Foto: CAA

Trešdien neilgi pirms pulksten 11 četrus kilometrus no lidostas "Rīga" no radariem bija pazudis vispārējās aviācijas lidaparāts. Pilots ziņoja par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos, portālu "Delfi" informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs. Viņš sacīja, ka lidmašīnā atradās divi cilvēki, no kuriem viens – Lietuvas valstspiederīgais, cietis un nogādāts slimnīcā. Kā norādīja lidosta "Rīga", tā negadījuma dēļ bija apstādinājusi skrejceļa darbību, kas vēlāk atjaunota.

Pēc notikušā CAA uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību. Izmeklēšanas laikā ir iegūta informācija, kas liecina par iespējamiem civilās aviācijas lidojumu drošuma noteikumu pārkāpumiem, tādēļ aģentūra ir pieņēmusi lēmumu apturēt iesaistītā pilota licences darbību.

CAA norādīja, ka pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris – Lietuvas valstspiederīgais. Lidaparāts veica izpletņlēkšanas manevru Limbažos, un tehnisku iemeslu dēļ devās uz rezerves lidlauku Rīgā. Pasažieris nogādāts slimnīcā.

Kā portālu "Delfi" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), tiek veikts darbs un glābēji tajā ir iesaistīti. Plašāku informāciju dienests nesniedza, solot informēt vēlāk.

Pēc skrejceļa slēgšanas lidosta "Rīga" atjaunoja skrejceļa darbību, aicinot pasažierus, kuru lidmašīnas kavējas vai ir pārvirzītas, sazināties ar savām aviokompānijām.

Pēc portāla "Delfi" pieejamās informācijas, avarējusi "Skydive Latvia" piederoša "Pilatus" lidmašīna.

Foto: Publicitātes attēli

Foto: DELFI Aculiecinieks

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!