Foto: Aizsardzības ministrija/Gatis Indrēvics

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas iedzīvotājus sniegt savu ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, izvēloties kādu no sev piemērotākajiem militārās apmācības un dienesta veidiem. Viens no veidiem, kā iesaistīties valsts aizsardzībā, ir apgūt rezervistu militāro apmācību.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss dod iespēju rezervistam – Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, bez militārās sagatavotības, brīvprātīgi apgūt dienestam rezervē noteikto militāro pamatapmācību.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss 2025. gadā ziemas periodā tiks organizēts trīs nedēļas no 8. februāra līdz 1. martam. Kursam var pieteikties, līdz šā gada 29. novembrim vienotajā rekrutēšanas platformā "klustikaravirs.lv" tiešsaistē aizpildot pieteikuma anketu.

Rezervistu militāro pamatzināšanu un iemaņu pamatkursā rezervists iegūst militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, apgūstot tādus priekšmetus kā ieroču apmācība, kaujas šaušana, sakaru apmācība, normatīvie akti, lauka kaujas iemaņas, topogrāfija, orientēšanās un medicīna. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī – lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Militārās apmācības laikā rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos - teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo ekipējumu un inventāru. Rezervistiem par katru militāro mācību dienu izmaksās kompensāciju 41,75 eiro dienā. To izmaksās ar pārskaitījumu norādītajā bankas kontā mēneša laikā pēc apmācības kursa beigām. Rezervisti tiks nodrošināti ar ēdināšanu vai saņems karavīra uzturdevu, kas ir 14 eiro dienā.

Rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks Alūksnē. Kursa laikā tiks plānota brīva viena nedēļas nogale.

Pieteikties apmācības kursam var gan vīrieši, gan sievietes ar Latvijas pilsonību bez militārās sagatavotības vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kuri ieguvuši vismaz pamatizglītību un pārvalda valsts valodu vidējā līmenī (B1). Militārajai apmācībai pieņems rezervistus, kuri atbilst dienestam rezervē noteiktajam veselības stāvoklim, ko pārbaudīs medicīniskā komisija.

Tie Latvijas pilsoņi, kuri būs sekmīgi apguvuši rezervistu militārās pamatapmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Šāda veida kurss tiks nākamgad tiks organizēts vēl vienu reizi vasarā - no 2025. gada jūlija līdz augustam. Informācija par pieteikšanos šim kursam vēl sekos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!