Foto: Publicitātes attēli

Šā gada 14. novembrī Valsts policijā (VP) saņemta informācija par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku Bauskas novadā, Iecavas pagastā. Izvērtējot zirga veselības stāvokli tika konstatētas traumas, kas nav savienojamas ar dzīvības saglabāšanu, tādēļ zirgam tika veikta eitanāzija, portālu "Delfi" informēja policijā.

Par notikušo VP uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Kā sociālajā medijā "Facebook" vēsta Dzīvnieku aizsardzības biedrība "Ķepu-ķepā" pārstāve Gundega Bidere, bildes ar dzīvnieku izraisīja viņā šausmas: "Šis ir milzīgi liels 300ha liels briežu dārzs "Kakti" jeb bijusī medību Pils – ar nenosakāmu dzīvnieku skaitu tajā. Esošajā situācijā saprotam to, ka zirgam vienīgā iespējamā palīdzība šajā situācijā būs eitanāzija," raksta Bidere.

Viņa pauž sašutumu par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sākotnējo atbildi, ka situācija neesot akūta, bet tāda bijusi ilgstoši.

"Šeit zirgs lēni, ilgstošā laika periodā (precīzāk būs zināms pēc sekcijas) puva... Naga kauls – ir izpuvis, daļēji atdalījies no kājas un šo milzīgo brūci, kurai uz malām ir redzami granulācijas audi, zirgs sev ir radījis pats. Cik ilgu laika periodu Tu, Cilvēk, neaplūkoji savus zirgus? Cik gan ļoti ir bijis vienalga?," ierakstā dalās "Ķepu-ķepā pārstāve".

Bidere arī norāda uz uzņēmumu, kurā zirgs cietis – tas ir briežu dārzs "Kakti".

Kā vēstīts "Lursoft," nodibinājums nodarbojas ar dzīvnieku audzēšanu un tam ir trīs patiesā labuma guvēji ir Juris Šabašovs, Larisa Kondrakhina un Ruta Bērziņa.

Brīdinām, ka ierakstā redzami nepatīkami kadri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!