Foto: Kadrs no video

Savulaik aktīvā Covid-19 vakcinācijas pretiniece, bijusī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) feldšere Marina Kornatovska pametusi Latviju un pārcēlusies uz dzīvi Krievijā, vēsta "rus.delfi.lv".

Kornatovska, kura plašāk bija pazīstama arī kā "feldšere Marina", intervijā Andrejam Mamikinam, kurš uz dzīvi Krievijā pārcēlās jau iepriekš, paziņojusi, ka šis viņas lēmums bijis apzināts, kā arī pats svarīgākais, ko viņa pieņēmusi pēdējos gados.

"Es esmu padomju cilvēks. Es piedzimu Padomju Savienībā, un es vienmēr to esmu mīlējusi," paziņojusi 43 gadus vecā Kornatovska. Uz dzīvi Krievijā viņa pārcēlusies vairāk nekā pirms mēneša.

Kornatovska apgalvo, ka par viņu interesi izrādījuši Latvijas specdienesti. Tāpat viņa pieļauj, ka Latvijā pret viņu ir sākts kriminālprocess.

Kornatovska, strādājot RAKUS, bija viena no aktīvākajām Covid-19 pandēmijas ierobežošanai noteikto pasākumu, tostarp, vakcinācijas, pretniecēm. 2020. gada decembrī Kornatovska tika aizturēta aizdomās par tādas informācijas izplatīšanu, kas apdraud sabiedrības drošību, un mēnesi vēlāk tika atbrīvota no darba.

2022. gada jūnijā prokuratūra izbeidza kriminālprocesu, kas bija sākts pret Kornatovsku un aktīvistu Valentīnu Jeremejevu, bet šā gada jūnijā Valsts policija sāka pārbaudi saistībā ar video, kurā Kornatovska demonstrē Krievijas Federācijas karogu.

Intervijā Mamikinam Kornatovska paziņojusi, ka pēc atlaišanas viņai tā arī neesot izdevies Latvijā atrast darbu savā specialitātē. Savukārt video, pēc viņas teiktā, esot nofilmēts jau pēc tam, kad viņa atstājusi Latviju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!