Foto: Valsts policija

Valsts policijas Latgales Reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirknis lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai atpazītu septiņas personas, kas 2. jūnijā Daugavpils pilsētas svētkos dziedāja Krievijas militāro agresiju un karu slavinošas dziesmas.

Visi meklētie cilvēki 2. jūnijā pulksten 00.12 pārvietojās Daugavpils sabiedriskajā autobusā Nr. 17A pa Cietokšņa ielu un dziesmās slavināja karu un militāro agresiju.

Atpazīšanas gadījumā policija lūdz sazināties, zvanot pa tālruņa numuriem 110 vai 26447020.

Jau rakstīts, ka Daugavpils jūnija sākumā svinēja pilsētas svētkus – "Mana pils – Daugavpils!".

Daugavpils pašvaldības domes deputāts Mihails Lavrenovs (S) kādā no saviem ierakstiem sociālajos tīklos rakstīja "[Svētku laikā] ļaužu uz Rīgas ielas kā padomju laikos". Klāt šim tekstam bija redzams arī simbols sirpis ar āmuru. Deputāts gan noliedza, ka būtu šāda ieraksta autors, un vēlāk izdzēsa simbolu.

Deputāts dalījās arī ar video, kurā autobusa pasažieri dzied karu slavinošu dziesmu. Valsts policijā apliecināja, ka viņu rīcībā ir video, kas uzņemts pēc svētku salūta. Skaidrojot apstākļus, uzsākts administratīvais process.

Turpretim kriminālprocess uzsākts par konstatētiem vairākiem militāro agresiju slavinošiem zīmoliem, kas uzzīmēti vienā no pilsētas parkiem.

Tāpat svētku laikā ar video starpniecību uzstājies arī krievu komiķis Denis Dorohovs, kurš iepriekš paudis atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā.

Latvijas Televīzija (LTV) iepriekš ziņoja, ka pasākumu rīkoja biedrība "Joku līga".

Biedrības pārstāvis Aleksandrs Komarovs LTV apgalvoja, ka nav zinājis, vai uzaicinātais mākslinieks atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā. "Es nekur neredzēju tādus materiālus, nevienu reizi nedzirdēju no viņa tādu informāciju," sacīja Komarovs, piebilstot, ka "ļoti sen" neskatoties televīziju. Ja apstiprināsies informācija, ka krievu komiķis atbalsta Krievijas agresiju Ukrainā, biedrība solot atvainoties.

Ārlietu ministrijā (ĀM) atgādināja, ka pasākuma rīkotājiem jāpārliecinās, vai uzaicinātie mākslinieki nerada reputācijas vai sankciju riskus.

Komorovs ikdienā ir arī aktieris Daugavpils teātrī, kā arī strādā ar jauniešiem pašvaldības iestādē. Ņemot vērā negatīvo rezonansi, Daugavpils teātris, visticamāk, šai biedrībai vairs telpas neizīrēs, norādīja Daugavpils Jaunatnes lietu un sporta pārvaldes vadītāja Valērija Linkeviča.

Savukārt pašvaldība ar biedrību sadarbojusies tikai viena pasākuma laikā. Par iespējām sadarboties nākotnē pašvaldība vērtēs, ja biedrība izrādīs vēlmi rīkot citus pasākumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!