Aizvadītajā nedēļā, 30. aprīlī, ap pulksten 19 policija fiksēja, ka Brīvības pieminekļa pakājē kāda persona ar īpašu nicinājumu izspārda novietotos ziedus. Likumsargi nekavējoties uzsāka cilvēka meklēšanas darbus un sadarbībā ar netālu esošā tirdzniecības centra apsardzi aizturēja kādu 1992. gadā dzimušu vīrieti. 2. maijā personai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Krista Andersone.

Pagājušajā otrdienā Rīgas pašvaldības policijas darbinieki pilsētas videonovērošanas kamerās fiksēja, ka Brīvības pieminekļa pakājē kāds vīrietis agresīvi spārda ziedus un pēc izdarītā nozieguma pamet notikuma vietu.

Operatīvi reaģējot uz notikumu, likumsargi uzreiz uzsāka personas meklēšanas darbus. Apsekojot apkārti un sazinoties ar pašvaldības policijas kolēģiem, tika saņemtas informācija par iespējamo vīrieša pārvietošanās maršrutu. Ap pulksten 22.50 Centrālās stacijas apkārtnē VP, sadarbībā ar netālu esošā tirdzniecības centra apsardzes darbiniekiem aizdomās par izdarīto noziegumu aizturēja kādu 1992. gadā dzimušo vīrieti.

Saistībā ar notikušo Valsts policija uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231. panta pirmās daļas, proti, par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (huligānisms). Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

2. maijā vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

VP piemin, ka viņš šī gada 10. aprīlī tika atbrīvots no ieslodzījuma vietas un jau vairākas reizes iepriekš nonāca policijas redzeslokā par dažāda veida izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Tāpat turpinās izmeklēšana kriminālprocesā un tiek skaidroti gan apstākļi, gan motīvi.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!