Foto: Shutterstock

Piektdien, 14. jūnijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālvājašanai nodeva kriminālprocesu, kurā iegūti pierādījumi, ka būvuzņēmējs uzkūdījis savu kolēģi dot kukuli Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas jaunā infekciju bloka būvuzraudzības veicējam, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

Kukulis dots, lai būvuzņēmējs izbūves procesā palielinātu savu peļņu par 150 000 eiro.

KNAB izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka būvuzņēmējs uzkūdīja uzņēmuma pārstāvi dot 2000 eiro lielu kukuli būvuzraudzības veicējam, lai tas parakstītu būvdarbu dokumentāciju, kurā iekļauta nekorekta informācija par veiktajiem darbiem RAKUS objektā.

Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, ziņu, ka krimināllietā iesaistīts uzņēmums "LVS Building".

"Lursoft" informācija liecina, ka uzņēmumam ir viens valdes loceklis – Normunds Lācis, bet tā patiesā labuma guvēja ir Jolanta Lāce.

2023. gadā uzņēmums strādāja ar 14 790 445 eiro lielu apgrozījumu un 511 671 eiro lielu peļņu.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret būvuzņēmēju par uzkūdīšanu veikt noziedzīgu nodarījumu un uzņēmuma pārstāvi par kukuļdošanu.

Atbildība par šādiem noziedzīgajiem nodarījumiem paredzēta Krimināllikuma 20. panta trešajā daļā un 323. panta pirmajā daļā, kā arī 323. panta pirmajā daļā.

Tāpat KNAB rosināja prokuratūrai turpināt pirmstiesas izmeklēšanas laikā uzsākto piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanas procesu pret uzņēmumu, kura interesēs noziedzīgie nodarījumi īstenoti.

Krimināllikuma 323. panta pirmā daļa nosaka, ka par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt Krimināllikuma 20. pants noteic, ka par uzkūdītāju uzskatāma persona, kas pamudinājusi citu personu izdarīt noziedzīgu nodarījumu.

Par šādiem noziegumiem draud līdz pat pieciem gadiem aiz restēm.

KNAB portālam "Delfi" iepriekš apstiprināja, ka lietā nav iesaistītas ar RAKUS saistītas personas.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai, noslēdza pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par šī 2023. gada 9. oktobrī uzsāktā kriminālprocesa turpmāko virzību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!