Rīgas centrālcietumā trešdienas rītā bez vardarbīgas nāves pazīmēm kamerā atrasts miris Jānis Kaļva ar iesauku Klops. Pagaidām vēl nav zināms Klopa nāves iemesls, to noskaidros tiesu medicīniskā ekspertīze.
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Vitolds Zahars informēja, ka Klops dažas dienas iepriekš dusmu lēkmē ar roku iesitis pa gultu un savainojis roku. Pie Klopa arī ieradušies mediķi, kuri viņu gribējuši hospitalizēt, taču viņš no tā atteicies un par to liecinājis arī ar savu parakstu.

Trešdienas rītā ap plkst.9 1958.gadā dzimušajam Kaļvam kļuvis slikti, izsaukti mediķi, taču viņu vairs nav bijis iespējams glābt.

Neoficiāla informācija liecina, ka Klops varētu būt miris asinsizplūduma dēļ pēc narkotisko vielu lietošanas, taču tas precīzi būs zināms tikai pēc ekspertīžu veikšanas.

Tāpat netiek izslēgta iespēja, ka Klops miris savu veco savainojumu dēļ. Kā zināms, pret viņu savulaik ir notikuši vairāki slepkavības mēģinājumi, lietojot šaujamieročus.

Klopu centrālcietumā ievietoja šā gada janvāra beigās par bēgšanu no Vecumnieku atklātā tipa cietuma, kur viņš izcieta sodu par cilvēka sabraukšanu dzērumā un notikuma vietas atstāšanu.

Tiesa par šādu noziegumu viņam pagājušā gada decembrī piesprieda trīs gadus, sodu izciešot atklāta tipa cietumā. Tiesa arī nolēma uz četriem gadiem viņam atņemt autovadītāja tiesības.

Nepilnu mēnesi pēc viņa ievietošanas Vecumniekos Klops no turienes patvaļīgi aizgāja, līdz viņu pēc nedēļas notvēra un ierosināja krimināllietu par bēgšanu no ieslodzījuma vietas. Klops jau bija apsūdzēts un krimināllietas materiālus bija plānots nodot tiesai.

Sabiedrībai Klops vairāk bija zināms savu nedienu dēļ ar autoavārijām. Pagājušajā vasarā viņa zīmīgais auto "Lincoln Town Car" ar numurzīmi "Lucky" Rīgā izraisīja vairākas avārijas vienā dienā un vienmēr aizbēga no notikuma vietas.

Pēc šiem negadījumiem kā vainīgais pieteicās kāds cits vīrietis, taču, lai arī viņu kādu laiku paturēja apcietinājumā, vēlāk par šiem nodarījumiem nesodīja.

Pēdējais gadījums, kad Klopa auto izraisīja negadījumu, bija pagājušā gada 31.decembrī. Lai arī Klops jau tajā laikā bija notiesāts un tikai tikko pārvests uz Vecumniekiem, viņu izlaida piecu dienu brīvdienās.

Klopa automašīna sadūrās ar VAZ, kurā cieta kāda siviete. Lai arī liecinieki sacīja, ka pie auto stūres bijis Klops, prokuratūra šo lietu izbeidza.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!