Foto: DELFI

Pirms nedēļas pastrādātajā futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavībā iesaistītais BMW spēkrats pirms sadedzināšanas atradies autoservisā Mežaparkā, svētdien ziņo raidījums "Nekā personīga".

Raidījuma rīcībā ir informācija, ka automašīna, ar kuru tika pastrādāts noziegums, pirms sadedzināšanas veselu dienu atradās autoservisā "X-ON" Mežaparkā, blīvi apdzīvotā rajonā.

Kā ziņo "Nekā personīga", nelielā iežogotā teritorija atrodas starp daudzstāvu mājām Mirdzas Ķempes ielā 5 b. Tas ir tikai kilometra attālumā no Saules dārza, kur atrada sadedzināto auto.

Serviss pieder Latvijas pilsonei Guļnarai Ribakovai-Bricei. Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka policijai servisa īpašniece stāstījusi, ka sasisto BMW atvedis kāds patstāvīgais klients un servisa darbiniekiem neesot radušās nekādas aizdomas. Naktī servisa slēdzene esot nolauzta un auto no Ķempes ielas nozagts. Pagājušajā piektdienā policija servisa teritorijā veikusi apskati un aizturējusi servisa īpašnieci un vēl sešus darbiniekus.

"Nekā personīga" pārliecinājās, ka serviss šonedēļ nedarbojas. To apliecina arī blakus esošā veikala darbinieks, sakot, ka servisa darbiniekus nav redzējis kopš piektdienas.

Bijušais Valsts policijas (VP) slepkavību izmeklēšanas nodaļas darbinieks, kurš savu vārdu atklāt nevēlējās, uzskata, ka policijai nekavējoties bija jānoslēdz nozieguma vietas rajons.

Bijušais izmeklētājs, kurš pārzina arī operatīvo darbu, raidījumam stāstīja, ka, pasūtījuma slepkavībās netiekot izmantoti mobilie telefoni, lai policija nepārtver signālu un neizseko uzbrucējus. Noziegumā parasti iesaistītas vairākas automašīnas, un grupējums savā starpā sazinās caur rācijām. Iespējams, slepkavas bijuši militāristi, ko demonstrē šāvienu precizitāte.

Jau ziņots, ka VP ir aizturējusi vairākas personas, kuras tiek turētas aizdomās par 14. aprīlī pastrādāto futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavību, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Policijā norādīja, ka desmit dienu laikā, nepārtraukti strādājot, VP izmeklētajā kriminālprocesā nopratināti 46 liecinieki, kā arī aptaujātas vairāk nekā 200 personas.

Ir veikta 21 kratīšana vairākās Latvijas adresēs un objektos. Tāpat vairākiem objektiem ir nozīmētas 19 kompleksas ekspertīzes, kā arī iegūts ļoti liels apjoms videoierakstu, tajā skaitā arī no videoreģistratoriem, kuri tiek rūpīgi pārbaudīti un analizēti, atzīmēja likumsargi.

Saistībā ar notikušo noziedzīgo nodarījumu šobrīd ir aizturētas un apcietinātas vairākas personas. Izmeklēšanas interesēs policijā neatklāj, cik personas aizturētas. Tajā pat laikā turpinās darbs, lai noskaidrotu visas iespējamās iesaistītās personas minētā nozieguma pastrādāšanā.

Jau vēstīts, ka kāda aculiecinieka iesūtītajā video redzams, ka Bezzubovs 14. aprīlī ar "Volkswagen Touareg" no kādas šķērsielas piebrauca krustojumam ar Gunāra Astras ielu, uz kuras to jau gaidīja "BMW X5". Tiklīdz "VW Touareg" vēlējās nogriezties uz G. Astras ielu, "BMW X5" tam aizšķērsoja ceļu un sāka šaut pa atvērto aizmugurējā pasažiera logu. Pēc brīža atvērās arī priekšējā pasažiera logs.

Drīz pēc tam "VW Touareg" vadītājs taranēja ceļu aizšķērsojušo "BMW X5" un uzsāka bēgšanu pa G. Astras ielu. Līdzi brauca arī melnais "BMW X5".

14. aprīlī notikušajā preses konferencē VP priekšnieks Armands Ruks atzīmēja, ka izmeklēšanā tiek izskatīta versija par pasūtījuma slepkavību, kā arī pieļāva, ka slepkavības izpildītāji varētu būt no ārzemēm. Tāpat viņš pieļāva, ka slepkavība varētu būt saistīta ar Bezzubova profesionālo darbību, taču atzīmēja, ka vēl ir pāragri par to spriest.

Policists arī norādīja, ka noris aktīva sadarbība ar Interpolu un kaimiņvalstu kārtības sargiem, tostarp Krievijas. "Nevajag lolot ilūzijas, ka mums nav kontakta ar Krievijas atbildīgajām iestādēm. Mēs, protams, arī attiecīgos Krievijas dienestus iesaistām, nekaitējot mūsu valsts interesēm," atzīmēja Ruks.

Viņš arī uzsvēra, ka slepkavība izdarīta apkārtējiem bīstamā veidā — izmantojot automātisko ieroci. Viņš gan aicināja iedzīvotājus nebažīties par savu drošību, jo konkrētā slepkavība bijusi mērķēta pret vienu cilvēku, nevis bijusi nejauša.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!