Foto: Valsts policija

Trešdien, 3. jūlijā, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kādā privātmājā Valmieras novadā un izņēma vairākus nereģistrētus šaujamieročus un munīciju, portāls "Delfi" uzzināja VP.

VP rīcībā bija informācija par iespējamu nelegālu ieroču uzglabāšanu. Lai pārbaudītu informāciju, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, trešdien, 3. jūlijā, VP amatpersonas ieradās Valmieras novadā, 1954. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, lai veiktu sankcionēto kratīšanu.

Apskatot vīrieša privātmāju, policisti konstatēja, ka tajā tiek glabāti nelikumīgi ieroči un munīcija. Kratīšanas laikā tika izņemta karabīne, mazkalibra šautene ar optisko tēmekli, pneimatiskā šautene, trokšņa slāpētājs, kā arī vairāk nekā 600 dažāda kalibra patronas.

Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana, kriminālprocesā nozīmētas ekspertīzes un tiek skaidrota atsavināto priekšmetu izcelsme un to glabāšanas mērķis.

Vīrietim par šādām darbībām draud kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas – šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!