Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šī gada jūnijā Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas un Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonas, veicot operatīvos pasākumus Latgalē, aizturēja trīs vīriešus un vienu sievieti par narkotisko vielu realizāciju, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Kopumā likumsargi trīs kratīšanu laikā izņēma dažādas narkotiskās vielas, kā arī 12 marihuānas augiem līdzīgus stādus.

Turpinot aktīvu un mērķtiecīgu darbu narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites apkarošanas jomā, Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas jūnijā veica divas kratīšanas.

Vienā no tām Krāslavā pie 1974. gadā dzimušās sievietes konstatēts, ka nelegāli tiek uzglabāti 21,5 g "Subutex", kas satur bīstamu psihotropo vielu buprenorfīnu un 26 tabletes "Clonosepam".

Savukārt kratīšanas laikā Augšdaugavas novadā tika aizturēti 1998. un 1999. gadā dzimuši vīrieši, kuru automašīnā atradās 500 grami marihuānas.

Citā kriminālprocesā VP Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālas nodaļas amatpersonas, veicot operatīvos pasākumus saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, Rēzeknē aizturēja 2005. gadā dzimušu vīrieti.

Iepriekš minētais vīrietis aizturēts un pie viņa atrasti 50 grami marihuānas. Kratīšana veikta arī vīrieša automašīnā, kur tika izņemtas trīs tabletes MDMA, viens grams amfetamīna, divi grami marihuānas, iepakojuma materiāli un svari. Kratīšana turpinājās arī vīrieša dzīvesvietā, kur tika izņemti desmit grami marihuānas un 12 marihuānas augiem līdzīgi stādi.

Saistībā ar notikušo pret aizturētajām personām uzsākti kriminālprocesi par narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu iegādāšanos un glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu. Par šādu noziegumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Bargākais sods par šādiem pārkāpumiem var būt brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!