Foto: Shutterstock
Rietumzemgales prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par 16 gadus vecas meitenes izvarošanu. Vīrietis vainu nodarītajā neatzīst, portālu "Delfi" informēja prokuratūrā.

2019. gadā naktī no 31. oktobra uz 1. novembri tobrīd 16 gadus vecā meitene ieradās dzīvoklī, kur uzturējās apsūdzētais, kurš bija cietušās personas mātes draugs, kā arī nepilngadīgās personas uzticamības persona.

Apsūdzētais, apzinoties, ka cietusī ir nepilngadīga, iedeva viņai glāzi ar alkoholisku kokteili, pēc kura izdzeršanas cietusī apreiba. Apsūdzētais, izmantojot cietušās bezpalīdzības stāvokli, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi pielietoja fizisku spēku un, neņemot vērā cietušās personas pretošanos, veica ar viņu vardarbīgu dzimumaktu.

Ar minētajām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais nodarīja cietušajai fiziskas sāpes un, apdraudot cietušās tiesības uz dzimumneaizskaramību, normālu fizisku un garīgu attīstību, radīja viņai psiholoģisku traumu.

Savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā apsūdzētais neatzīst.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!