Foto: LETA

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.jūlija plkst. 06.30 līdz 21.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 52 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 22 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi, portālu "Delfi" informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola.

Vakar VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Penkules pagastu, kur dega rugāji viena hektāra platībā, Ventspils novada Tārgales pagastu, kur dega labības lauks četru hektāru platībā, Jēkabpils novada Ābeļu pagastu, kur bija dedzis labības lauks 200m2 platībā, bet Talsu novada Īves pagastā dega siens viena hektāra platībā.

Līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties lauksaimniecības tehniku, citām automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, dārza māja, zaru kaudze, meža zemsedze, traktors, elektrības sadales skapis daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā, granulu kaudze, vieglā automašīna, sadzīves priekšmeti divstāvu dzīvojamās mājas bēniņos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!