Foto: LETA

Nokrītot piekaramajiem griestiem, Rīgā pirmdien evakuēti cilvēki no tirdzniecības centra "Akropole Alfa".

Pulksten 12.55 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu, kur, kā liecināja saņemtā informācija, sabiedriskā ēkā viena no telpām daļēji nokrituši piekaramie griesti, apliecināja VUGD.

Glābēji strādā notikuma vietā, cilvēki no ēkas ir evakuēti, bet cietušo nav.

Pašā tirdzniecības centrā norādīja, ka 1. jūlija pusdienlaikā, stipru lietusgāžu rezultātā tika bojāta iekšējā lietus notekcaurule, kas atrodas virs veikala "Douglas". Tā rezultātā tika appludināti piekaramie griesti un daļa no konstrukcijas nobruka. Piekaramo griestu sabrukšanas rezultātā tāpat tika bojātas arī automātiskās ugunsdzēsības sistēmas caurules, kas radīja papildu ūdens noplūdi telpās.

Uzreiz pēc bojājumu konstatēšanas, nekavējoties tika veikta apmeklētāju un darbinieku evakuācija, un notikuma vietā ieradās atbildīgie glābšanas dienesti.

"Ir notikusi rūpīga situācijas pārbaude un neviena persona nav cietusi. Arī blakus esošajiem veikaliem ir nodarīti bojājumi lielā ūdens daudzuma rezultātā. Šobrīd aktīvi strādājam pie bojājumu seku novēršanas un iepirkšanās centra darbība tiks atjaunota, kolīdz tiks saņemta atļauja no atbildīgajiem dienestiem. Apmeklētāji tiks informēti par situācijas tālāku attīstību," skaidroja tirdzniecības centrā.

Reaģējot uz pirmdien notikušo tirdzniecības centra "Akropole Alfa" applūšanu un iekaramo griestu nokrišanu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) otrdien apsekos tirdzniecības centra telpas, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

"BVKB rīcībā nav informācijas par telpu applūšanas iemesliem, tostarp vai lietus ūdens novadīšanas sistēma bija iztīrīta un tajā nebija aizsērējumu. Tiek uzturēts kontakts ar t/c tehnisko direktoru," skaidroja birojā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!