Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Rīgas pilsētas tiesa piespriedusi trīs gadus ilgu reālu brīvības atņemšanu prokremliskajai Jeļenai Kreilei, kura atzīta par vainīgu Krievijas agresijas slavināšanā, portāls "Delfi" noskaidroja tiesā.

Kreile apsūdzēta par publisku Krievijas kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu, kā arī PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara noziegumu izdarīšanu Latvijā.

Spriedumu gan vēl iespējams pārsūdzēt

"Delfi" jau vēstīja, ka prokurors Kreilei lūdza noteikt trīs gadus un sešus mēnešus ilgu cietumsodu.

Kreilei šai lietā celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 74.1 panta, proti, par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu.

Kreilei jau vienreiz piespriests vienu gadu ilgs nosacīts cietumsods par Krievijas kara noziegumu attaisnošanu, taču prokuratūra šo spriedmu ir pārsūdzējusi, nepiekrītot soda apmēram.

Konkrētā lieta tika ierosināta, jo Kreile regulāri ieradās dažādos publiskos pasākumos, paužot atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, izmantojot savu apģērbu.

Arī šoreiz Kreile tiek tiesāta par Krievijas īstenoto noziegumu slavināšanu, jo viņas mājas logos regulāri bija redzams Krievijas karogs, kā arī citas dekorācijas, kurās pausts atbalsts Krievijai. Tāpat viņas logos bijis uzraksts "Putins ir mans draugs".

Tiesas zāles un ieslodzījuma vietas Kreilei nav sveša vieta, jo viņa aizturēta vairākkārt. 2022. gadā viņa tika aizturēta 16. marta piemiņas gājienā.

Pēc tam arī 2024. gada 16. martā viņa tika aizturēta, taču pēdējo reizi viņu aizturēja marta beigās, kad arī viņai tika piemērots apcietinājums.

Sprieduma pasludināšanas brīdī viņa atradās apcietinājumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!