Foto: Reuters/Scanpix

Pagājušajā nedēļā Rīgā, Ķengaragā, par slepkavības mēģinājumu, kur uzbrucējs kādam vīrietim daudz reižu iedūris ar nazi, aizturēts vīrietis un viņam piemērots apcietinājums, portālu "Delfi" informēja Valsts policija (VP).

Ceturtdien, 16. jūnijā, ap pulksten 21 Valsts policija un mediķi saņēma informāciju no kāda aculiecinieka, kurš ziņoja, ka Rīgā, Maskavas un Prūšu ielas krustojumā, ir sadurts kāds vīrietis.

Vainīgais vīrietis no notikuma vietas bija aizbēdzis, savukārt cietušo mediķi smagā stāvoklī nogādāja ārstniecības iestādē.

Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona policisti nekavējoties uzsāka iespējamā vainīgā vīrieša meklēšanu un pāris stundu laikā viņš tika atrasts kādā lombardā Rīgā, Maskavas ielā. Likumsargi 1973. gadā dzimušo vīrieti aizturēja. Tobrīd viņš atradās vairāk nekā trīs promiļu stiprā alkohola reibumā.

Tika noskaidrots, ka cietušais iespējamo vainīgo vīrieti iepriekš pazinis un starp viņiem bija izcēlies konflikts personisku iemeslu dēļ un, visticamāk, to ietekmējusi pārmērīga alkohola lietošana.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirknī šobrīd turpinās izmeklēšana kriminālprocesā, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 116. panta un 15. panta ceturtās daļas – par slepkavības mēģinājumu.

Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim sestdien, 18. jūnijā, piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Savukārt cietušais šobrīd turpina atlabt slimnīcā.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!