo ietekmi uz veselību neietekmē tas, ka dūmi pirms nonākšanas plaušās atdziest – tie tāpat ir pilni ar kancerogēnām vielām un palielina risku saslimt ar vēzi.

Īpaši riskanta ir dalīšanās ar ūdenspīpes iemuti, jo pakļauj cilvēku dažādam infekciju riskam. Turklāt ūdenspīpes caurulītē esošie apstākļi (siltums un mitrums) ir īpaši labvēlīgi baktērijām un sēnītēm, informē Slimību profilakse un kontroles centrs (SPKC). Tas nozīmē, ka arī jauns iemutis smēķētājus nepasargā no dažādu infekciju riska.

Lai izskaidrotu, kāpēc ūdenspīpes smēķēšana ir kaitīga un kādu ļaunumu tā nodara cilvēka veselībai, piedāvājam iepazīties ar SPKC sagatavoto materiālu par šo jautājumu.

Source info

DELFI Viņa


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl